Zobacz wszystkie sukcesy

Mateusz Golomb najlepszy na południu Polski! 21-03-2012

Mateusz Golomb najlepszy na południu Polski!

Image

W dniu 17 marca 2012 roku w Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego. Miło nam poinformować, że nasz zawodnik - sempai Mateusz Golomb 3 kyu wywalczył I miejsce w najcięższej kategorii walk juniorów! W zawodach wzięło udział aż 186 karateków z 22 klubów. Zachęcamy do przeczytania Imagepełnej relacji z Mistrzostw.

ImageZobacz 47 zdjęć w nowej galerii!

Sempai Mateusz Golomb 3 kyu na macie pojawił się jako pierwszy z naszej kadry. W pierwszej turze wykonał kata pinian sono yon i po pierwszej turze zajmował wysokie, trzecie miejsce. W finale zaprezentował tsukino, niestety mimo niemal bezbłędnego pokazu zajął czwartą lokatę. W kumite było już rewelacyjnie! Mateusz nie przegrał nawet jednej walki! W pierwszym pojedynku zdołał trafić nogą swojego rywala w głowę, natomiast w kolejnych potrzebował dogrywek. Golomb jest tym samym niepokonany na południu Polski! Serdecznie gratulujemy!

Sempai Łukasz Buhl 3 kyu walczył w kategorii seniorów - 70 kg. Dzięki swojej wspaniałej postawie i mądrej "pracy" na macie wywalczył sobie trzecie miejsce! Łukasz może mówić o niemałym szczęściu, ponieważ w jednej z walk został znokautowany przez przeciwnika... Na szczęście po konsultacji z lekarzem okazało się, że to nic poważnego... W każdym razie sempai Buhl start w Makroregionie Południowym może zaliczyć do udanych. Gratulujemy!

Sempai Michał Czernek 5 kyu startował w kumite juniorów -60 kg. Podobnie jak Łukasz walczył niezwykle mądrze... W walce o finał przegrał przez wskazanie sędziów (2:3), Michałowi zabrakło więc bardzo niewiele do największego osiągnięcia w karierze, którą dopiero rozpoczyna... Na chwilę obecną sempai Czernek startował dwa razy i dwa razy zdobył trzecie miejsce. Gratulujemy!

Sempai Zdzisław Kaliciak 3 kyu, jak sam powiedział, pierwszy raz walczył z zawodnikiem większym od siebie :) Sempai uczciwie przyznał, że poziom, jaki prezentowali zawodnicy na tych zawodach - był zbyt wysoki... Zdzisław, dotąd niepokonany na matach, tym razem musiał uznać wyższość przeciwnika, który zajął ostatecznie trzecią lokatę. Sempai Kaliciak zasługuje na ogromny szacunek, ponieważ w Polsce nie startują zawodnicy w jego wieku! Bardzo serdecznie gratulujemy sempai Zdzichu!

Pozostali zawiedli... Zarówno sempai Iwona Kielian, jak i sempai Oliver Siekierka, byli faworytami do wygranej w konkurencji kata seniorów... Niestety oboje w seriach finałowych pomylili się... Sempai Iwona wykonywała sushiho, sempai Oliver - geksai sho. Siekierka, z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda wycofał się ze startu w kumite.