_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


48. ŚWIĄTECZNE SEMINARIUM NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY ZAKOŃCZONE :) 16-12-2012
48. ŚWIĄTECZNE SEMINARIUM NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY ZAKOŃCZONE :) 16-12-2012

48. ŚWIĄTECZNE SEMINARIUM NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY ZAKOŃCZONE :)

Image

W dniu dzisiejszym zakończyło się trwające od piątku 48. Świąteczne Seminarium Szkoleniowe na Górze Świętej Anny, w którym wzięło udział łącznie 36 karateka z naszej Akademii. Plan treningowy przygotowany przez sensei Pawła Paponia 2 DAN realizowali: sensei Andrzej Ful 1 DAN i Papoń, oraz sempai: Krzysztof Jakuczek, Łukasz Buhl i Iwona Kielian. Najgrzeczniejszym uczestnikiem został wybrany Jakub Koprek, najmłodszy na obozie był 5-letni Dominik Skiba. Zachęcamy do przeczytania Imagecałej relacji! Na prawdę warto!

Image1. DZIEŃ - Zobacz zdjęcia!

Image1. i 2. DZIEŃ - Zobacz zdjęcia!


   

Na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy Świąteczne Seminarium w "Domu Pielgrzyma" na Górze Świętej Anny. Był to już nasz 48. tego typu wyjazd... Co prawda pogoda spłatała organizatorom psikusa i pokrzyżowała nieco plany, jednak efektu końcowego nie popsuła.

Sala treningowa była przygotowana w profesjonalny sposób: odpowiednia temperatura, podłoga wyłożona tatami (mata), sprzęt sportowy (tarcze, łapy, rękawice, kaski, itp. Dodatkowo przez cały czas trwania obozu uczestnicy mieli do dyspozycji wodę pitną, gorącą herbatę z cytryną i czekoladę. Dodatkowo słodkie poczęstunki i ciągłe niespodzianki :)


KOLEJNE SEMINARIA ZAPLANOWANO NA:
08-10 lutego 2013 roku
- ZAKOŃCZENIE FERII ZIMOWYCH 2013 dla dzieci!
08-10 marca 2013 roku - 49. Seminarium Szkoleniowe dla młodzieży i dorosłych!
31 maja - 02 czerwca 2013 roku 
- bez ograniczeń wiekowych!

Piątek, 14-12-2012:
Pierwsi uczestnicy seminarium zjawili się w "Domu Pielgrzyma" już kilkanaście minut po godzinie 16. Ok. godz.: 17.00 sensei Paweł Papoń rozpoczął spotkanie organizacyjne, podczas którego tradycyjnie został omówiony regulamin uczestnictwa, oraz szczegółowy plan wyjazdu. Następnie wszyscy udali się do swoich pokoi i na kolację. Na godz.: 19.00 zaplanowano równolegle zajęcia dla dzieci i pozostałych. Najmłodsi, pod okiem sempai Magdaleny Papoń poznawały historię regionu, oraz tworzyły choinkowe łańcuchy, natomiast sempai Krzysztof Jakuczek prowadził trening technik parterowych, podczas których starał się pokazać różne dźwignie na ręce i nogi, jak również przeniesienie walki z t.zw. "stójki" do parteru... Na koniec Krzysztof pozwolił na walki w rękawicach i kaskach.


Sobota, 15-12-2012:
Po śniadaniu odbyły się zajęcia w plenerze. Każdy pokój bawił się pod okiem wychowawcy. Zadaniem było wykonanie bałwana ze śniegu, który będzie ukazywał ów wychowawcę za 20 lat :) Po 45 minutach wspólnej zabawy dowiedzieliśmy się m.in. "że sempai Zygmunt ma niezłego bajcepsa", "ten bałwan jest lepszy od senseja bo nie gada", "że sempai Madzia będzie mała i straci trochu głowy"... :) Po powrocie na salę ćwiczeń wszyscy wypili gorącą herbatę.

Chwilę później sempai Łukasz Buhl rozpoczął swój trening wytrzymałościowy urozmaiconą o nietypowe elementy rozgrzewką - nacieranie uszu i nosa od razu wywołało uśmiechy na twarzach ćwiczących. Przeskoki, różne odmiany pompek, a także dobrze znane kombinacje z treningów dobrze rozgrzały grupę. Tę część treningu sempai Buhl zakończył uderzeniami z okrzykiem w tatami. Rozciąganie poprowadził sensei Papoń.

Na obiad była zupa jarzynowa i spaghetti. Najedzeni udaliśmy się na siestę... Następnie wszyscy chętni przygotowywali prezenty pod choinkę dla swoich najbliższych. O godz.: 16.00 wybraliśmy się z sankami na zjeżdżalnię, niestety pogoda nas nie rozpieszczała - z powody złych warunków atmosferycznych obiekt był zamknięty. Wróciliśmy więc na kolację, po której rozpoczął się turniej "One Match Fight".

Zawody poprzedził 90-minutowy trening kumite. Rozgrzewkę koordynował sensei Andrzej Ful, część główną sensei Paweł Papoń, natomiast rozciąganie sempai Iwona Kielian. Turniej rozpoczął się o godz.: 20.30. Zawodnicy startowali w parach, z których po 1,5-minutowej walce wyłaniano zwycięzcę. Ciekawostką było to, że każdy miał rękawice bokserskie i kaski chroniące głowę. Sędziami byli: Paweł Papoń, Andrzej Ful, Iwona Kielian, Łukasz Buhl, Zygmunt Pietruszka. Sędziowie techniczni: Magdalena Papoń i Aleksandra Krahl, pomagał Jacek Wasiak.

 

    

WALKA NR 1:
Trybisz Małgorzata vs. Gruszka Karolina
wygrana: Trybisz M. 4:1

WALKA NR 2:
Wągrowski Łukasz vs. Hadryś BartoszWALKA
wygrana: Wągrowski Ł. 3:1

WALKA NR 3:
Kuszaj Szymon vs. Koprek Jakub
wygrana: Kuszaj S. 3:2

WALKA NR 4:
Barczyk Szymon vs. Żarski Mateusz
wygrana: Żarski M. 4:0

WALKA NR 5:
Kalinowski Marcin vs. Zawada Szymon
wygrana: Zawada S. 2:1

WALKA NR 6:
Kaczmarczyk Kacper vs. Diak Martyna
wygrana: Diak M. 4:1

    WALKA NR 7:
Skiba Dominik vs. Jagiełło Jacek
wygrana: Skiba D. 5:0

WALKA NR 8:
Obała Dominik vs. Matuschek Bartosz
wygrana: Obała D. 4:0

WALKA NR 9:
Ful Wiktoria vs. Gola Paweł
wygrana: Ful W. 3:0

WALKA NR 10:
Krahl Wiktoria vs. Szczuka Martyna
wygrana Krahl W. 5:0

WALKA NR 11:
Skiba Michał vs. Matuschek Dominik
wygrana: Matuschek 4:0

 


 

Bezpośrednio po zawodach odbył się wieczór filmowy, podczas którego organizator zapewnił wszystkim pyszną pizzę, napoje, chrupki, owoce, itp. Zwieńczeniem długiego dnia była oczywiście ciepła herbatka :)


Niedziela, 16-12-2012:
Po śniadaniu chętni wybrali się do Bazyliki na mszę, po której wszyscy wyruszyli na całoroczną zjeżdżalnię ALPIN COASTER! Dzieciaki szalały aż miło, każdy zjechał kilka razy, także dorośli, organizator rozdał przeszło 20 darmowych biletów. Pełni energii wróciliśmy na obiad, gdzie czekał na nas gorący rosól, oraz pieczony kurczak - pycha! Ostatnim akcentem było pożegnanie w sali Św. Maksymiliana Kolbego. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i uśmiechnięci rozjechali się do swoich domów...

Podziękowania za pomoc w realizacji seminarium kierujemy do następujących osób: Pan Zygmunt Pietruszka, Pani Iwona Kielian - za dowóz sprzętu sportowego.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

TRWAJĄ ZAPISY NA ZAKOŃCZENIE FERII 2013 DLA DZIECI!

{kliknij na poniższy plakat, aby go powiększyć)
Image
< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo