_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


35 dzieci z Akademii spędziło weekend na Zgrupowaniu Szkoleniowym :) 11-03-2013
35 dzieci z Akademii spędziło weekend na Zgrupowaniu Szkoleniowym :) 11-03-2013

35 dzieci z Akademii spędziło weekend na Zgrupowaniu Szkoleniowym :)

W dniach 08-10 marca 2013 roku nasza Akademia już po raz 49 zorganizowała weekendowe Zgrupowanie Szkoleniowe, tym razem wyłącznie dla dzieci. Na uczestników czekały wieczory filmowe, piesze wycieczki, zwiedzanie klasztoru, spotkanie z Policją, oraz zawody sumo. Dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Zdzieszowice, mogliśmy przeznaczyć aż 1000 złotych na wyjazd dzieciaków autokarem do Parku Wodnego, bez konieczności podnoszenia kosztu udziału w samym zgrupowaniu. Wychowawcy wybrali także najgrzeczniejszego uczestnika wyjazdu - Pawła Fortunę.

                                                                      Z O B A C Z     G A L E R I E     Z D J Ę Ć:                                                                       

         Wszystkie zdjęcia
 

                 Park Wodny
           Spotkanie z Policją
 
            Piesze wycieczki
 
           Treningi karate
             Zawody SUMO
      Wręczenie certyfikatów
           Pozostałe zdjęcia

ImagePrzeczytaj całą relację


To już 49. Zgrupowanie Szkoleniowe, które zorganizowaliśmy i trzecie na Górze Świętej Anny. Tym razem postawiliśmy na rekreację i rozrywkę, a mniej na same treningi, na które zwyczajnie brakowało czasu... Pierwsi uczestnicy weekendowego obozu zjawili się w Domu Pielgrzyma w piątek, 08 marca chwilę po godzinie 16-tej. Na miejscu był już sensei Paweł Papoń 2 dan. Parę minut później dołączyli do niego kolejni wychowawcy, sempai: Iwona Kielian i Łukasz Wójcik. Punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczęło się spotkanie organizacyjne. 

Sensei sprawdził obecność i wręczył wszystkim dziewczynkom tulipany, które nasze młode damy pielęgnowały przez cały czas trwania zgrupowania :) Następnie przyszedł czas na omówienie i podpisanie regulaminu pobytu, oraz zakwaterowanie. Dzieciaci, pod opieką wychowawców (każdy pokój podlegał do danego opiekuna) wyruszyły do swoich pokoi, wszyscy zostawili bagaże i popędzili na kolację. Godzina 19.00 to czas na 60-minutowy trening wytrzymałościowy, dość intensywny z naciskiem na dolne partie mięśniowe. Następnie nasi młodzi karatecy przebrali się i zebrali na wieczorze filmowym: "Happy Wkręt", popcorn, chrupki, owoce i napoje skutecznie umiliły wszystkim czas. Wieczorna toaleta przebiegła sprawnie, dzieciaki wykąpane jak zawsze musiały umyć zęby. Proszę nam wierzyć, że wychowawcy byli nieugięci i nie przyjmowali argumentów: - ja już myłem zęby wczoraj :) Ostatnim punktem programu było sprawdzenie czystości w pokojach i cisza nocna. Wyznaczeni podczas wcześniejszego spotkania organizacyjnego "klucznicy" zamknęli pokoje, klucz zostawili w zamkach i zgasili światło... 

 

 

Dla niektórych sobotni poranek rozpoczął się przed godziną szóstą... Jednak skuteczne "nagrody" w formie przysiadów pozwoliły na zachowanie należytej ciszy do śniadania :) Po sprawdzeniu czystości w pokojach wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę, jak się później okazało niezwykle długiej i męczącej, dzieciaki wspólnie stwierdziły, że na treningach jest lżej... W klasztornej furcie czekał na nas brat Sebastian, który opowiadał m.in. o Świętej Annie, dzieci mogły także wejść w trakcie mszy do specjalnego miejsca, zarezerwowanego wyłącznie dla ważnych gości. Następnie zawędrowaliśmy do Amfiteatru, jako że sensei Paweł zna ciekawe trasy, nogi mocno pracowały. Wróciliśmy na obiad, po umyciu rąk wszyscy zjedli zupę pomidorową. Na drugie danie gulasz, kasza i surówka. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na spakowanie potrzebnych rzeczy i wyjazd autokarem do Parku Wodnego.

Nieco ponad godzinna podróż szybko minęła. Na miejscu dzieci szybko się przebrały i zebrały na hali basenowej, gdzie ratownik wytłumaczył zasady bezpieczeństwa i pozwolił na kąpiel. Ustaliliśmy godzinę i miejsce zbiórki i popędziliśmy do wody. Przez cały pobyt na basenie wychowawcy doglądali swoich podopiecznych, zawsze jeden z opiekunów poruszał się we wskazanym miejscu i obserwował dzieci, każdy wiedział, że w każdej chwili może się tam udać. Pozostali bawili się w wodzie.

Po szaleństwach w wodzie wyjechaliśmy do ośrodka, gdzie czekała ciepła kolacja... Oprócz wędlin, serów, dżemu i innych pyszności domowy bigos smakował wspaniale. Kolejną atrakcją było spotkanie z Policją. Odwiedziła nas Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich - starszy sierżant Katarzyna Nowak. Podczas niemal 40-minutowej wizyty Pani sierżant prezentowała ubiór i akcesoria policjanta, opowiadała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Dzieci przekonały się, jak ciężkie są kajdanki, czy pałki policyjne. Chętni sprawdzali działanie alkomatu, także sensei Paweł, na wyraźną prośbę uśmiechniętych maluchów miał swoje "5 minut" z alkomatem :) Pani Nowak rozdała wszystkim książeczki i zaprosiła do zdjęć.


Niedziela, godzina 8.00 a dzieci śpią :) Poprzedni dzień dostarczył aż nadto atrakcji, tym samym zmęczenia. Delikatnie wszystkich rozbudziliśmy i zeszliśmy na śniadanie. Przed 10-tą rozpoczęły się zawody sumo. Uczestników podzieliliśmy na die kategorie: młodsi i starsi. Turniej dostarczył sporo pozytywnych emocji, widać było zaangażowanie i skupienie.
Oto wyniki:
MŁODSI: I m. Jakub Gałka      II m. India Kołtun     III m. Martyna Diak
STARSI:  I m. Natalia Trybisz     II m. Natalia Szczyrska     III m. Jakub Tomaszewski

W planach była także wizyta na torze Alpin Coaster. Oczywiście mięliśmy zarezerwowane wejście na godzinę 11.15 (rezerwacja u właściciela, telefonicznie dnia 05-03-2013). Na miejscu byliśmy bez spóźnienia, niestety nikt nas nie przywitał, panie w restauracji zapewniały nas, że szef już jedzie. Po 30. minutach oczekiwania na ów "bosa" podjęliśmy decyzję, że wracamy, żeby nie narażać maluchów na chorobę... Szkoda, że nikt nas nie poinformował o zamknięciu zjeżdżalni, w każdym razie nie planujemy w przyszłości kolejnych wizyt w tym miejscu...

Po obiedzie zabraliśmy wszystkie rzeczy do sali Kolbego, wręczone zostały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zgrupowaniu, dyplomy z zawodów sumo, oraz rozstrzygnięto konkurs czystości w pokojach, w którym zwyciężyły dziewczęta z pokoju 64: Natalia Szczyrska, Natalia i Małgosia Trybisz, Hania Fert i Martyna Diak. O brudasach nie będziemy wspominać :)

 


49. Zgrupowanie Szkoleniowe dla dzieci przebiegło spokojnie, bez incydentów. Dzieci były w miarę zdyscyplinowane i chętnie współpracowały. W sobotę urodziny obchodziła Wiktoria Kuchnia, której zaśpiewaliśmy "sto lat" i wręczyliśmy drobny upominek. Wychowawcy uznali, że najgrzeczniejszym uczestnikiem był Paweł Fortuna. Pawłowi i rodzicom serdecznie gratulujemy. Kolejne zgrupowania planujemy na:
Image12-14 kwietnia 2013, dla osób powyżej 14. roku życia
07-09 czerwca 2013, dla wszystkich

Po zgrupowaniu kilka osób zapisało się na ImageXIII OBÓZ LETNI MRZEŻYNO 2013. Na chwilę obecną są jeszcze miejsca na wyjazd nad morze. Wszystkich chętnych zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z nami.
Paweł PapońImage667 807 797


Z wyrazami szacunku
Prezes Zarządu
Paweł Papoń

 

< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo