_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


3 medale Ogólnopolskiego Turnieju Karate "One World One Kyokushin" Limanowa 25-05-2013, 30-05-2013
3 medale Ogólnopolskiego Turnieju Karate "One World One Kyokushin" Limanowa 25-05-2013
Dodano: 30-05-2013

Image

Dnia 25 maja 2013 roku w Limanowej odbyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate dla Dzieci "One World One Kyokushin". W zawodach wzięło udział aż 343 młodych karateka z 28 klubów (także z Czech). Naszą Akademię reprezentowali: Julia Gnoińska, Natalia Burak, Victoria Łukaszyńska, Wiktoria Ful, Martyna Diak, Szymon Kuszaj, Mateusz Żarski, Jakub Koprek i Kamil Kaliński. Kierownikiem i sędzią był sensei Paweł Papoń 2 dan, natomiast sędzią sensei Andrzej Ful 1 dan. Nasi zawodnicy zdobyli 3 brązowe medale!W tym roku do rywalizacji sportowej na limanowskich tatami w konkurencjach kata i kumite przystąpiło 343 młodych karateka - przedstawicieli różnych światowych organizacji Karate Kyokushin z Biecza, Bukowna, Dąbrowy Górniczej, Frysztaka, Gdańska, Gubina, Góry Kalwarii, Krosna, Legnicy, Lipna, Łopuszna, Jasła, Tarnobrzega, Tarnowa Opolskiego, Radomska, Radoszyc, Krosna, Sieradza, Starego Sącza, Skawiny, Nowego Sącza, Szydłowca, Uścia Gorlickiego, Zakopanego, Kościeliska, Krakowa, Wieliczki, Ząbkowic Śląskich oraz Laskowej i Limanowej. Ponad to w tegorocznej rywalizacji sportowej na limanowskim tatami brali udział zawodnicy z zagranicy – z czeskiego Brna. Rywalizację sportową na trzech tatami oceniało łącznie 43 sędziów pod przewodnictwem shihan Ryszarda Kiper (5 dan) z Tarnobrzega, który był Sędzia Głównym zawodów.Nasi zawodnicy wyjechali do Limanowej w piątek, 24 maja 2013 roku ok. godz.: 15:30. Wszyscy otrzymali kanapki, wodę i napoje izotoniczne. Dziewczynki, zaopatrzone w siedzonka skutecznie umilały podróż sensei Pawłowi :) Mimo sporego ruchu do Limanowej dotarliśmy punktualnie o godzinie 20. Zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy dużą kolację, następnie wszystkich czekał prysznic i niespodzianka... Odwiedził nas organizator turnieju - sensei Arkadiusz Sukiennik, który rozdał naszym zawodnikom extra prezenty! Koszulki, dyplomy, ręczniki, smycze, odblaski, itd... Następnie sensei Paweł zamówił dzieciakom pizze. Tak na kolację po kolacji :) Tego dnia, po 23-ej dojechała do nas sempai Iwona Kielian, która chwilę wcześniej w Krakowie pozytywnie zdała egzamin na stopień uczniowski 1 kyu.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy o godz.: 7:30 poranną toaletą i śniadaniem. Na hali byliśmy już chwilę po 8-ej. W tej chwili opiekę nad zawodnikami przejęła Iwona. Nasi trenerzy - sensei Paweł i Andrzej udali się na naradę sędziowską. Jako pierwsze na macie pojawiły się najmłodsze dziewczynki - Julka Gnoińska i Natalka Burak. Obie prezentowały kata Imagetsukino. Czyli kata obowiązkowe przy egzaminie na brązowy pas! Julia po I-ej turze zajmowała bardzo wysokie, 2 miejsce, natomiast Natalia uplasowała się na 9-ej pozycji. W finale Gnoińska wykonała Imagepinian sono san i ostatecznie wywalczyła 3 miejsce na podium! Gratulujemy! Warto nadmienić, że całe przygotowania przed zawodami do kata do wyłącznie zasługa sempai Kielian, która opiekowała się dziewczynkami przez ostatnie tygodnie i nauczyła je tak trudnych i wysokich kata!

Przyszedł czas na kumite:
Martyna Diak - w pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Radoszyc. Przez pierwszą część rywalizacji dziewczyny walczyły równo, Martyna zaczęła wyraźnie zaznaczać swoją przewagę, gdy nagle otrzymała niedozwoloną technikę pięścią w twarz! Po wznowieniu kolejny raz dostała w głowę i jej rywalka została zdyskwalifikowana. Tym samym Diak zwyciężyła. Była jednak bardzo roztrzęsiona i wystraszona, przypomnijmy, że ma dopiero 9 lat! Do kolejnego pojedynku Martyna nie przystąpiła.

Szymon Kuszaj - Po pierwszej, zwycięskiej walce w kolejnej Szymek ograniczył się wyłącznie do kopani prawą nogą mawashi chudan co okazało się błędem, ponadto otrzymał 2 ostrzeżenia za niedozwolone techniki, tym samym przegrał na punkty 0:5. Kuszaj był bardzo aktywny w tej walce.

Jakub Koprek - Stres znów zwyciężył naszego zawodnika. Mimo zdecydowanie lepszej postawy, niż na ostatnich zawodach w Wołowie, Kuba zablokował się. Jego przeciwnik od razu narzucił mu swój styl walki i mimo prób Jakuba nie podołał on koledze z Krosna, uległ na punkty 0:5. 

Mateusz Żarski - Walczył na prawdę solidnie, cios za cios, zabrakło własnej inicjatywy. W momentach, gdy rywal odpoczywał, Mateusz powinien atakować, wspominał o tym na każdym treningu sensei Paweł, niestety Żarskiemu wyraźnie brakowało kondycji... Jednak widać było zaangażowanie Mateusza w walkę.

Victoria Łukaszyńska - Wygrała dwie walki! W pierwszej zdecydowanie na punkty pogromiła zawodniczkę z Radomska, w drugiej wygrała przez wazari, czyli pół punktu za dobrą technikę mawashi geri jodan. Pozwoliło jej to na zajęcie 3 miejsca w zawodach!

Wiktoria Ful - W pierwszej walce wygrała na punkty z zawodniczką gospodarzy. Natomiast w drugim pojedynku mimo fantastycznej walki, zdecydowanej przewagi, po bardzo naciąganej i kontrowersyjnej decyzji sędziów "przegrała" z zawodniczką Wajgelt z Sieradza... Tą decyzję pozostawiamy bez komentarza :) Wiktoria ciągle atakowała a jej koleżanka tylko się broniła co, jak się okazało wystarczyło do wygranej... Wiktoria może czuć się zwyciężczynią mimo zajętego 3 miejsca!

Kamil Kaliński - Zawodnik z ogromnymi aspiracjami na doprego "fightera"... Po dogrywce zabrakło mu sił i musiał pogratulować późniejszemu zwycięzcy kategorii z Szydłowca. Jednak Kamil z treningu na trening robi duże postępy! Trzymamy kciuki za jego rozwój i życzymy wytrwałości i niebywałej samodyscypliny...


Po turnieju wsiedliśmy w auta i wyruszyliśmy do domu. W Gliwicach tradycyjna przerwa w restauracji. Turniej niezwykle dobrze przygotowany, bez opóźnień, co przy rekordowej i nieosiągalnej nigdzie indziej liczbie 343 zawodników jest sukcesem! Także nagrody i ogólnie atmosfera do pozazdroszczenia! Podczas zawodów znajomy sensei Pawła - sensei Robert Kopciowski z Wieliczki zaprosił nas na ImageTurniej o Puchar Soli. Niestety termin to 8 czerwca 2013, a jak wiecie w tym dniu mamy Image50. Jubileuszowe Zgrupowanie, oraz pokaz karate. Postaramy się jednak oddelegować kadrę Akademii na te zawody!


 

 

< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo