_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


MARTYNA SZCZUKA ZDOBYŁA ZŁOTY MEDAL W JASTRZĘBIU ZDRÓJ! 11-11-2013
MARTYNA SZCZUKA ZDOBYŁA ZŁOTY MEDAL W JASTRZĘBIU ZDRÓJ!
Dodano: 11-11-2013, godz.: 10:55

Złoty medal Martyny Szczuki na turnieju kumite w Jastrzębiu Zdrój!

     NASZA KADRA WYWALCZYŁA ŁĄCZNIE AŻ 6 MEDALI!     

 
Na zdjęciu nasza kadra wspólnie z zawodnikami z Raciborza

Dnia 10 listopada 2013 w Hali Omega w Jastrzębiu Zdrój odbył się V Turniej Kumite, który zgromadził ponad 150 zawodników z 9 klubów. Naszą Akademię reprezentowało 15 zawodników, którzy na jastrzębskiej tatami wywalczyli aż 6 medali! Najlepsza w swojej kategorii była Martyna Szczuka, srebrne medale wywalczyli nasi seniorzy: Katarzyna Nowak i Patryk Lachman, natomiast brązowe krążki powędrowały do: Kamila Kalińskiego, Szymona Kuszaja i Martyny Diak.

   

ImageZobacz 72 zdjęcia w Galerii!


V. edycja turnieju w Jastrzębiu Zdrój z roku na rok gromadzi większą ilość zawodników i sędziów. Do tegorocznych zmagań przystąpiło ponad 150 zawodników, co delikatnie przerosło organizatorów, którzy przygotowali jedną matę... Przełożyło się to na spore, przeszło 4-godzinne opóźnienie w rozdaniu nagród... 

Nasza 15-osobowa ekipa w składzie: Katarzyna Nowak, Sebastian Major, Victoria Łukaszyńska, Wiktoria Ful, Patryk Lachman, Jakub Koprek, Natalia Burak, Martyna Diak, Martyna Szczuka, Kacper Harasimczuk, Dominika Glück, Kamil Kaliński, Małgorzata Trybisz, Hanna Fert i Szymon Kuszaj, wywalczyła 6 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe. Kierownikiem i sędzią był sensei Paweł Papoń, sędzią sensei Andrzej Ful, sekundantem sempai Iwona Kielian, natomiast fotografem Adam Lysek.

Nasi zawodnicy startowali wyłącznie w konkurencjach kumite. Najlepiej poszło debiutantce - Martynie Szczuka, która po kilku bardzo dobrych walkach zdobyła swój pierwszy i od razu upragniony złoty medal! W pierwszym pojedynku była lepsza od swojej klubowej koleżanki, którą Martyna zdołała trafić dwa razy wysokim kopnięciem na głowę (mawashi geri jodan). Kolejna walka Martyny to przewaga punktowa i jednogłośna decyzja sędziów o wyższości naszej zawodniczki. W finale Szczuka okazała się aktywniejsza od koleżanki z Cieszyna i wygrała cały turniej. Seniorka Katarzyna Nowak, na co dzień rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich potwierdziła swoją wysoką dyspozycję zajmując 2. miejsce na podium! Kasia w pierwszej walce, na którą czekała prawie 10 godzin, zdominowała swoją rywalkę nie dając jej zbytnio możliwości do ataku, Nowak powiększała swoją przewagę z każdą kolejną sekundą, co docenili sędziowie, którzy wskazali na zwycięstwo naszej zawodniczki. W finale Katarzyna pod koniec walki zdekoncentrowała się, co szybko zauważyła przeciwniczka, która trafiła Nowak w głowę. Kasia ostatecznie zajęła 2. miejsce. Nasz senior - Patryk Lachman debiutował na zawodach w barwach Akademii z dużym sukcesem. Patryk zaprezentował na macie szybkość, wolę walki i mimo niewielkiego doświadczenia walczył dobrze. W pierwszym pojedynku wypunktował reprezentanta Czech. W kolejnym pojedynku Lachman także walczył z zawodnikiem zza naszej zachodniej granicy, tym razem na punkty uległ swojemu koledze i ostatecznie stanął na 2. miejscu podium. Zawody do udanych może też zaliczyć Martyna Diak, która w kategorii dziewcząt 10-11 lat wywalczyła i to bardzo dosłownie 3. miejsce! Martyna we wszystkich swoich walkach dominowała nad koleżankami i była od nich wyraźnie silniejsza... Sędziowie musieli być bardzo czujni, ponieważ za każdym razem niewiele brakowało by Diak kończyła walki przed czasem... Ostatecznie w walce o finał, Martynka musiała uznać wskazanie sędziów na swoją koleżankę i cieszyć się najniższym stopniem na podium. Szymon Kuszaj po kilku wygranych walkach także był trzeci. Mimo chaotycznych walk, przekonywał do siebie sędziów i poprzez ich wskazania piął się w górę. Ostatecznie w półfinale otrzymał kopnięcie w głowę, którego nie zdołał odrobić i przegrał walkę. Podium należało też do juniora - Kamila Kalińskiego, który z zawodów na zawody nabiera doświadczenia i walczy co raz mądrzej.

Za pomoc dziękujemy kierowcom: Hubertowi Diak, Beacie Glück, Damianowi Harasimczukowi, Sebastianowi Majorowi i Andrzejowi Ful.


< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo