_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


4 medale na International Tournament "One Wolrd One Kyokushin" Limanowa, 17-05-2014
4 medale na International Tournament "One Wolrd One Kyokushin" Limanowa, 17-05-2014
Dodano: 18-05-2014, godz.: 10:50Dnia 17 maja 2014 roku w Limanowej odbył się International Karate Kyokushin Tournament for Children and Junior "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN". W zawodach wzięła udział rekordowa liczba aż 420 zawodników z 32 klubów reprezentujących cztery kraje (Anglię, Czechy, Austrię i oczywiście Polskę). Naszą Akademię reprezentowała 14-osobowa kadra, która wywalczyła 3 złote medale i 1 srebrny! Wiktoria Kuchnia była bezkonkurencyjna w konkurencji kata dziewcząt 8-9 lat, Wiktoria Ful wygrała kumite dziewcząt 12-13 lat, Martyna Diak pokonała wszystkie rywalki w kumite dziewcząt 10-11 lat, natomiast Kamil Kaliński zajął 2. miejsce w kumite juniorów +80kg. Sędzią z ramienia ASW był sensei Paweł Papoń, kierowniczką drużyny Iwona Kielian, fotografem Adam Lysek.


Nasza 14-osobowa kadra przygotowywała się do zawodów od kilku tygodni. Główne prace w kata wykonywaliśmy podczas treningów indywidualnych, natomiast walki prowadziliśmy podczas treningów ogólnych. Akademię reprezentowali: Kaliński Kamil, Kalinowski Marcin, Kuchnia Wiktoria, Siwek Aleksandra, Krawców Alan, Szczuka Martyna, Diak Martyna, Fert Hanna, Soworka Patryk, Trybisz Małgorzata, Gola Paweł, Ful Wiktoria, Kiełb Jakub (kontuzjowany). Drużyna wyruszyła do Limanowej dzień wcześniej, aby na spokojnie wypocząć po długiej i męczącej podróży...

Z powodu ogromnej ilości zawodników startujących w konkurencji kata, organizator w porozumieniu z sędzią głównym podjął decyzję, że startujący będą wykonywać swój pokaz tylko w jednej turze (finałowej). Nieco inaczej było w przypadku naszej 9-letniej Wiktorii Kuchnia, która po swoim występie zajmowała pierwsze miejsce z dwiema koleżankami (wszystkie uzyskały 27 pkt.) Zarządzono więc dogrywkę, w której Wiktoria była bezkonkurencyjna i nie dała najmniejszych szans dziewczętom.

Wiktoria Ful w 1/8 walczyła z zawodniczką z Radomska i wygrała jednogłośnie przez wskazanie sędziów. Kolejna walka ćwierćfinałowa to od razu w 1 sekundzie pojedynku wazari (pół punktu) dla naszej Wiki, która skutecznie kopnęła koleżankę z Ząbkowic Śląskich. Półfinał także dla Ful. Tutaj jednak potrzebna była dogrywka, ponieważ obie dziewczyny bardzo chciały wejść do finału. Po dodatkowej rundzie sędziowie typują Wiktorię do wygranej! Finał z gospodynią z Limanowej to jednostronny bój, w którym Wiktoria Ful potwierdziła, że w kategorii kumite 12-13 lat dziewcząt była najlepsza.

Martyna Diak także "szła przebojem" przez kolejne walki... Co prawda w pierwszej walce z zawodniczą z Góry Kalwarii potrzebowała dogrywki, gdzie wygrała przez wskazanie sędziego matowego, ponieważ sędziowie pomocniczy pokazali 2:2, później Martyna już nie dała szans rywalkom. Kolejna walka to wygrana z Figarską Justyną z Radoszyc. Warto dodać, że wygrana przed czasem (ippon): pierwsza sekunda i skuteczne kopnięcie w brzuch, chwilę potem kopnięcie w głowę pozwoliło Diak cieszyć się z wejścia do finału, gdzie gładko zwyciężyła. Kategoria kumite 10-11 lat dziewcząt.

Kamil Kaliński walczył w najcięższej kategorii juniorów +80kg. Kaliński po ostatnich niepowodzeniach na turniejach wyciągnął wnioski. Te zawody pokazały sporą pracę, jaką nasz zawodnik wykonał podczas treningów. Widać było dojrzałość, szybkość podejmowanych decyzji i przemyślane pojedynki. Po kilku wygranych, także w finale Kamil był wyraźnie lepszy, jednak po faulu (kopnięcie w kroczę) sędziowie postanowili przyznać wygraną koledze Kamila.


Pozostali zawodnicy także zaprezentowali się dobrze. Ola Siwek - nasza cicha faworytka w kata, zestresowała się na tyle, że nie była w stanie wykonać swojego pokazu tak, jak na treningach. Alan Krawców startował pierwszy raz i może być zadowolony ze swojego bardzo poprawnego występu. Także Kuba Koprek "zapisał" dużą poprawę w porównaniu do ostatnich zawodów, Hania Fert poprawnie prezentowała się w kata (tsukino), Paweł Gola miał pecha, ponieważ nie usłyszał, kiedy był wywoływany na matę (prawdę mówiąc nikt z nas nie słyszał).

Wszystkim zawodnikom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i przypominamy, że już 7 czerwca startujemy w V Turnieju o Puchar Soli w Wieliczce, a 14 czerwca w Mistrzostwach Opolszczyzny w Dobrzeniu Wielkim, także nie odpoczywamy! :)

< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo