Zobacz wszystkie sukcesy

Trzy medale na IV Pucharze Soli w Wieliczce! 07-06-2014
Trzy medale na IV Pucharze Soli w Wieliczce!
Dodano: 08-06-2014, godz.: 13:39

Dnia 7. czerwca 2014 roku w Wieliczce odbył się IV Turniej o Puchar Soli dla dzieci i młodzieży Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ok. 360 zawodników z 29 klubów, także z Czech. Sędzią Głównym był Imageshihan Andrzej Drewniak 8 dan a organizatorem sensei Robert Kopciowski. Naszą Akademię reprezentowałą 12-osobowa kadra, która wywalczyła 3 srebrne medale (Wiktoria Kuchnia, Victoria Łukaszyńska i Martyna Diak). Kierownikiem ekipy był Sebastian Major a sędzią Paweł Papoń. Dziękujemy za pomoc w transporcie Panu Damianowi Harasimczuk..

Kadra w składzie:
Jakub Koprek, Patryk Soworka, Jakub Kiełb, Martyna Diak, Wiktoria Kuchnia, Victoria Łukaszyńska, Alan Krawców, Paweł Gola, Aleksandra Siwek, Kacper Harasimczuk, Natalia Burak i Hania Fert.

Kierownik: Sebastian Major

Sędzia: Paweł Papoń

Wiktoria Kuchnia

Potwierdziła, że jest w dobrej formie. Do wywalczonego sprzed trzech tygodni "złota" w ImageLimanowej, tym razem dołożyła srebrny medal :) Wiktoria w pierwszej turze wykonywała tsukino kata i zajmowała 3. miejsce. W finale zrobiła sokugi II i awansowała o jedną pozycję.

Victoria Łukaszyńska
W kumite młodziczek, jak zwykle wygrywała walkę za walką, to przez mawashi jodan, to przed czasem.. Victoria mimo widocznego osłabienia dostała się do finału, gdzie z braku sił musiała zadowolić się drugim miejscem. W kata "otarła się" o medal zajmując czwartą lokatę.

Martyna Diak
Klubowa wojowniczka, nieco niesprawiedliwie potraktowana, ponieważ musiała stoczyć aż trzy rożne walki w przeciągu 8 minut! Pierwszy raz widzieliśmy taką sytuację, Martyna kończyła swoje walki przed czasem, niestety przed walką finałową miała ok. 1 minuty przerwy. Nie była w stanie złapać tchu i także zajęła 2 miejsce. W kata zajęła 5 miejsce mimo, że początkowo dostała się do finału, miała taką samą ilość punktów jak zawodniczka, która ją wyprzedzała, niestety zdecydowała jedna skrajna nota...

Jakub Koprek
Kuba w kata zajął niezłe - 10 miejsce, nie popełnił większych błędów, jednak w trakcie występu palec u nogi utknął między łączeniami maty, co zaważyło na ocenie. W walkach miał trochę szczęścia, ponieważ w pierwszej rundzie dostał wolny los, później jego przeciwnik nie stawił się do walki. Przyszła kolej na 1/8 gdzie Kuba przegrał walkę przed czasem (low kick)

Patryk Soworka
Prawie miał medal, dostał się do finału z grona 38 zawodników, którzy startowali w jego kategorii kata, także "zaliczył" ogromny postęp w porównaniu do ostatnich zawodów, gdzie był niepewny (pierwszy start na macie). Jednak Patryk ma jeszcze przed sobą daleką drogę i wiele, wiele startów. Musi nabrać doświadczenia, ponieważ tym razem "stracił" medal, bo wyszedł na matę bez rozgrzania :) W każdym razie jesteśmy zadowoleni z jego dobrej postawy. Klubowa Sowa, bo tak nazywamy Patryka miał też możliwość walczenia w kumite, gdzie przegrał walkę przez kopnięcie w głowę.

Jakub Kiełb
Także startował drugi raz, tylko w kumite i tym razem wygrał swoją walkę przed czasem :) Kuba tak efektownie kopnął swojego rywala w nogę, że tamten musiał poddać pojedynek. Teraz medalu nie było ale zauważamy postęp w wyszkoleniu naszego młodego zawodnika...

Alan Krawców
Należy do grona dzieci, które bardzo przykładają się do swoich treningów. Był to jego drugi start w profesjonalnych zawodach i znakomite - 6 miejsce :) Alan wyraźnie nabiera "obycia" i mocno trzymamy za niego kciuki.

Paweł Gola
Udało mu się wystartować! Nad Pawłem krążyło jakieś fatum, na ostatnich dwóch turniejach nie walczył, ponieważ ani on ani nikt inny nie słyszał, że jest wyczytywany do walki. Tym razem omal sytuacja się nie powtórzyła... Gola został już skreślony z listy ale skuteczna interwencja sensei Pawła doprowadziła do rozegrania pojedynku. Paweł na punkty przegrał.

Aleksandra Siwek
Dobrze przygotowana, solidnie trenowała i...
Na macie w pewnym momencie na chwilę stanęła. Mimo to otrzymała bardzo wysokie noty, średnio 6,0! Co może świadczyć, że końcowa ocena byłaby dużo wyższa. Tym razem Ola zajęła 14 miejsce.

Kacper Harasimczuk
Startował w kumite. Mimo dużego zaangażowania, dobrze prowadzonej walki, Kacper - sporo punktował, sędziowie niejednogłośnie, przez wskazanie postanowili, że Kacper musi uznać wyższość przeciwnika.

Natalia Burak
Była ósma w kata. Natalia nie miała dużo czasu na przygotowania, ponieważ ostatni czas był dla niej bardzo intensywny i nie zawsze miała tyle czasu ile by chciała, aby potrenować. Jednak 8. miejsce w jej bardzo mocno obsadzonej kategorii to świetny wynik!

Hanna Fert
Bardzo dobra postawa, bardzo poprawnie wykonane kata. Hania wyraźnie poprawiła swoją technikę, dużo lepiej porusza się w pozycjach, co tylko może być dobrą wróżbą na kolejne zawody. Hania zajęła całkiem dobrą 11 pozycję.

Po zawodach był czas na kąpiel w fontannie, lody i restaurację :)