_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


57. Zgrupowanie Szkoleniowe Karate zakończone, 08-02-2015
57. Zgrupowanie Szkoleniowe Karate zakończone
Dodano: 08-02-2015, godz.: 19:59Przed kilkoma godzinami zakończyło się 57. Zgrupowanie Szkoleniowe Karate, które zorganizowała nasza Akademia. Uczestnicy weekendowego wyjazdu mięli możliwość uczestniczenia w treningach karate kyokushin, Brazylijskiego Jiu-Jitsu i Jogi. Zorganizowaliśmy także turnieje w piłkarzyki i zawody Sumo. Program szkoleniowy opracowali i realizowali nasi Instruktorzy: Paweł Papoń, Iwona Kielian, Łukasz Buhl, Krzysztof Jakuczek i Agnieszka Wilczyńska.


 
     


Kolejne, 58. Zgrupowanie Szkoleniowe Sztuk Walki odbędzie się w dniach: 10-12. kwietnia 2015 (zapisy ruszają niebawem)


"Z ogromną przyjemnością przyjęłam zaproszenie sensei Pawła na kolejne zgrupowanie Akademii. Zaplanowaliśmy zajęcia zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i dla starszych. Dzieci, które podczas grudniowego zgrupowania miały okazję oswoić się już z jogą, w piątkowy wieczór doskonaliły swoje umiejętności już nie w formie zabawy, ale klasycznego treningu. Zajęcia dla grupy starszej zostały zaplanowane jako ostatni punkt w grafiku intensywnych treningów w sobotę. Pozwoliło nam to mocno rozciągnąć wszystkie eksploatowane w ciągu dnia grupy mięśni oraz przy pomocy relaksacji neuromięśniowej metodą Jacobsona wprowadzić się w stan głębokiego rozluźnienia (relaks był tak skuteczny, że z niektórych obszarów sali dobiegało Ciche podchrapywanie :) Ponieważ joga stanowi doskonałe uzupełnienie innych rodzajów aktywności, mam nadzieję, że na stałe wejdzie do programu zgrupowań Akademii".
Agnieszka Wilczyńska"Pot i zaangażowanie. Dwa najtrafniejsze słowa określające trening najmłodszych. Wielokrotność powtórzeń, których nie sposób zliczyć, starania, by nie opuścić żadnej z technik i uśmiech na koniec treningu. Jest to najlepsza reakcja, jaką można otrzymać :) ".
Iwona Kielian


"W sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się z "bólem", dosłownie i w przenośni. Trening trwający 1,5h podzieliłem na trzy bardzo solidne części. W pierwszej mięliśmy przyjemność zamienić salę w saunę za sprawą ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych "na stacjach". Następnie tarcze i 5 różnych kombinacji uderzeń i kopnięć wykonywanych z wielkim zaangażowaniem, a na koniec każdy miał okazję wykorzystać ćwiczone kombinacje w walce. Jak zawsze jest mi bardzo miło widzieć sempai, którzy wkładają 100% zaangażowania w trening i na zbiórce kończącej wszyscy wyglądamy, jakbyśmy wyszli z pod prysznica"
Do zobaczenia na następnym zgrupowaniu.
Na pewno będzie Buhl :
)
Łukasz Buhl"Pragnę podziękować każdemu, kto choć trochę przyczynił się do organizacji 57. Zgrupowania Szkoleniowego Karate, które już chyba ostatni raz zorganizowaliśmy pod taką nazwą, ponieważ od dawna oprócz treningów karate, mamy możliwość uczyć się Jogi, czy Brazylijskiego Jiu-Jitsu, a to za sprawą wspaniałych Instruktorów, którzy z ogromną pasją przekazują swoją wiedzę. Muszę przyznać, że ten wyjazd należał chyba do najspokojniejszych weekendów, jakie pamiętam. Kochani jesteście na prawdę wspaniali i bardzo grzeczni - mówię do dzieci, które zaskoczyły mnie swoim zachowaniem. Grupa dorosła zasługuje na olbrzymi szacunek. Nie każdy w ciągu jednego dnia ma tyle samozaparcia do udziału w 5 treningach! Jestem pewien, że kolejny wyjazd pod nazwą: 58. Zgrupowanie Szkoleniowe Sztuk Walki także pod wieloma względami będzie wyjątkowe. Dziękuję Wam raz jeszcze za wspólnie spędzone chwile, które na długo zostaną z nami".
Paweł Papoń... a tak minął nam ten weekend
   
Zgrupowanie rozpoczęło się w piątek, 6. lutego 2015 roku, jak zwykle od zakwaterowania i zebrania organizacyjnego w świetlicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego na Górze Św. Anny. Uczestnicy zapoznali się z planem szkolenia i podpisali Regulamin. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach Jogi z Instruktor Agnieszką Wilczyńską. Nie minęło dużo czasu i na sali ćwiczeń pojawiła się młodzież i dorośli, aby sprawdzić swoje siły w pierwszym treningu kumite (jap. walki). Pierwsze siniaki zagościły na naszych ciałach. Jeszcze tylko wieczorna toaleta i do łóżek, bo rano rozruch i znów walki...


Sobotni poranek rozpoczęliśmy wspólnymi ćwiczeniami, po których dzieciaki popędziły na śniadanie, a grupa starsza została, aby walczyć. Zaczęło się robić co raz intensywniej - wszyscy zrozumieli, że to zgrupowanie niemal w całości będzie poświęcone doskonaleniu poruszania się w walce. Po śniadaniu dzieci zgromadziły się na sali, gdzie pod opieką sensei Iwony Kielian trenowały techniki ręczne. Następnie zorganizowaliśmy turniej piłkarzyków dla dzieci, w którym zwyciężyli:


1m. Michał Jastrzębski i Jacek Chwałowski
2m. Jakub Mytych i Kewin Okoń
3m. Wiktor RogowskiGrupa starsza w tym czasie ćwiczyła z sempai Łukaszem Buhl, który starannie rozpisał swoje zajęcia. Po wszystkim przyszedł czas na wyjście do Restauracji Alba na obiad. Zmęczenie pozwoliło wszystkim na jakże szybkie pochłonięcie zupy pomidorowej i kotleta drobiowego :) No ale cóż - trzeba było wracać, ponieważ zbliżały się kolejne treningi, tym razem dzieciaki trenowały kopnięcia z sensei Pawłem Papoń, a starsi rywalizowali w turnieju piłkarzyków, gdzie odnotowaliśmy wyniki:


1m. Jarosław Nogalski i Paweł Chwałowski
2m. Dawid Połeć i Jakub Koprek
3m. Victoria Łukaszyńska i Natalia Szczyrska
Brazylijskie Jiu-Jitsu. Bez chwili wytchnienia, grupa starsza zgromadziła się na sali, gdzie sempai Krzysztof Jakuczek przeprowadził swój półtoragodzinny trening BJJ. Było sporo nowości i ciekawych technik. W końcu kolacja, oprócz smacznych kanapek, jajecznicy, gotowanych parówek, itp. przygotowaliśmy dla wszystkich pieczone kiełbaski i bigos. Jeszcze raz trening kumite i wieczór filmowy dla dzieci. Ostatni punkt sobotniego programu to tradycyjnie Joga :) Dzieci szybko zasnęły a starsi mimo zmęczenia efektywnymi treningami zasiedli przy stole, aby do późnych godzin wspominać przeróżne śmieszne momenty...


Niedzielę rozpoczęliśmy rozruchem o godz.: 8.00, następnie Turniej Sumo dla dorosłych i osobno dla dzieci a w międzyczasie pakowanie i sprzątanie. Oto wyniki 6. Turnieju SUMO:


Dzieci:
1. Michał Jastrzębski
2. Wiktoria Kuchnia
3. Wiktor Rogowski

Dorośli:
1. Zygmunt Pietruszka
2. Jarosław Nogalski
3. Bartosz Hadryś
Punktualnie o godz.: 11.00 zebraliśmy się w świetlicy, gdzie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Nagrodziliśmy także zwycięzców poszczególnych zmagań sportowych.


Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne 58. Zgrupowanie Szkoleniowe, które odbędzie się w dniach: 10-12. kwietnia 2015 roku także w Schronisku Młodzieżowym na Górze Św. Anny.

Zgrupowanie było, jak zwykle wspaniałą możliwością do oderwania się od codziennych spraw, do spotkania się z przyjaciółmi, by potrenować we wspólnym gronie. Była to także wspaniała okazja do ostatnich "szlifów" formy dla zawodników, którzy już w sobotę, 14. lutego 2015 roku będą reprezentowali naszą Akademię podczas rozgrywanych w Nysie Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny Karate Kyokushin. Przed nami jeszcze kilka dni intensywnych treningów i wyczekiwany, pierwszy w tym roku start na tatami (jap. mata). Już teraz trzymamy kciuki za naszych!
     
< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo