Zobacz wszystkie sukcesy

6 Medali na II. Sari Cup w Żorach, 02-05-2016
6 Medali na II. Sari Cup w Żorach
Dodano: 02-05-2016, godz.: 10:20

W sobotę, 30. Kwietnia w Żorach odbyła się druga edycja Turnieju SARI CUP. Wzięło w nim udział ok. 350 zawodników z Polski, Ukrainy i Czech, którzy reprezentowali 25 klubów z 6 różnych organizacji Karate. Naszą Akademię dumnie reprezentowało 12 zawodników, którzy wywalczyli 6 medali! Kierownikiem ASW był senpai Łukasz Buhl, Sędziami sensei: Iwona Kielian i Paweł Papoń. Martyna Diak, jak zwykle była bezapelacyjnie najlepsza zarówno w kata kadetek, jak i w kumite kadetek -50kg, gdzie wszystkie walki wygrywała przed czasem :) sierż. sztab. Katarzyna Nowak nie dała szans rywalkom w kumite seniorek +60kg, mimo że była w niej najlżejsza (niespełna 61 kg). Jakub Koprek wywalczył złoto w najcięższej kategorii kumite juniorów, a Magdalena Radzewicz stanęła na najniższym stopniu podium kumite juniorek. Bardzo dobry występ ma na swoim koncie Jakub Mytych (4. miejsce kata), który po I-ej TURZE kata był pierwszy. Jednak w finale stres był silniejszy i Kuba ostatecznie był tuż za "pudłem", za to wskoczył na nie Patryk Soworka, który był drugi. Miło było patrzeć na Zuzannę Tryczyńską i Bartosza Pydycha, dla których były to pierwsze zawody w życiu. Daria Baran w kata zajęła szóste miejsce.

Przypominamy, że obowiązkowe podsumowanie turnieju odbędzie się w Poniedziałek i Wtorek (9-10. Maja b.r.) w ramach treningów w Zdzieszowicach i Tarnowie Opolskim.