_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Podsumowanie 16. Obozu Letniego Karate Dźwirzyno 2016, 08-07-2016
Podsumowanie 16. Obozu Letniego Karate Dźwirzyno 2016
Dodano: 07-08-2016, godz.: 19:00
              Obóz rekreacyjno - rekreacyjny pod każdym względem... 

  
Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w tegoroczny 16. Obóz Letni Karate za czas, energię, a przede wszystkim za zaufanie, jakim darzycie nas od bardzo wielu lat. To dowód, że wykonujemy dobrą robotę, której efekty wszyscy widzimy. Nie wstydzę się chwalić Akademii i Obozów Letnich, jakie organizujemy, ponieważ wiem, że to dobry, godny polecania produkt.

Już teraz zapraszam na przyszłoroczny Obóz Letni do Władysławowa.
   
z wyrazami szacunku
w imieniu swoim i Wychowawców
sensei Paweł Papoń 2. Dan
- Instruktor Sportu Karate
- Prezes Zarządu ASWTo był zdecydowanie wypoczynek...

Zdecydowanie możemy stwierdzić, że takiego Obozu Sportowego Karate jeszcze nie zorganizowaliśmy i nie myślimy tu o ogromie treningów, czy zakwasach, a raczej o ich braku :) Podczas naszego pobytu w Dźwirzynie mieliśmy tak piękną pogodę, a co jeszcze ważniejsze - tyle atrakcji, wyjazdów i zajęć w okół, że zwyczajnie nie starczyło nam czasu na trenowanie... 

Uspokajamy:
Organizator wspólnie z Kierownikiem przyjęli plan organizacji kolejnych obozów. Najważniejszymi postanowieniami są m.in.:

- jedna noc więcej (w 2016 było 10, w 2017 będzie 11 noclegów)
- większa liczba miejsc (max do 75)
- nowy ośrodek z pełnym, bogatym zapleczem treningowym
- zmiana nazwy wypoczynku na "Obóz Sportowy ASW"
- podział uczestników na grupy treningowe wg stopni, wieku i zaawansowania
- większy nacisk na szkolenie Zawodników
- zwiększenie umiejętności uczestników

Oczywiście, jak każdego roku będziemy zachęcać do wyjazdu nad morze osoby, które nie trenują Karate, ponieważ specjalnie dla nich będzie osobna grupa treningowa, z której najbardziej aktywne osoby będą kwalifikowane do uczestniczenia w treningach karate.

Rok 2016 był rokiem atrakcji...

Sauna, ognisko, basen z jacuzzi, całodniowa wycieczka autokarem do Międzyzdrojów, zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego, Zagroda Żubrów, Aleja Gwiazd, 12 km - spływ kajakowy, profesjonalne lekcje WindSurfingu, Turniej w Tenisa Ziemnego i StreetBall, Siłowanie na rękę, 16. Nadmorski Turniej Karate, Egzamin Karate, niezliczone ilości prezentów i gadżetów od Sponsorów.

Tak w dużym skrócie można opisać atrakcje, jakie Organizator przygotował do realizacji w ciągu zaledwie 10 noclegów w Dźwirzynie. Trzeba przyznać, że nie było to łatwe ale udało się.

Widoczne były trzy najważniejsze zmiany względem roku ubiegłego:
- liczniejsza grupa uczestników z klubu w Raciborzu
- więcej osób, które w ogóle nie trenują karate
- większa chęć udziału w konkursach, turniejach, itp.

Wszystkie Dodatkowe Turnieje podczas obozu były dla chętnych. Kto nie chciał brać udziału po prostu się nie zapisywał. Wzrost liczby uczestników w Zawodach sięgał nawet 250% co do 2015 roku. To bardzo cieszy :) Nawet osoby, które nie chciały uczestniczyć w Turnieju Karate (kata, walki reżyserowane) - nie musiały występować.


Plażing, smażing od pierwszego dnia...

Już pierwszego dnia pobytu w Dźwirzynie postawiliśmy na plażę. Po zakwaterowaniu, załatwieniu spraw formalnych związanych m.in.: z regulaminem, był czas na śniadanie i wyjście na plażę. Po obiedzie nie inaczej - plaża. Kolacja i pierwszy trening karate, tym cenniejszy bo jeden z niewielu ;)


Dziennik obozowy...

Prawda, że to świetny pomysł prowadzić każdego dnia na bieżąco relację z naszego pobytu nad morzem? Co się działo, co było na obiad, setki zdjęć na www.asw24.pl i na Facebooku, film podsumowujący wydarzenia z danego dni. Niby kilkaset kilometrów od domu, a jednak mają Państwo stały podgląd na to, co się dzieje. Duży ukłon dla senpai Doroty Jakubus, która kolejny rok wykonuje ogromną pracę fotografując wszystko i wszędzie, oraz Dawidowi Połeć, który dzięki kamerce "montował" ciekawe filmiki.


Biegi sensei Agaty Winiarskiej

Jak biegać, to tylko wg Mistrzyni Europy Karate - sensei Agaty Winiarskiej z Wrocławia. Trzeciego dnia obozu (drugi dzień pobytu w Dźwirzynie) rozpoczęliśmy poranne rozruchy. Zawsze były trzy grupy:
1. "Chodziarze" - sensei Grzegorz Wachowski,
2. "Biegacze portowi" - senpai Bartosz Cegielski,
3. "Biegacze pro" - sensei Łukasz Buhl.

Właśnie na trzeciej grupie można się skupić. Metody biegowe sensei Winarskiej, która prowadziła 62. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW, wprowadziliśmy także na obozie letnim. Biegi w parach związanych pasami to świetny pomysł. Wplatane były także t.zw.: "interwały" na plaży czy "ścieżka zdrowia", czyli miejska siłownia przy wydmach.


Kajakowo...

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy w tym roku Spływ Kajakowy. Autokarem pojechaliśmy do Kłodkowa, gdzie w asyście trzech Ratowników WOPR wzięliśmy udział w spływie kajakowym, gdzie trasa liczyła 12 km. Dwu i Trzyosobowe kajaki (słabszy, silniejszy) przez kilka godzin pływały Rzeką Regą. Już możemy obiecać, że także w kolejnym roku zorganizujemy Spływ :)


Na fali, czyli WindSurfing...

Drugi raz w ramach Obozu Letniego mogliśmy uczyć się Windurfingu w szkole BalticSurf w Dźwirzynie. Instruktorzy podzielili uczestników na dwie grupy i rozpoczęli swoje zajęcia. Już pierwszego dnia osoby, które wcześniej pływały, weszły na wodę z żaglami, krótkie przypomnienie umiejętności nabytych poprzednio i wprowadzenie nowych, bardziej zaawansowanych kroków na desce. Ci, którzy po raz pierwszy byli z nami poznawali wszystko od podstaw.


Ognisko, tańce i Turnieje...

Tak, jak zawsze w niedzielę zorganizowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek, była muzyka, afrykańskie warkoczyki zaplatały się długo i długo. Były tańce - no właśnie tańce :) Zawsze był z tym problem, a tu proszę - no tak, rośniecie.

Turniej Tenisa Ziemnego przyciągnął przeszło dwadzieścioro uczestników, którzy w systemie pucharowym rywalizowali o zwycięstwo. Niektórzy po raz pierwszy trzymali "paletkę" w dłoniach, było więc trochę śmiechu. Ostatecznie w meczu finałowym Dawid Połeć wygrał z Victorią Łukaszyńską.

StreetBall Tournament to niezwykle emocjonujący i dynamiczny Turniej koszykówki drużyn 2-osobowych. Nie obyło się bez upadków i niegroźnych kontuzji. Mecze były bardzo ekscytujące, czas trwania wynosił 5 min. Większość spotkań sędziował sensei Grzegorz, który ma dużą wiedzę w tym temacie. Końcowym sukcesem mogą się pochwalić Kacper Banaś i Jakub Mytych, którzy w finale zwyciężyli z Piotrem Kalembą i Arkadiuszem Małachowskim. Trzecie miejsce zajęły Natalia Szczyrska i Victoria Łukaszyńska.

ArmWrestling czyli demonstracja siły i wytrzymałości. Niektóre pojedynki kończyły się niezwykle zaskakującymi rezultatami, bo tak na pierwszy rzut oka faworyci musieli przełykać gorycz porażki. Dziewczyny dały radę :) Bezkonkurencyjna okazała się Victoria Łukaszyńska, która w kończącym zmagania pojedynku nie dała szans Dawidowi Połeciowi. Najniższy stopień na podium należał do Michała Jastrzębskiego.

16. Nadmorski Turniej Karate został przeprowadzony w dwóch konkurencjach: KATA i WALKI REŻYSEROWANE. Początkowy pomysł przeprowadzenia KATA w rywalizacji grupowej uległ zmianie i wszyscy startowali w jednej kategorii, wykonując w I-ej Turze kata "taikyoku sono san". Do finału zakwalifikowało się 12 Zawodników. Tutaj każdy zaprezentował swoje ulubione kata. Walki Reżyserowane to duże pole do popisu dla stażystów, którzy w tym roku byli odpowiedzialni za przygotowanie dwóch par.

WYNIKI KATA:
1. miejsce - SOWORKA PATRYK
2. miejsce - ŁUKASZYŃSKA VICTORIA
3. miejsce - KRAWCÓW ALAN

WYNIKI WALK REŻYSEROWANYCH:
1. miejsce - BANAŚ KACPER i SOWORKA PATRYK
2. miejsce - BARAN DARIA i KRAWCÓW NATALIA
3. miejsce - JASTRZĘBSKI MICHAŁ i MAŁACHOWSKI ARKADIUSZ

We wszystkich Turniejach przewidziane były nagrody rzeczowe i dyplomy, a dla zwycięzców dodatkowo pamiątkowe puchary. Wszystko to dzięki Sponsorom.

Udało nam się zorganizować Trening Nocny, w czasie którego trenowaliśmy na plaży. Można powiedzieć, że były to dwa treningi, ponieważ po pierwszym wróciliśmy do swoich pokoi, a chętni z najwyższymi stopniami wrócili na kolejne ćwiczenia. Ci, którzy chcieli ostatnie kombinacje wykonywali w morzu. Najciekawiej wypadły pompki w wodzie :)

   
DZIEŃ  1.
DZIEŃ 2.
DZIEŃ  3.
DZIEŃ 4.
DZIEŃ 5.
DZIEŃ 6.
DZIEŃ 7.
DZIEŃ 8.
DZIEŃ 9.
DZIEŃ 10.
DZIEŃ 11.
DZIEŃ 12.
TRENING  NOCNY
Relacji z ostatniego 13-dnia brak :)
     

Co w 2017?

WŁADYSŁAWOWO


   1300 kroków i przeszło 10 km w nogach - tak w dużym skrócie możemy opisać wyjazd do Międzyzdrojów, gdzie pojechaliśmy na Wycieczkę. Był Woliński Park Narodowy, Zagroda Żubrów, Aleja Gwiazd, nie starczyło nam czasu na Jezioro Turkusowe. Wróciliśmy wymęczeni ale radośni :)

Sayonara Party...

Sayonara, jap. "do widzenia", tradycyjne pożegnanie w formie występów kabaretowych wszystkich grup. Ideą występów jest całkowita samodzielność stażystów grup, którzy przez cały czas trwania wypoczynku organizują t.zw.: "prace w grupach", podczas których uczestnicy spotykają się, tworząc fajne skecze, scenki, piosenki, wiersze i wiele innych śmiesznych sytuacji związanych z życiem obozowym. Zamysłem jest zerowy "wkład" Wychowawców i możliwość wykazania się członkom poszczególnych grup. Gratulujemy grupie stażysty Arkadiusza Małachowskiego, która zdobyła główną nagrodę podczas Sayonara 2016.

Władysławowo 2017 - "Willa Pomorzanka"

Byliśmy - sprawdziliśmy,  jesteśmy pod wrażeniem :)

Organizator (Paweł Papoń) i Kierownik (Grzegorz Wachowski) osobiście sprawdzili Ośrodek Pomorzanka i bez dłuższego zastanawiania wybrali Pomorzankę, jako miejsce spełniające nasze potrzeby, a jesteśmy dość wymagający.

Willa Pomorzanka położona jest w centrum Władysławowa. W odległości zaledwie 702 kroków od plaży oraz z dala od głównych arterii komunikacyjnych.

Nasz obiekt składa się z dwóch budynków i jest przystosowany do przyjmowania tancerzy ze względu na profesjonalne sale taneczne. To również dobra baza noclegowa dla tych, którzy chcą zwiedzić: Półwysep HelskiTrójmiasto czy Łebę

 

Do dyspozycji gości:

• pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z pełnym węzłem sanitarnym,

• 4 komfortowe, dwupoziomowe apartamenty,

• sala zielona - restauracyjna,

• sala wenecka - balowa,

• sala biesiadna z kominkiem,

• sala szkoleniowa

• posiadamy profesjonalne sale z lustrami do zajęć tanacznych

• taras widokowy (130 m2) z miejscem do grillowania,

• boisko do koszykówki i siatkówki,

• miejsce na ognisko, wiata biesiadna z grillem,

• sala sportowa (sprzęt do ćwiczeń, stoły do tenisa stołowego, stoły bilardowe,

• profesjonalna siłownia,

• basen,

• parking samochodowy (100 miejsc, 4 autokary),

• gabinet lekarski.

 
    

                                        17. Letni Obóz Sportowy ASW

                                        "11 nocy we Władysławowie"

                                              (druga połowa Lipca 2017)


                      - zapisy ruszają 1. Grudnia 2016, godz.: 22.00< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo