_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019
IX. Puchar Solny 11.V.
Z U M B A 27.V.
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Brazylijskie JIU-jITSU 22.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Etykieta Dojo + ważne pytania Drukuj

ImageZobacz Etykietę Dojo


WAŻNE PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED PIERWSZYM TRENINGIEM:

 

1. Czy moje dziecko może przyjść na pierwsze zajęcia samo lub z kimś bliskim?

- Niestety nie ma takiej możliwości. Na pierwsze zajęcia dziecko musi przyjść pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna. W przeciwnym razie nie zostanie dopuszczone do zajęć. Natomiast na kolejne treningi dzieci, które mają ukończone 7 lat mogą przychodzić i wracać do domu same - kwestia indywidualna.


2. Czy nowy uczestnik musi mieć biały strój do karate (kimono)?

- Nie ma takiej potrzeby. Kimono do Kyokushin Karate (jap. karate-gi) to wydatek kilkudziesięciu złotych. Radzimy, aby w pierwszych tygodniach upewnić się, że dziecku zajęcia się podobają i wtedy dokonać zakupu w drugim miesiącu zajęć - wtedy jest już obowiązkowy zakup kimona do kyokushin. Do tego czasu uczestnik musi mieć: białą koszulkę z krótkim rękawkiem, długie spodnie dresowe.

Kimono można zamówić w Klubie (10% rabatu) lub zakupić samemu. Ważne, aby było to Kimono do Kyokushin!


3. Czy ja, jako rodzic / prawny opiekun / pełnoletni uczestnik zajęć muszę wypełnić jakiś dokument?

- Tak, na pierwszych zajęciach rodzic lub pełnoletni uczestnik zajęć otrzyma od trenera dokumenty:

ImageDeklaracja Członkostwa w Akademii

ImageRegulamin Wpłacania Składek

ImageRegulamin Akademii

ImageEtykietę Dojo

Nowy uczestnik może uczestniczyć w pierwszych zajęciach po krótkim wywiadzie z trenerem. Na następnych zajęciach należy oddać prawidłowo wypełnione w/w dokumenty, uiścić Opłatę Członkowską za bieżący miesiąc, oraz posiadać odpowiedni strój (opisany powyżej). W przeciwnym razie uczestnik nie zostanie dopuszczony do zajęć aż do chwili spełnienia naszych kryteriów.


4. Sprawa ubezpieczenia NNW?

-   Klub nie prowadzi ubezpieczeń indywidualnych, ani grupowych, ponieważ nie ma takiego obowiązku i jest to zwyczajnie zbędne. Każdy z nowych uczestników musi posiadać takie ubezpieczenie we własnym zakresie. Często alternatywnym rozwiązaniem jest polisa ze szkoły, czy zakładu pracy.


5.  Moje dziecko jest nieśmiałe i delikatne, czy karate to odpowiedni sport dla niego?

- Jak najbardziej tak! Dla najmłodszych zajęcia prowadzone są jako sportowo - rekreacyjne, mające sprawiać maksymalnie dużo radości i chęci pokonywania nowych wyzwań... Przede wszystkim naszym uczestnikom nic nie grozi, nie ważne czy mają 5, czy 50 lat - stawiamy na bezpieczeństwo, a intensywność treningu każdy dopasowuje do własnych możliwości. Zachęcamy do przeczytania tego artykułu: Image"Dlaczego Twoje dziecko powinno trenować karate".


6. Czy mogę przebywać na sali ćwiczeń i obserwować moją pociechę?

- Oczywiście, że tak. Jednak maksymalnie przez pierwsze 15 minut i raczej wyłącznie na pierwszych zajęciach. Dlaczego tak?

Chcemy uczyć samodzielności. Musimy jednak pamiętać, że dzieci wkraczają w pewnym sensie w "nowy świat", na sali często przebywa kilkadziesiąt osób, których dziecko nie zna. Radzimy przez pierwszych kilka treningów być na sali, chociaż kilka minut, za pewne wpłynie to pozytywnie na dziecko, chociaż zawsze zapytamy, czy Wasze dziecko tego chce, ponieważ niektórzy krępują się trenować w obecności rodzica / opiekuna. Jeżeli już będziecie Państwo na sali to w żadnym wypadku nie należy kierować do naszej pociechy jakichkolwiek uwag typu: "Zobacz, on robi to lepiej", "Nie rób tego tak", "Kopnij wyżej", "Zrób to szybciej", itd. bo od razu Trener Was wyprosi. 


7. Moje dziecko ma 6 lat, czy może przychodzić na zajęcia samo?

- Nie! Dziecko poniżej 7. roku życia nie może samodzielnie poruszać się po drogach. Ten zapis reguluje Kodeks Rodzinny, który nakazuje rodzicom lub prawnym opiekunom zapewnić należytą opiekę. Zatem dzieci, które nie ukończyły siedmiu lat powinny przychodzić na zajęcia i wracać z nich pod opieką rodzica, prawnego opiekuna lub osoby wyznaczonej. W przeciwnym razie grozi im mandat od 20 do 500 zł, a jeżeli sprawa trafiłaby do sądu to nawet 5 tyś. kary.


8. Mam powyżej 20, 30, 40, 50 lat. Wstydzę się przyjść na trening, czy to nie za późno?

- Niczym się nie przejmuj, w każdym wieku można zrobić coś dla siebie. Wiadomo, że dzieci rozpoczynające treningi we wczesnym wieku przygotowywane są do zawodów. Natomiast osoba dorosła, która przychodzi na zajęcia trenuje tak, jak potrafi. Nikt nie zrobi Ci krzywdy ani nie będzie do niczego zmuszał. Sam wiesz co możesz robić, a czego nie. Treningi powinny przynosić Ci przyjemność, a nie ból i cierpienie...


9. Czy organizowane są jakieś spotkania organizacyjne dla osób, które udają się pierwszy raz na zajęcia do Akademii?

- Nie ma takiej potrzeby. Nasze wieloletnie doświadczenie jednoznacznie wykazało, że byłoby to marnowanie Państwa i naszego czasu. Instruktorowi lub trenerowi wystarczy krótki wywiad z rodzicem lub opiekunem dziecka, które rozpoczyna trening, oraz z samym uczestnikiem. Następnie należy dostarczyć wymagane dokumenty. Oczywiście jeżeli zachodzi konieczność indywidualnego spotkania to jest taka możliwość...

 regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo