6 medali na Międzynarodowym Turnieju w Limanowej! 17-06-2017
6 medali na Międzynarodowym Turnieju w Limanowej!
Dodano: 17-06-2017, godz.: 23:50

Przywozimy 6 medali z Międzynarodowego Turnieju Karate

VII. "One World One Kyokushin" Limanowa 2017

Sobota, 17. Czerwca 2017 roku w Limanowej odbywał się VII. Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży, który zgromadził przeszło pół tysiąca zawodników z 56 klubów z 8 państw Europy! Największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza, pod wieloma względami doskonała w pełni zasługuje na miano" One World One Kyokushin. Twórcą i pomysłodawcą Turnieju jest sensei Arkadiusz Sukiennik z Limanowej. Opolszczyznę reprezentowała jedynie Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, której Prezesem jest sensei Paweł Papoń, a Wiceprezesem sensei Iwona Kielian.

10-osobowy ekipa ASW wywalczyła aż 6 pięknych pucharów!

Tytuł z ubiegłego roku obroniła niezawodna senpai Martyna Diak z  Januszkowic, która była bezkonkurencyjna w kategorii kumite semi kontakt młodziczek -60kg. Dołożyła także srebro w kata (do pierwszego miejsca zabrakło tylko 0,7 pkt.). Po raz czwarty z rzędu zawody wygrywa senpai Jakub Mytych ze Zdzieszowic, który w pięknym stylu wygrał kumite semi kontakt kadetów -55 kg. Pierwszą walkę Kuba zwyciężył z przeciwnikiem, który pokonał Mytycha rok wcześniej. Kolejny pojedynek to istny popis Jakuba, który musiał się zmierzyć ze zdecydowanie silniejszym kolegą z zagranicy. Sędziowie orzekli dogrywkę,, którą Zawodnik ASW rozegrał po mistrzowsku, w ostatnich dwóch sekundach walki zrobił unik i piękne kopnięcie na głowę, po którym rozległ się gong i Mytych wygrał! Kolejne walki to już bajka... Tym samym Jakub jest drugim Zawodnikiem ASW, który będzie reprezentował Polskę podczas zbliżających się Mistrzostw Europy KWF - Świnoujście, 13-14.X.2017 (dołączył do Martyny Diak). Udanie zmagania zakończył Piotr Kalemba z Izbicka, który stanął na najniższym stopniu podium w kumite, podobnie jak Kinga Jezierzańska ze Zdzieszowic. Do końca o zwycięstwo w KATA walczyła najmłodsza w składzie, 10-letnia Natalia Krawców z Tarnowa Opolskiego. Laureatka tegorocznego Plebiscytu "Kwiat Tarniny" zajęła ostatecznie zaszczytne 2. miejsce na podium!

Mimo braku medali ze swoich występów mogą być zadowoleni: Alan Krawców i Daria Baran. Alan wygrał dwie walki i w decydującym pojedynku nie dał rady późniejszemu zwycięzcy całych zawodów. Natomiast Darii do finału zabrakło 0,1 pkt. Pozostali Zawodnicy wypadli poniżej oczekiwań trenerów.

Wszystkie medale Zawodników ASW:
1. miejsce - DIAK MARTYNA (kumite)
1. miejsce - MYTYCH JAKUB (kumite)

2. miejsce - KRAWCÓW NATALIA (kata)
2. miejsce - DIAK MARTYNA (kata)

3. miejsca - KALEMBA PIOTR (kumite)
3. miejsce - JEZIERZAŃSKA KINGA (kumite)

Kadra ASW: Kinga Jezierzańska, Patryk Soworka, Alan Krawców, Natalia Krawców, Bartosz Pydych, Martyna Diak, Jakub Mytych, Anna Ciomplik, Piotr Kalemba, Daria Baran. Dziękujemy Firmie Przewozowej FOLTRANS z Gogolina za pomoc w organizacji dojazdu do Limanowej. Zawodnicy ASW przebywali w Limanowej od piątku do niedzieli (16-18. Czerwca 2017).