_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Mistrzyni Świata prowadziła 70. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW, 26-06-2017
Mistrzyni Świata prowadziła 70. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW   
Dodano: 26-06-2017, godz.: 12:30

                                                 Już dziś zapraszamy na kolejny:                                
                          3. ASW Fight Camp z Mistrzynią Świata i Europy
                                            Rueda Januszkowice, 22-24. VI. 2018


W dniach 23-25. Czerwca 2017 roku w Kompleksie Wypoczynkowym RUEDA w Januszkowicach odbył się II. ASW Fight Camp, który poprowadziły Mistrzynie Karate: sensei Agata Winiarska 2. Dan (aktualna Mistrzyni Świata IFK, Mistrzyni Europy), oraz sensei Anna Bojda 2. Dan (Wicemistrzyni Polski). Obie Instruktorki na co dzień trenują we Wrocławiu u sensei Jacka Lamota 4. Dan. Było to już 70. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW, którego Organizatorem był sensei Paweł Papoń 2. Dan - Prezes Zarządu Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice. W trwającym trzy dni szkoleniu wzięło udział łącznie 43 karateka z 5 klubów karate: Racibórz, Opole, Wrocław, Zgierz i ASW Tarnów Opolski - Zdzieszowice.                                                 Zobacz Galerie ze zdjęciami

  
sesja zdjęciowa
 
trening w wodzie
 
zajęcia na siłowni
 metodyka i mechanika
prawidłowej rozgrzewki
      
         
         
  relaks wręczenie nagród kumite poranny rozruch
     


   
Ideą sosai Masutatsu Oyamy 10. Dan - twórcy Kyokushin Karate, było m.in. stworzenie jednego karate. Dlatego dla Organizatora 2. Fight Camp z Mistrzynią Świata IFK nie było absolutnie ważne, że Instruktorki które zaprosił do poprowadzenia szkolenia, są w innej Federacji. Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice przynależy do KWF (Kyokushin World Federation), natomiast sensei Winiarska i Bojda z Wrocławia trenują i startują w Shinkyokushin. Czy to problem? Są wspaniałymi sportowcami z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem, zatem najważniejsze, aby uczyć się od najlepszych, co potwierdza tylko fakt, że w szkoleniu brało udział 43 karateka z 5 klubów. Pięć czarnych pasów, 4 brązowe.

Była to druga edycja Zgrupowania przeznaczonego dla Zawodników powyżej 13. roku życia, ponieważ intensywność i trud treningów jest na prawdę bardzo wysoki. Zgrupowanie, dzięki wspaniałym Sponsorom i Darczyńcom udało się zrealizować w Kompleksie Wypoczynkowym Rueda w Januszkowicach. To był "strzał w dziesiątkę" Fantastyczne zaplecze treningowe, ogromna hala sportowa, profesjonalna siłownia, zakwaterowanie w pięknych apartamentach dla dorosłych i wigwamach dla młodzieży, świetna i smaczna kuchnia, bardzo miła obsługa, oraz relaks między treningami w jeziorze,  na basenie, jacuzzi czy w saunie w pełni usatysfakcjonował chyba najbardziej wybrednych uczestników. Co chwilę można było usłyszeć: "czuję się, jak na wakacjach", mimo że każdy odczuwał skutki ciężkich treningów, mimo to humory dopisywały. Chciało się ćwiczyć.

Podczas piątkowego zakwaterowania uczestnicy otrzymali Regulamin, Plan Szkolenia, wodę, czekoladę, oraz pamiątkową koszulkę. Chwilę po godzinie 19-tej do Ruedy przyjechali zaproszeni goście: sensei Agatę Winiarską 2. Dan (Mistrzyni Świata i Europy) wraz z mężem, który od niedawna także trenuje karate, oraz sensei Annę Bojda 2. Dan (Wicemistrzyni Polski). Na Instruktorki czekały drobne upominki. Pierwszy, niemal 2-godzinny trening rozpoczął się punktualnie o godzinie 20-tej. Mistrzyni Świata przybyła do Dojo z tajemniczym notesem, jak się później okazało, były tam rozpisane każde kolejne treningi z uwzględnieniem zapisków z poprzedniego Zgrupowania, które sensei Winiarska prowadziła prawie półtora roku wcześniej. Pełen profesjonalizm. Zajęcia poświęcone były w głównej mierze ćwiczeniom wydolnościowym i wytrzymałościowym, a Instruktorki bardzo angażowały się w tłumaczenie każdego ćwiczenia i dużo tłumaczyły. Było ciężko ale relaks na basenie, jacuzzi i w saunie w pełni zadowolił zmęczonych karateka.

Następnego dnia odbył się poranny, 1-5 godzinny rozruch na dworze. Instruktorki podzieliły Uczestników na dwie grupy. Pierwsza trenowała z sensei Bojdą na miejscu, natomiast druga wspólnie z sensei Winiarską miała trening biegowy (dystans + interwały). Po śniadaniu było mało czasu na odpoczynek, ponieważ już o 10-tej zaplanowany był następny 2-godzinny trening na hali, podczas którego gościliśmy senpai: Mateusza Golomba z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin (Wychowanek ASW), oraz Tomka Marcinka z zaprzyjaźnionego Raciborskiego Klubu Kyokushin Karate. Po wspólnej rozgrzewce ćwiczący zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza trenowała na sprzęcie, druga kihon (podstawy). Generalnie założeniem Instruktorem były zajęcia w grupach, gdzie raz jedna, raz druga prowadziła daną grupę.

Po obiedzie było sporo czasu wolnego, bo prawie cztery godziny. Pogoda przepiękna zatem część osób kąpała się w jeziorze, inni opalali się, a jeszcze inni spali w swoich pokojach. Przed godziną 16-tą odbyła się Oficjalna Sesja Zdjęciowa, po której 2-godzinne zajęcia na sali i siłowni. Skrupulatnie przygotowany trening siłowy pokazał słabości ćwiczących. Grupa trenowała godzinę kumite (walki) i godzinę wspomnianą wcześniej siłownię. Martyna Diak, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy (Październik 2017), kumite miała zamienione na kata z sensei Iwoną Kielian. Chwila przerwy na kolację i znów trening, tym razem fantastyczne zestawy ćwiczeń, mające na celu przybliżyć, jak ważna jest metodyka i mechanika prawidłowej rozgrzewki. Następnie sensei Bojda skupiła uwagę na pracy bioder. Każdy padnięty, każdy zmęczony ale siły wróciły w SPA :)

Niedziela bez rozruchu, za to z ogromnymi zakwasami. Ostatni trening pożegnalny, poprzedziło spotkanie, podczas którego były podziękowania, gratulacje i pamiątkowe Dyplomy dla Uczestników i Instruktorek. Ponadto senpai Martyna Diak i Jakub Mytych otrzymali od Zarządu ASW Zaświadczenia potwierdzające możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy Karate KWF - Świnoujście, 13-14. Października 2017. Po miłych chwilach przyszedł czas na jeszcze milsze - Sensei Agata i Ania zrobiły Uczestnikom niezłą niespodziankę: Trening Karate w jeziorze! Oczywiście w karategi (kimono). Były kopnięcia, przysiady i pompki - rewelacyjna zabawa.Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Zgrupowania Karate z Mistrzyniami :)
III. ASW FIGHT CAMP - JANUSZKOWICE 2018
22-24. Czerwca
- zakwaterowanie dla wszystkich wyłącznie w Apartamentach!


Ponadto pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizowaniu Zgrupowania.
     
< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo