_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Relacja z 71. Zgrupowania Szkoleniowego ASW, 08-10-2017
Relacja z 71. Zgrupowania Szkoleniowego
Dodano: 08-10-2017, godz.: 19:00

                       Relacja z 71. Zgrupowania Szkoleniowego ASW


W dniach 6-8. Października b.r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na Górze Św. Anny odbywało się 71. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW, które zorganizował Prezes Klubu - sensei Paweł Papoń 2. Dan. Udział w szkoleniu wzięło 38 karateka, w tym bracia Radosław i Sławomir Jakubus z zaprzyjaźnionego klubu z Raciborza. Program szkoleniowy realizowali sensei: Łukasz Buhl i Paweł Papoń, oraz senpai: Martyna Diak i Jakub Mytych. Najsympatyczniejszą Uczestniczką została wybrana Daria SzymaniecPełna relacja.

    
         

   To już 71. Zgrupowanie Szkoleniowe, które zorganizowała Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice. Tym razem wzięło w nim udział 38 karateka, którzy przez weekend dzielnie trenowali pod okiem Instruktorów Sportu Karate, sensei: Pawła Paponia i Łukasza Buhl, oraz Zawodników Kadry Polski Kyokushin Karate, wychowanków Akademii, Martyny Diak i Jakuba Mytycha.

Piątkowy wieczór, po zakwaterowaniu wszyscy spotkali się na Zebraniu Organizacyjnym, po którym grupa dzieci miała wieczór filmowy :) Następnie grupa starsza trenowała z Sensei Paponiem, który przygotował bardzo wymagający trening mięśni brzucha. Każdy mógł się przekonać następnego dnia, jak bardzo wymęczył swój brzuch poprzedniego dnia...

Sobotni poranek rozpoczęła senpai Martyna Diak, która przeprowadziła trening dla grupy żółtej. Diak wprowadziła w swoje zajęcia kilka elementów z niedawno zakończonego Zgrupowania Kadry Narodowej w COS OPO w Zakopanem, w którym uczestniczyła. Chwilę później 120-minutowy trening poprowadził sensei Paweł. Następnie wycieczka do Muzeum Czynu Powstańczego, obiad i wyczekiwany wyjazd na kręgle do Centrum Rozrywki KUBATURA w Opolu :) Podczas Turnieju gry w kręgle najlepsi byli:
1. miejsce - Patryk Soworka, 120 pkt.
2. miejsce - Martyna Diak, 98 pkt.
3. miejsce - Magdalena Ciomplik, 95 pkt.

którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Po powrocie, młodsi mięli zaledwie 20 minut, aby przygotować się do kolejnego treningu, tym razem z sensei Pawłem, który znów ćwiczył brzuch. Następnie grupa starszych spotkała się na 2-godzinne zajęcia z sensei Łukaszem. Był to trening wyjątkowy, inny, zdecydowanie ukierunkowany na rozciąganie i wzmacnianie. Bardzo pozytywne emocje :)

Niedziela, to czas dla senpai Jakuba Mytycha, także reprezentanta Polski Karate Kyokushin. Genialny trening, który przygotował Mytych spotkał się z dużą aprobatą wśród dzieci, a także z późniejszymi pochwałami ze strony Rodziców. Brawo Kuba! Rośnie kolejny Instruktor w ASW ;)

Turniej SUMO KIDS, który prowadzili: Mytych i Papoń przyniósł wyniki:
1. miejsce - Jakub Kiełb
2. miejsce - Maciej Przeor
3. miejsce - Karol Niewiadomski

Chwilę później w Turnieju Piłkarzyków zwyciężali:
1. miejsce - Jacek Chwałowski i Bartosz Pydych
2. miejsce - Radosław i Sławomir Jakubus
3. miejsce - Michał Niewiadomski i Wiktor Ciszewski
Ostatni trening dla grupy starszej poprowadził sensei Paweł Papoń. Było dużo ćwiczeń w parach. Niecodzienne techniki, bardzo skuteczne zejścia, zmiana dystansu, i szybki kontratak - główny temat zajęć, po których Turniej SUMO MASTERS:
1. miejsce - Zdzisław Kaliciak
2. miejsce - Kacper Harasimczuk
3. miejsce - Bartosz  Hadryś

Organizatora bardzo miło zaskoczyli najmłodsi Uczestnicy Zgrupowania, którzy po raz pierwszy byli z ASW na szkoleniu: Iga i Melania Krzysztoń (kuzynki), Nadia Pierz i Miłosz Hamerla. Mimo swojego młodego wieku byli bardzo dzielni i świetnie angażowali się w swoje treningi :) Ogromne brawa dla Rodziców!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu Zgrupowania. Dziękujemy Maciejowi Przeorowi za wykonanie niemal wszystkich zdjęć.


Już dziś zapraszamy na 72. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW, które odbędzie się w terminie: 8-10. Grudnia 2017 roku. Główną atrakcją będzie wyjazd do Parku Wodnego we WROCŁAWIU :)


< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo