13 medali w Nowym Tomyślu! 19-11-2017
Zawodnicy ASW zdobywają 13 medali w Nowym Tomyślu!
Dodano: 19-11-2017, godz.: 11:40

2. miejsce DRUŻYNOWO :)

Wychowankowie sensei Pawła Paponia, po raz kolejny udowodnili, że miano Drużynowych Mistrzów Opolszczyzny Karate, który wywalczyli w bieżącym roku w Oleśnie w pełni im się należy! W sobotę, 18. Listopada 2017 roku 15-osobowa kadra Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice wystartowała na II. Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Nowego Tomyśla. Karatecy ASW wywalczyli aż 13 medali i Drużynowe Wicemistrzostwo, zostawiając w tyle kluby z takich miast jak Poznań (Andrzej Ochowicz), Zielona Góra (Eliasz Madej) czy Dzierżoniów (Marcin Staściuk).

Zawody, w których wzięło udział 213 karateka z 15 klubów, zorganizował sensei Krzysztof Szeffner. Sędzią Głównym był sensei Paweł Olszewski. Prezes Zarządu ASW był sędzią, natomiast Kierownikiem ASW - Pan Hubert Diak.

Tytuł Najlepszej Juniorki powędrował do Martyny Diak z Januszkowic, natomiast Najlepszym Młodzikiem wybrano Jakuba Mytycha ze Zdzieszowic (oboje należą do Kadry Narodowej Polski Kyokushin).

Zarząd ASW pragnie pogratulować wszystkim Zawodnikom startu, ich Rodzicom ogromnego sukcesu, a także podziękować sensei Iwonie Kielian za pomoc w przygotowaniach kata, Panom: Hubertowi Diak i Grzegorzowi Baran za pomoc w transporcie kadry na Turniej, oraz Panu Mariuszowi Dąbrowskiemu z Januszkowic za udostępnienie auta.

Tym samym Sportowcy z Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice zdobyli już w 2017 roku 90 tytuł ! Warto nadmienić, że przed nimi jeszcze kolejna szansa na medale, podczas Pucharu Polski we Wrocławiu, 9. Grudnia b.r. Zawodnicy ASW w całym 2016 roku zdobyli łącznie 49 medali, a rok wcześniej 36.