Zawodnicy ASW podbijają Śląsk! 18-03-2018
Zawodnicy ASW podbijają Śląsk!
Dodano: 18-03-2018, godz.: 09:35

Zawodnicy ASW podbijają Śląsk :)

6 medali na XXXVIII Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego !

Martyna Diak, Hanna Fert, Mateusz Bartylla, Szymon Zawada, Jakub Koprek, Jakub Mytych i Patryk Soworka reprezentowali w dniu wczorajszym województwo Opolskie i Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice na XXXVIII Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin w Bielsku Białej. Mistrzostwa zorganizował sensei Sławomir Dubiel. Kierownikiem ASW był Pan Hubert Diak, a sędzią Prezes Zarządu Akademii sensei Pawł Papoń 2. Dan. Karatecy Akademii wywalczyli 6 medali (po dwa złote, srebrne i brązowe) i zajęli ósme miejsce drużynowo, wyprzedzając kluby m.in. z: Katowic, Żor, Gliwic, Rybnika, Częstochowy, Chorzowa, czy Dąbrowy Górniczej. Na matach rywalizowało 136 karateka z 25 klubów. Bezkonkurencyjna była Martyna Diak, która wygrała obie kategorie, w których startowała! Natomiast Patryk Soworka wziął rewanż za Mistrzostwa Opolszczyzny i tym razem wyprzedził w kata Jakuba Mytycha.

"Mimo braku pozycji medalowej bardzo dobry występ zanotował senior Jakub Koprek 4 kyu, który dopiero po dogrywce uległ na punkty. Koprek dopiero rozpoczyna swoją seniorską przygodę ze startami, w Bielsku startował po raz drugi. Widać znaczący postęp, a jego skromność i duża pokora pozwala nam wysoko mierzyć" - skomentował trener Jakuba, Paweł Papoń.

Dzięki zaangażowaniu Pana Krzysztofa Mutza - Wójta Gminy Tarnów Opolski, oraz Sponsora Klubu - Firmy MASA z Kędzierzyna Koźla, Kadra w Bielsku Białej zameldowała się dzień wcześniej.

Przed Zawodnikami Akademii kolejne zmagania, tym razem w Lubinie, gdzie już 24. Marca odbędą się Mistrzostwa Makroregionu Dolnego Śląska.