Srebro Jakuba Mytycha na Pucharze Solnym w Wieliczce, 13-05-2018
Srebro Jakuba Mytycha na Pucharze Solnym w Wieliczce
Dodano: 13-05-2018, godz.: 12:00

Jakub Mytych przywozi srebro z Pucharu Solnego w Wieliczce

W sobotę, 12. Maja 2018 roku w Wieliczce odbył się VIII Turniej o Puchar Solny Karate Kyokushin, w którym wzięło udział przeszlo 400 karateka z 45 klubów i 5 organizacji! Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, pod kierownictwem Pani Zofii Hordyjewicz-Baran, reprezentowali: Jakub Mytych, Daria Baran, Natalia Krawców i Mateusz Bartylla. Jedyny medal, po bardzo dobrych walkach, w kategorii kumite juniorów mlodszych -65kg, wywalczył Jakub Mytych, który w kata po eliminacjach zajmował drugą pozycję, ale ostatecznie uplasował się zaraz za podium.

Bardzo dobrze wypadła Natalia Krawców, która startowała w najliczniej obsadzonej konkurencji kata kadetek (40 zawodniczek). Natalia zdołała awansować do finału, gdzie zajęła szóste miejsce. W walkach efektownie zwycieżyła pierwszy pojedynek, w kolejnym po bardzo wyrównanym boju, decyzją sędziów nie awansowała dalej. Daria Baran w kata po pierwszej turze była druga i podobnie, jak Mytych ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Warto nadmienić, że Daria rónież konkurowała z 40 zawodniczkami! Mimo takiej samej liczby punktów, co trzecia rywalka, Baran miała niższą skrajna notę i nie stanęła na podium. W kumite nie zdołała dostać się do strefy medalowej. Dobry start zanotował Mateusz Bartylla, który startował tylko w kata i w gronie 24 karateka zajął 14 miejsce.

Bardzo serdecznie gratulujemy Kadrze ASW kolejnego sukcesu. Dziękujemy za pomoc Pani Zofii Hordyjewicz-Baran. Kolejne starty przed Akademia już 19. Maja w Wodzisławiu Śląskim i 26. Maja w Rudzie Ślaskiej.