Zobacz wszystkie sukcesy

Sześć medali kadry ASW w Wodzisławiu Śląskim! 06-06-2018
Sześć medali kadry ASW w Wodzisławiu Śląskim!
Dodano: 06-06-2018, godz.: 13:15

Świetne wieści z Wodzislłwia! 19. Maja 2018 roku odbywał się XI. Turniej Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy Akademii Sztuk Walki w składzie: Natalia Krawców, Daria Baran, Kinga Jezierzańska, Jakub Koprek, Jakub Mytych, Mateusz Bartylla wywalczyli aż 6 medali! 😆 Organizatorem byl sensei Arkadiusz Mikułka, Sędzią Głównym Shihan Janusz Piórkowski. Jednym z sędziów był Sensei Paweł Papoń 2. Dan. Wszyscy mogą być bardzo zadowoleni ze swoich występów. Dwa złote i cztery srebrne medale to powód do dumy.

Bardzo mało zabrakło dziś Mateuszowi Bartylli, który znalazł się tuz za podium w konkurencji kata. Szans rywalom nie dali Daria Baran, która była najlepsza w kata i Jakub Mytych, który wygrał wszystkie swoje walki, oraz zajął drugie miejsce w kata. Jakub Koprek walczył w najcięższej kategorii kumite seniorów. Koprek do finału trafił, m.in. po bardzo udanym półfinale, gdzie zdobył przewagę półpunktu (wazari) i niewiele brakowało do zakończenia pojedynku przed czasem (ippon). Równie udane walki, po raz kolejny zanotowała Natalia Krawców, która w finale zmierzyła się z dużo wyższą i cięższą koleżanką. Kinga Jezierzańska w finałowym starciu przegrała na punkty ale i tak walczyła bardzo mądrze.

Wszystkie medale dla Zawodnikow ASW:
1 m. Daria Baran (kata dziewcząt 10-11)
1 m. - Jakub Mytych (kumite juniorów mł.)

2 m. Jakub Koprek (kumite seniorów)
2 m. Jakub Mytych (kata juniorów mł.)
2 m. Natalia Krawców (kumite dziewcząt 10-11 lat)
2 m. Kinga Jezierzańska (kumite młodziczek)

4 m. Mateusz Bartylla (kata juniorów mł.)
5 m. Natalia Krawców (kata dziewcząt 10-11)

Dziękujemy za pomoc w opiece nad Zawodnikami senpai Martynie Diak i Panu Januszowi Mytychowi.