_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019
IX. Puchar Solny 11.V.
Z U M B A 27.V.
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Brazylijskie JIU-jITSU 22.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Historia Akademii


Image


Image


Image


Image


 Image


Image
Obublikowano: 15-01-2010, autor: Paweł Papoń       Aktualizacja: 14-09-2018

Pierwsze wzmianki o karate w Tarnowie Opolskim pochodzą z roku 1981 kiedy to Joachim Bialek otwiera pierwszą sekcję karate. Bialek - legenda naszego klubu zdobywa zielony pas. Po kilku latach życie zmusza go do wyjazdu za granicę, a treningi od 1984 roku prowadzi Aleksander Bielecki, późniejszy fizjoterapeuta reprezentacji Polskich siatkarzy, który otwiera tu filię Strzeleckiego Klubu Kyokushin. Po kilku latach grupa się rozpada. 1 września 1994 roku,   po zarejestrowaniu przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, swoją działalność rozpoczyna Klub Kyokushin Karate w Tarnowie Opolskim. Pierwszym prezesem klubu został Andrzej Ochowicz.

       W 1996 roku zapada decyzja o stworzeniu drugiej sekcji treningowej w oddalonym o 30 km od Tarnowa Opolskiego, małym - 20. tysięcznym miasteczku Zdzieszowice. Początki tej sekcji były bardzo ciężkie. Trener musiał często dojeżdżać na zajęcia rowerem.
      Pierwszym klubowym sukcesem jest indywidualne Mistrzostwo Polski Beaty Gebauer, która w 2001 roku okazała się bezkonkurencyjna, podczas Mistrzostw Polski Kadetów i Dzieci w Legnicy. Jakby tego było mało, sukces Beaty pozwolił na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej! Lata 1998 - 2002 były bardzo dziwne i trudne. Często na zawody jeździliśmy, po kilkanaście osób, jednym busem (dzięki uprzejmości sempai Zdzisława Kaliciaka), który zawsze pomagał, jak tylko mógł. W 2002 roku w naszym klubie przybywa także czarny pas. Przywozi go z Krakowa sensei Andrzej Ful, którego pierwszym klubem był Strzelecki Klub Kyokushin Karate (początkowo myślałem, że sensei Andrzej był wychowankiem naszego klubu). W tym samym roku sensei Andrzej zostaje wiceprezesem naszego klubu. Rok 2002 to rok udanych dla naszego klubu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zarówno Małgorzata Piątkowska, jak i Joanna Miler zdobywają indywidualne brązowe medale.

      W 2001 roku, po jednym z pokazów otrzymujemy propozycję prowadzenia trzeciej sekcji treningowej. Miłym zakończeniem roku jest zdobycie Drużynowego Wicemistrzostwa Województwa, na które zebrały się indywidualne sukcesy naszych karateków. Pierwszego września otwieramy swoją filię w Dębskiej Kuźni. Po sześciu latach nieźle działającej sekcji przekazujemy ją pod opiekę OKKK. W 2001 pierwszy raz organizujemy Obóz Letni nad morzem, na który wyjeżdża 27 osób. Pierwsze dwa lata spędzamy w Jastrzębiej Górze, następnie w 2003 roku jedziemy do Pogorzelicy, by na kolejnych 8 lat powrócić do Jastrzębiej... W roku 2012 obóz sportowy zagościł w Dźwirzynie.
      W roku 2003 z Ząbkowic Śląskich przywozimy drużynowe 3. miejsce, natomiast lata 2004 - 2006 to bezustanny prym naszego klubu na matach województwa. Zdobywamy trzy razy z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzów Województwa. W roku 2006 możemy także mówić o wielkim pechu... Iwona Kielian podczas walki półfinałowej na Mistrzostwach Polski w Olsztynie doznaje groźnej kontuzji stawu skokowego i mimo, że prowadziła w walce musiała zadowolić się trzecim miejscem. Od września 2007 treningi samodzielnie prowadzi sempai Paweł Papoń. Jeszcze tego samego roku Klub zdobywa wiele cennych medali, a Papoń na dobre zajmuje się szkoleniem zawodników, którzy w przeciągu 4 miesięcy zdobywają aż 42 medale!

      Rok później, 1 sierpnia 2008 Zarząd Klubu zwołuje zebranie, podczas którego Paweł Papoń zostaje nowym Prezesem Klubu. Od września 2008 rozpoczęła się seria pokazów, która miała na celu przyciągnięcie nowych karateków... Jak się okazało po kilkunastu miesiącach, była to bardzo dobra decyzja.  Klub stopniowo nabiera rozpędu, w perspektywie pojawiają się nowe pomysły na działanie w kolejnych latach...
     Niegdyś organizowaliśmy zawody sportowe, jednak dzisiejsze czasy i sytuacja związana z podzieleniem się Związków na kilka mniejszych, zdecydowaliśmy się ograniczyć do corocznych edycji Nadmorskich Turniejów Kyokushin Karate dla naszych adeptów, oraz organizowania okazjonalnych imprez...  Regularnie uczestniczymy w pokazach  i organizujemy nabór nowych adeptów, a także prowadzimy Seminaria Szkoleniowe w Pietrowicach (w trakcie trwania roku szkolnego). 25. lipca 2009, po dwóch dniach Paweł Papoń przed międzynarodowym egzaminatorem IKO - shihan Katsuhito Gorai z Japonii, zdaje egzamin na stopień mistrzowski 1 DAN. Od tego czasu nosi miano sensei (nauczyciel). Także w tym roku po raz ostatni organizujemy Mistrzostwa Opolszczyzny. W kolejnych latach, w związku z zawirowaniami w świecie kyokushin, oraz z rozłamem organizacji - zaprzestajemy startów w tej imprezie.

     6 marca 2010 w Ząbkowicach Śląskich odbywają się XXIX Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego. Złoty i srebrny medal Olivera Siekierki, oraz dwa srebrne krążki Pawła Harnosa, wystarczyły do zdobycia I miejsca drużynowo w klasyfikacji juniorów. Ponadto Oliver zostaje uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw! Jest to nasz ogromny sukces drużynowy!     26. marca 2010 sempai Patrycja Sordoń przywozi z Krakowa 2 KYU! Tym samym jest czwartą osobą, pierwszą kobietą w naszym klubie, która zdobyła tak wysoki stopień!
    16. maja 2010 Oliver Siekierka i Paweł Harnos zdobywają brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!
    Od września 2010 klub rozszerza swoją ofertę treningową o warsztaty Ving Tsun Kuen Kung Fu. Zajęcia prowadzi mistrz Maciej Kołtun.
    10 listopada 2010 Wójt Gminy Tarnów Opolski - Pan Zygmunt Cichoń, podczas pokazu karate na nowej hali sportowej, zostaje mianowany Przyjacielem Klubu.

    13 listopada 2010, podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Karate w Grodzisku Wielkopolskim, sempai Mateusz Golomb wygrywa w kategorii kata, walki reżyserowane, zajmuje II m. w kumite +70kg i zostaje jednogłośnie wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw! W klasyfikacji drużynowej nasz klub zdobywa I miejsce drużynowo!
     3 stycznia 2011 roku otwieramy nową grupę treningową w Zdzieszowicach - FITNESS Z ELEMENTAMI SZTUK WALKI I SAMOOBRONY DLA KOBIET i MĘŻCZYZN.

     W pierwszej połowie 2011 roku klub zmienia nazwę na AKADEMIA SZTUK WALKI TARNÓW OPOLSKI - ZDZIESZOWICE. Po kilku miesiącach prowadzonych zajęć Fitness i dużemu zainteresowaniu, otrzymujemy propozycję wynajmu sali w Leśnicy. Tym samym możemy prowadzić zajęcia dla kobiet 2 x w tygodniu. Pierwsze zajęcia dla kobiet w Leśnicy odbywają się 5 maja 2011 roku.
     11 listopada 2011 roku Oliver Siekierka i Mateusz Golomb zdobywają I miejsce na PUCHARZE POLSKI we Włocławku (walki reż.), ponadto Oliver zajmuje II indywidualne miejsce w kata juniorów.

     W dniu 11 maja 2012 roku w hiszpańskiej Saragossie nasz wychowanek - Oliver Siekierka dokonuje historycznego zwycięstwa! Siekierka zdobywa INDYWIDUALNE MISTRZOSTWO EUROPY w kata! W dniu 20-06-2012 Siekierka otrzymuje od Polskiego Związku Karate powołanie do ścisłej Kadry Narodowej Karate Kyokushin. Dnia 22 lipca 2012 roku nasz instruktor sensei Paweł Papoń zdaje egzamin mistrzowski na 2 DAN Kyokushin Karate. Jego egzaminatorem jest shihan Antonio Pinero z Hiszpanii.
     13. marca 2014 roku Zarząd Klubu gromadzi się na posiedzeniu jawnym i podejmuje dwie uchwały, kończąc tym samym współpracę z Panem Andrzejem Ful.

     21. czerwca 2014 roku w Miedzianej odbywa się wspaniały ImageRodzinny Piknik Akademii z okazji 20-lecia klubu. Impreza gromadzi aż 316 gości i pod każdym względem jest idealna.

20. lipca tego samego roku pierwsza kobieta w naszym klubie zdobywa czarny pas kyokushin karate! Iwona Kielian dokonuje tego we wspaniałym stylu, a jej egzaminator, także shihan Pinero wymawia magiczne słowa: "od dzisiaj jesteś nauczycielem"... Rok 2015 to nowość w Akademii - Mamy Członka Honorowego. Został nim Kolega Zdzisław Kaliciak, tak zdecydowali Delegaci ASW, podczas Walnego Zgromadzenia Członków, które odbyło się dnia 12. czerwca 2015 roku na Górze Świętej Anny. 27. Października 2015 roku, po niemal 33 latach do klubu powraca Legenda Karate Kyokushin w Tarnowie Opolskim - Image Joachim Bialek. Ten sam, który w 1981 roku poprowadził tu pierwszy trening kyokushin.

17. Lipca 2016 roku w Krakowie, podczas 43. Wschodnioeuropejskiego Obozu Letniego Karate Łukasz Buhl zdaje Egzamin Mistrzowski na 1. Dan Kyokushin Karate, a jego Egzaminatorem jest shihan Antonio Pinero z Hiszpanii. Następnie sensei Buhl wyjeżdża z początkiem 2017 roku do Zgierza i otwiera swój klub karate "Nintai".

10. Grudnia 2017 roku Zarząd ASW podejmuje historyczną decyzję o odejściu z Kyokushin World Federation, następnie trzy dni później składa wniosek o przyjęcie w struktury WKO i Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. Następnie zostaje przyjęty do Branch sensei Wojciecha Radziewicza 4. Dan. Od tej pory ASW należy do jednego z trzech największych Branch na świecie...

24. Lutego 2018 roku ASW organizuje w Tarnowie Opolskim XIX. Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Karate Kyokushin. W zawodach bierze udział 191 zawodników z 16 klubów i 4 województw. Są to największe Mistrzostwa Opolszczyzny, jakie dotąd zorganizowano. Akademia broni wywalczonego rok wcześniej w Oleśnie tytułu Drużynowych Mistrzów Opolszczyzny, ponadto wychowanka ASW Martyna Diak po raz ósmy z rzędu zostaje indywidualną Mistrzynią regionu, oraz zostaje Najlepszą Zawodniczką Turnieju.

6. Lipca 2018 roku, podczas Obozu Letniego w Łebie, Zdzisław Kaliciak zdaje egzamin mistrzowski na 1. dan (czarny pas). Komisja, której przewodniczącym był sensei Wojciech Radziewicz 4. dan, jednogłośnie uznała, że Kaliciak w pełni zasłużył na miano "sensei".

Wrzesień 2018 roku to dobry czas w Akademii. Senpai Maciej Kołtun ogłasza wznowienie treningów w Grupie Fitness, natomiast w Zdzieszowicach, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, będzie się odbywała ZUMBA.


Image


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo