_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Dobry start naszych na X Ogólnopolskim Turnieju Gwiazdkowym w Krakowie, 13.12.2008
Dobry start naszych na X Ogólnopolskim Turnieju Gwiazdkowym w Krakowie, 13.12.2008

Nasza kadra zdobywa medale w Krakowie!

Image

13 grudnia, w ramach X Ogólnopolskiego Turnieju Gwiazdkowego Karate Kyokushin, zjechało się 178 zawodników z 15 klubów z całej Polski! Nasza reprezentacja liczyła 16 osób. Przywieźliśmy 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych medali...Image

Sobotni dzień rozpoczął się dla nas o 4.00 rano! Kilkugodzinna podróż do Krakowa specjalnie nam nie doskwierała, warunki drogowe były dość dobre, a poranna mgła szybko nam ustąpiła...

Jak się okazało, byliśmy jedną z pierwszych ekip, które pojawiły się na miejscu... Cały turniej przebiegał w świątecznym nastroju. Na pochwałę zasługuje Święty Mikołaj, który każdemu ze startujących przyniósł paczkę ze słodyczami. Zawody mimo starań organizatorów skończyły się z ponad godzinnym opóźnieniem...

Jak zwykle niezawodny okazał się Oliver Siekierka. "Olek" był bezkonkurencyjny w konkurencji kata. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze, nie dał najmniejszych szans rywalom. Tym samym zdobył jedyny złoty medal dla naszej reprezentacji... W konkurencji kumite zajął 3 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż w jednej z walk, Oliver zdołał trafić rywala w głowę już w 2 sek. walki...
"Czarnym koniem" w naszej ekipie okazała się Martyna Żelazna! W swojej kategorii kata pokonała kilkanaście dziewczynek i zdobyła brązowy medal! Jest to pierwsze tak spore osiągnięcie Martynki... Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy!

Image


W kategorii kata 10-11 lat w finale mogliśmy oglądać dwóch naszych zawodników: Jacka Wasiaka i Nicolasa Szalę. Chłopcy tym samym w turze eliminacyjnej pokonali 31 zawodników! (była to najliczniejsza kategoria)

O medal "otarła się" nasza klubowa "Żaba". Aktualna Wicemistrzyni Województwa - Natalia Szczyrska po pierwszym kata była trzecia. Niestety kilka błędów w finale spowodowało, że tym razem puchar zawędrował w inne ręce...

Nasz waleczny młodzieniec - Paweł Harnos znowu potwierdził, że potrafi walczyć... Po bardzo dobrych występach na Mistrzostwach Opolszczyzny, Harnaś także w Krakowie toczył świetne walki... W efekcie wspólnie z Oliverem stanęli na najniższym stopniu podium... Przed Harnasiem teraz bardzo ważne zadanie... Już w marcu będzie miał możliwość zdawać egzamin na wyższy stopień przed shihanem Andrzejem Drewniakiem 7 DAN. Drogę do Krakowa Harnaś już zna, pozostało tylko ostro trenować...


Serdecznie dziękujemy Panom: Zdzisławowi Kielian, Mirosławowi Szczyrskiemu i Łukaszowi Buhl za dowiezienie zawodników na zawody i całodzienną opiekę nad nimi...

Image

Image


W skład naszej kadry wchodzili:

Iwona Kielian, Patrycja Sordoń, Daria Kałuża, Magdalena Wiśniewska, Anna Żelazna, Martyna Żelazna, Natalia Szczyrska, Oliver Siekierka, Paweł Harnos, Tomasz Małyska, Dawid Ciolek, Wojciech Pryjda, Nicolas Szala, Jacek Wasiak, Kacper Moryń, Szymon Perechubka, trener Paweł Papoń.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze (1)
1. 16-12-2008 12:09
Gratulacje, oby coraz lepiej i wciąż do przodu :)
IP: 156.17.111.222
Gość
Agać< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo