_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Nasz klub najlepszy na Dolnym Śląsku! 9.03.2010
Nasz klub najlepszy na Dolnym Śląsku! 9.03.2010

Drużynowe "złoto" dla naszych karateków!

Oliver Siekierka wybrany najlepszym juniorem Mistrzostw Dolnego Śląska!
Image
Od lewej: Patrycja Sordoń, Paweł Harnos, Oliver Siekierka, Anna Żelazna, Iwona Kielian

Dnia 6 marca w Hali "Słoneczna" ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Ślaskich odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego. Organizatorem  był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai. Sędzią głównym był Imageshihan Andrzej Drewniak. Nasi karatecy zdobyli 1 złoty i 3 srebrne medale! W zawodach wzięło udział 177 karateków z 15 klubów. Indywidualne sukcesy naszych zawodników pozwoliły na Drużynowe zwycięstwo w klasyfikacji juniorów!

Nasi zawodnicy dosłownie spisali się na medal! Z Ząbkowic przywieźli I miejsce Drużynowo! Jest to nasz największy sukces drużynowy od prawie 9 lat, kiedy I miejsce Beaty Gebauer na Mistrzostwach Polski, pozwoliło nam zająć III miejsce Drużynowo! Ponadto Oliver Siekierka został wybrany najlepszym juniorem Mistrzostw! Mimo pobudki o wczesnej porze zachowali charakter i pokazali się z jak najlepszej strony!

     Magdalena Wiśniewska    
Madzia była jedyną zawodniczką z naszego klubu, która na zawody nie wyjeżdżała ze Zgrupowania w Pietrowicach (to tłumaczy jej brak na zdjęciu). Madzia w pierwszej walce, mimo wyrównanego pojedynku, uległa zawodniczce z Opola. Była to jej jedyna kategoria. Magda zapowiedziała, że będzie zdawała egzamin na 5 KYU, który odbędzie się w Krakowie już za niespełna 2 tygodnie.


     Patrycja Sordoń    
Mimo bardzo dobrego przygotowania nie zdołała przywieźć medalu z Ząbkowic. W kata jak sama przyznała była "spięta" więć nie wszystko zdołała wykonać prawidłowo. W kumite walczyła przeciwko zawodniczce z Wołowa. Obie zdołały trafić siebie w głowę. Niestety w ocenie sędziów to rywalka Patrycji częściej punktowała i to ona odniosła zwycięztwo. Pati, podobnie jak Madzia, będzie zdawała egzamin w Krakowie, tyle że na 2 KYU.


     Anna Żelazna     
Startowała tylko w konkurencji kata, w której po pierwszej turze zajmowała 2 miejsce! Niestety po finałowym kata ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu. Anulce zabrakło jedynie 0,1 pkt. do podium!


     Oliver Siekierka    
W kata okazał się bezkonkurencyjny! Pokonał wszystkich rywali i zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska! W konkurencji kumite juniorów mł. - 65kg w walce finałowej dał się trafić w głowę przez karatekę z Dzierżoniowa i tym samym musiał zadowolić się 2 miejscem. Sędziowie wybrali Olivera najlepszym juniorem mistrzostw! Serdecznie gratulujemy!


     Paweł Harnos    
Mimo, że na treningach kata wykonywał lepiej od Olivera, na zawodach musiał cieszyć się z drugiej lokaty. Przegrywając o 0,5 pkt. W kumite był najlepszy! Niestety zajął 2 miejsce w swojej kategorii - 60kg. W pierwszym pojedynku zdecydowanie wygrał z zawodnikiem z Lądka Zdrój. Natomiast w finale pod sam koniec walki, w której wygrywał, Paweł chciał przypieczętować swoją wygraną i pięknie trafił mawashi jodan (kopnięcie w głowę). Niestety sędziowie zadecydowali, że było to zbyt mocne i niekontrolowane trafienie, dlatego Harnaś został zdyskwalifikowany i musiał cieszyć się z niższego stopnia na podium...Oliver wspólnie z Pawłem byli przygotowani do startu w jeszcze jednej konkurencji: walki reżyserowane, niestety z powodu braku inncyh par, nasi karatecy wystąpili jedynie w ramach pokazu. Duże podziękowania należą się sempai Iwonie Kielian, która była tak miła, by zawieźć zawodników na zawody.

Image

Image

Image

ImageTylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze (3)
1. 09-03-2010 22:10
Jak zwykle ścisła czołówka. Trzymać i nie puszczać :) graty
IP: 78.8.3.157
Gość
2. 09-03-2010 20:54
Gratuluje :) niech wiedza jaki klub rzadzi 8)
IP: 84.80.128.213
Gość
Łukasz vel Maruda
3. 09-03-2010 20:29
Anulka, nasze zdjęcia wyszły zarąbiście.
IP: 83.30.206.68
Gość
Pati< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo