Drużynowe "złoto" dla naszych karateków!

Oliver Siekierka wybrany najlepszym juniorem Mistrzostw Dolnego Śląska!
Image
Od lewej: Patrycja Sordoń, Paweł Harnos, Oliver Siekierka, Anna Żelazna, Iwona Kielian

Dnia 6 marca w Hali "Słoneczna" ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Ślaskich odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego. Organizatorem  był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai. Sędzią głównym był Imageshihan Andrzej Drewniak. Nasi karatecy zdobyli 1 złoty i 3 srebrne medale! W zawodach wzięło udział 177 karateków z 15 klubów. Indywidualne sukcesy naszych zawodników pozwoliły na Drużynowe zwycięstwo w klasyfikacji juniorów!

Nasi zawodnicy dosłownie spisali się na medal! Z Ząbkowic przywieźli I miejsce Drużynowo! Jest to nasz największy sukces drużynowy od prawie 9 lat, kiedy I miejsce Beaty Gebauer na Mistrzostwach Polski, pozwoliło nam zająć III miejsce Drużynowo! Ponadto Oliver Siekierka został wybrany najlepszym juniorem Mistrzostw! Mimo pobudki o wczesnej porze zachowali charakter i pokazali się z jak najlepszej strony!

Magdalena Wiśniewska
Madzia była jedyną zawodniczką z naszego klubu, która na zawody nie wyjeżdżała ze Zgrupowania w Pietrowicach (to tłumaczy jej brak na zdjęciu). Madzia w pierwszej walce, mimo wyrównanego pojedynku, uległa zawodniczce z Opola. Była to jej jedyna kategoria. Magda zapowiedziała, że będzie zdawała egzamin na 5 KYU, który odbędzie się w Krakowie już za niespełna 2 tygodnie.

Patrycja Sordoń
Mimo bardzo dobrego przygotowania nie zdołała przywieźć medalu z Ząbkowic. W kata jak sama przyznała była "spięta" więć nie wszystko zdołała wykonać prawidłowo. W kumite walczyła przeciwko zawodniczce z Wołowa. Obie zdołały trafić siebie w głowę. Niestety w ocenie sędziów to rywalka Patrycji częściej punktowała i to ona odniosła zwycięztwo. Pati, podobnie jak Madzia, będzie zdawała egzamin w Krakowie, tyle że na 2 KYU.

Anna Żelazna
Startowała tylko w konkurencji kata, w której po pierwszej turze zajmowała 2 miejsce! Niestety po finałowym kata ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu. Anulce zabrakło jedynie 0,1 pkt. do podium!

Oliver Siekierka
W kata okazał się bezkonkurencyjny! Pokonał wszystkich rywali i zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska! W konkurencji kumite juniorów mł. - 65kg w walce finałowej dał się trafić w głowę przez karatekę z Dzierżoniowa i tym samym musiał zadowolić się 2 miejscem. Sędziowie wybrali Olivera najlepszym juniorem mistrzostw! Serdecznie gratulujemy!

Paweł Harnos
Mimo, że na treningach kata wykonywał lepiej od Olivera, na zawodach musiał cieszyć się z drugiej lokaty. Przegrywając o 0,5 pkt. W kumite był najlepszy! Niestety zajął 2 miejsce w swojej kategorii - 60kg. W pierwszym pojedynku zdecydowanie wygrał z zawodnikiem z Lądka Zdrój. Natomiast w finale pod sam koniec walki, w której wygrywał, Paweł chciał przypieczętować swoją wygraną i pięknie trafił mawashi jodan (kopnięcie w głowę). Niestety sędziowie zadecydowali, że było to zbyt mocne i niekontrolowane trafienie, dlatego Harnaś został zdyskwalifikowany i musiał cieszyć się z niższego stopnia na podium...

Oliver wspólnie z Pawłem byli przygotowani do startu w jeszcze jednej konkurencji: walki reżyserowane, niestety z powodu braku inncyh par, nasi karatecy wystąpili jedynie w ramach pokazu. Duże podziękowania należą się sempai Iwonie Kielian, która była tak miła, by zawieźć zawodników na zawody.