_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski! 17.05.2010
Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski! 17.05.2010

Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski!

Image
Na zdjęciu po prawej nasi medaliści: Paweł Harnos i Oliver Siekierka

16 maja 2010 w Radzyminie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin, rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży. Nasz klub reprezentowało czworo karateków - Oliver Siekierka i Paweł Harnos zdobyli brązowe medale! Przeczytajcie cały artykuł! Warto!
Image

W zawodach wzięło udział kilkuset karateków z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowali: Oliver Siekierka, Madzia Wiśniewska, Ania Żelazna, Paweł Harnos. Nasi kadrowicze dopiero w dniu zawodów dowiedzieli się, że przez kilka tygodni przygotowywali się do MISTRZOSTW POLSKI! Taka mała niespodzianka.


Do Radzymina wyruszyliśmy w sobotę o 745. Po niespełna 7-godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Jak okazało się później, Hotel 500,  w którym byliśmy zakwaterowani olśniewał swoim blaskiem! Nigdy dotąd podczas zawodów nie spaliśmy w takich dobrych warunkach! Widok na jezioro, sauna, tv, internet, podświetlana winda, piękny wystrój, rowery, żaglówki i wiele innych zrobiło na nas ogromne wrażenie! Pokoje na karty magnetyczne, olbrzymia wanna!

Po rozpakowaniu bagaży poszliśmy na pływające molo podziwiać jachty. Nieco później postanowiliśmy poływać na rowerach wodnych. Po powrocie do hotelu zeszliśmy na kolację. Czuliśmy się jak w pałacu! Jedzenia pod dostatkiem! Każdy rodzaj mięs, kawior, oliwki, sałatki, ziemniaki podane na wiele sposobów. Prawie jak w raju...

Image


Po kolacji, najedzeni jak smoki, popędziliśmy do sauny! W przerwach między 15-minutowymi sesjami jeździliśmy na rowerach treningowych i korzystaliśmy ze sprzętu sportowego. Dla większości z nasz była to pierwsza wizyta w saunie.

Image


Tego dnia spotkaliśmy się jeszcze wieczorem w jednym pokoju i graliśmy w karty. Później rozmawialiśmy i poszliśmy spać. Wczesnym rankiem w niedzielę czekało nas śniadanie i wyjazd na halę. Oczywiście w drodze na halę pomyliliśmy drogę :)


Chwilę po dotarciu na miejsce Mistrzostw okazało się, że mamy ogromnego pecha! Faworyt do indywidualnego zwycięztwa, aktualny Mistrz Dolnego Śląska, najlepszy karateka na Dolnym Śląsku, wychowanek naszego klubu - Oliver Siekierka będzie startował jako pierwszy spośrod 43 zawodników w kata! Dramat! Oliver perfekcyjnie wykonał 4 pinian i wyprzedził aż 33 karateków! Niestety nie wystarczyło to do wejścia do finału :( Jak okazało się po kilkudziesięciu minutach, chłopak, który wygrał całe zawody nie dorównywał naszemu Oliverowi, który ostatecznie uplasował się na 10. miejscu.
W konkurencji kumite Oliver zawiódł... Słaba walka ze słabszym rywalem nie zachwyciła sędziów. Olek popełniał proste błędy, które nie mogły pozwolić mu wygrać. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, że Oliver się zestresował swoim debiutem na tak dużej imprezie...

Paweł Harnos był o mały kroczek od medalu w katagorii kumite -60kg! Po pewnie wygranych kilku wcześniejszych pojedynkach, w których wykazał się ogromnym sercem do walki i dobrą techniką, mięliśmy nadzieję na medal. W walce o ćwierćfinał po pierwszej minucie był remis, niestety w końcówce Harnasiowi brakło sił i musiał uznać wyższość przeciwnika... Tym samym zajął miejsce 5-8. Jego kategoria była najliczniej obstawiona! W kata Paweł wystąpił nieźle, niestety w końcowej fazie swojego pokazu wyszedł za matę za co sędziowie odjęli mu po 2 punkty. Skutkowało to odległym miejscem...

Następnie w kata zobaczyliśmy Annę Żelazną, która od czasu rozpoczęcia przygotowań do Mistrzostw, najlepiej wykonała 4 pinian! Po pierwszej turze zajmowała 6. miejsce. W finale wykonała tsuki-no-kata i ostatecznie zajęła 7 miejsce! Ani zabrakło 0,5pkt. do 4 pozycji! W kumite wygrała zdecydowanie pierwszą walkę. Celnie trafiła swoją, wyższą o głowę, rywalkę. W kolejnym pojedynku przegrała na punkty i odpadła z dalszej rywalizacji. W końcowej ocenie był to na prawdę bardzo udany występ Ani!

Madzia Wiśniewska, która była przygotowywana przez sensei Macieja Kołtuna, może czuć niedosyt... Startowała w jednej konkurencji - kumite. W swojej pierwszej walce miała niewielką przewagę nad rywalką, która walczyła bardzo nieczysto! Madzia dostała 3 razy pięścią w twarz! Mimo tego, pod nieobecność shihan Drewniaka, sędziowie nie zdecydowali się na zdyskwalifikowanie (shikaku) tej zawodniczki. Pod koniec swojej walki Madzia nie obroniła kopnięcia w głowę i niestety przegrała.

"Madzia była bardzo dobrze przygotowana przez sensei Maćka. Niestety popełniliśmy mały błąd w przygotowaniach. Postawiliśmy ogromny nacisk na atak, nie biorąc tak bardzo pod uwagę obrony głowy. W konsekwencji Madzia, mimo rewelacyjnej walki w półdystansie, nie obroniła ataku na głowę."
sensei Paweł Papoń 1 DAN


Paweł Harnos i Oliver Siekierka startowali także w kategorii walk reżyserowanych. Naszych chłopaków także tutaj nie opuścił pech, mimo którego zdołali wywalczyć trzecie miejsce. Startowali jako pierwsi spośród 7 par. Przez ponad pół walki organizator nie potrafił dostosować muzyki, mikrofony wydawały ogłuszające dźwięki! Mimo protestów i zgłoszonego wadium, organizator, ktorego zespół zajął drugie miejsce, nie wziął naszego zdania pod uwagę.

Image


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze (9)
1. 19-05-2010 11:16
wystruj....
IP: 217.173.199.139
Gość
2. 18-05-2010 16:09
Tekst dobry, ale wkradł się mały błąd - wystrÓj
IP: 78.88.68.111
Gość
Gość
3. 18-05-2010 16:09
Tekst dobry, ale wkradł się mały błąd - wystrÓj
IP: 78.88.68.111
Gość
Gość
4. 18-05-2010 16:08
Tekst dobry, ale wkradł się mały błąd - wystrÓj
IP: 78.88.68.111
Gość
Gość
5. 18-05-2010 00:22
.. no opis faktycznie odważny, mi najbardziej spodobał sie fragment o odejmowaniu punktów w dodatku dwóch za wyjście poza matę w kata ;) 
Pozdrawiam OSU
IP: 217.98.235.172
Gość
gość
6. 17-05-2010 23:42
Jejku, jejku... nigdy nie zapomnę atmosfery tych zawodów, chociaż były one dla nas równie pechowe, a to nie ja poniosłam największe straty... GRATULACJE dla wszystkich mających czynny udział w tych osiągnięciach ;)  
A od środy mam nadzieję zawitam na sali :D i mam nadzieję, że mnie nie wykopiecie stamtąd ;P
IP: 83.15.164.50
Gość
bejbe
7. 17-05-2010 22:55
bardzo fajna strona, i Ciekawy opis zawodów. Pozdrawiam i mam nadzieję że spotkamy się jeszcze na zawodach. podpisano : chłopak który wygrał kata mimo że był słabszy i słabszy od Olivera zawodnik który mimo to z nim wygral. Osu.
IP: 79.163.116.33
Gość
Maciek
8. 17-05-2010 17:20
Pech to pech ale głowa do góry nastepnym razem ich zmiazdzymy 8)
IP: 84.80.128.213
Gość
Łukasz vel Maruda
9. 17-05-2010 16:24
Było jeszcze łowienie ryb i niezapomniane teksty Pawła, które wszystkich powalały na ziemię :D 
Świetnie się bawiliśmy! :)
IP: 83.30.187.84
Gość
Anulka


< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo