_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Końcowa relacja z X Jubileuszowego Obozu Letniego 2010 23.08.2010
Końcowa relacja z X Jubileuszowego Obozu Letniego 2010 23.08.2010

X Jubileuszowy Obóz Letni 2010 zakończony

Image

Treningi, wyjścia na plażę, wycieczki, konkursy, gry i zabawy sprawiły, że dwa tygodnie nad morzem minęły szybciej niż moglibyśmy się spodziewać... Dzieciaki uczyły się pływać, bawiły się w wesołym miasteczku i zbierały bursztyny. Wychowawcy przez cały czas opiekowali się uczestnikami obozu, którzy mieli stały dostęp do Ratownika WOPR, ratownika medycznego, lekarza i pielęgniarki. Zapraszamy do:

  ImagePierwszych kilka dni upłynęło pod znakiem plażowania i pięknej pogody. Pierwszego dnia przywitaliśmy się z morzem i zorganizowaliśmy krótki trening karate. Rozpoczęły się także prace nad skeczami do sayonary, która odbyła się w przedostatni dzień wypoczynku. Zobaczyliśmy co słychać w Lisim Jarze, natomiast najmłodsi otrzymali od organizatora darmowe bilety do wesołego miasteczka :) Nawet Imagewychowawcy skusili się na małe szaleństwa... Piątek 13-go to dzień, w którym rozdaliśmy dzieciakom książeczki dotyczące
bezpiecznego zachowania się w wodzie oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W sobotę nie widzieliśmy nawet jednej chmurki na niebie (przynajmniej do południa). Jednego dnia zorganizowaliśmy Imagedwa treningi w morzu! Chwilę po powrocie z drugiego treningu na plaży rozwiesiliśmy wszystkie mokre kimona i... Uleeewa! :) ImageChrzest nowych uczestników zorganizowaliśmy podczas treningu nocnego. Cała grupa punktualnie o godz.: 2300 przemaszerowała na plażę, gdzie odbyły się bardzo ciekawe zajęcia... W poniedziałek 16 sierpnia wyruszyliśmy do ImageGdyni i Gdańska. Byliśmy na Jarmarku Dominikańskim, który odwiedziło w tym roku już ponad 8 mln turystów! W Gdańsku odwiedziliśmy Oceanarium oraz spacerowaliśmy po porcie. Podróż wszystkich tak wymęczyła, że w drodze powrotnej pozasypiali :) Gitary, szanty, kiełbaski, świetna zabawa - tak wyglądał kolejny obozowy wieczór... Podczas Imageogniska z pieczeniem kiełbasek śpiewaliśmy i wspominaliśmy poprzednie lata... Tradycyjnie podczas obozu zorganizowaliśmy Imageegzamin na stopnie kyu dla chętnych. Miło nam, że aż dziesięcioro karateków zmieniło kolor pasa! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W czasie, gdy na sali trwał egzamin, na dworze sempai Patka poprowadziła niemal 2,5 - godzinny trening. Karatekom czas umilał padający deszcz...


Trzeba także wspomnieć o wirusie, który dziesiątkował turystów nad morzem. Nas także on nie ominął. Faktycznie mieliśmy sporo pracy, aby jak najlepiej troszczyć się dziećmi, które się rozchorowały. Dzień i noc "monitorowaliśmy" stan zdrowia karateków. Każdy sygnał o bólu brzucha czy biegunce błyskawicznie docierał do pielęgniarki i lekarza. Dzięki temu czas trwania choroby oscylował w przedziale od 5 do 20 godzin.


Dwa dni przed wyjazdem odbyły się zawody kata i walk reżyserowanych. Przez cały obóz trenowaliśmy właśnie do tego turnieju. Karatecy byli podzieleni na grupy, które miały odpowiednio ukierunkowane zajęcia... Miłym zaskoczeniem są Miłosz Wojciechowski i Maciek Rodak, którzy zdobyli 3 miejsce w "reżyserkach".

     Oto dokładne wyniki:    


kata kadetów

1. Bryk Alicja 22pkt.
2. Zaremba Kacper 20pkt.
3. Kołtun Maja 19pkt.
4. Jasińska Agnieszka 18pkt.
5. Rodak Maciej 17pkt.
6. Glensk Mateusz 16pkt.

kata młodzików

1. Goliszewska Katarzyna 24pkt.
2. Bryk Karolina 21pkt.
3. Podgórska Anna 21pkt.
4. Wasiak Jacek 18pkt.
5. Izdebska Aleksandra 17pkt.
6. Lamla Ignacy 14pkt.

kata juniorów
1. Marcinek Tomasz 24pkt.
2. Moryń Kacper 23pkt.
3. Golomb Mateusz 22pkt.
4. Kalinowski Rafał 22pkt.
5. Siekierka Oliver 21pkt.
6. Harnos Paweł 18pkt.

walki reżyserowane

1. Moryń Kacper i Lamla Ignacy 23pkt.
2. Goliszewski Szymon i Golomb Mateusz 22pkt.
3. Rodak Maciej i Wojciechowski Miłosz 21pkt.


Przyszedł czas na sayonarę!
Kilkanaście dni przyniosło pełno znakomitych pomysłów. Prześmiewcze skecze, super piosenki i wiersze dostarczyły uczestnikom sporej dawki śmiechu... Grupa I zaprezentowała idnywidualne talenty oraz skecz parodiujący szefa ośrodka ANMAR. Razem z Grupą II uczestniczyliśmy w niezwykłej mszy, którą poprowadził ksiądz Bartosz Haker Laptop :) Oczywiście nie umknęła uwadze Bejbe, która szyła i szyła... Grupa III to pokaz muzyczny poświęcony sensei Pablowi i jego żonie oraz sensei Grzegorzowi. Grupa IV przedstawiła musical od juniora do "senseja". W Grupie V oglądaliśmy gwiazdy TV, m.in. Siostry Bezendu, Małego Głoda, Turbodymomena, bracia M&M's oraz gościa specjalnego - Pudziana. Niestety Rocky leczył wirusa ;)
Jury obradowało bardzo długo. Końcowy werdykt ogłosił sensei Grzesiu. W roku 2010 sayonarę wygrały wszystkie grupy. Nie byliśmy w stanie wyłonić zdecydowanego faworyta, ponieważ poziom skeczów był bardzo wysoki... Po ogłoszeniu wyników rozpoczęła się dyskoteka.

Image
Na zdjęciu człowiek legenda, Turbodymomen, twórca nowej pozycji kyokushin: igi dachi
We własnej osobie - Ignacy Lamla


"X Jubileuszowy Obóz Letni Karate Kyokushin w Jastrzębiej Górze przechodzi do historii. Pragnę podziękować rodzicom, którzy bardzo poważnie potraktowali wszystkie nasze prośby. Dziękuję także wychowawcom, którzy niezwykle profesjonalnie traktowali swoją pracę podczas wypoczynku. Byłem spokojny, ponieważ wiedziałem, że wszyscy pozostają pod dobrą opieką... W końcu podziękowania należą się także uczestnikom wyjazdu. Trzeba przyznać kochani, że stosowaliście się do regulaminu, który sami podpisaliście. Nie potrafię wyrazić tego słowami! Zawsze i wszędzie była z nami nasza "Pani fotograf" - Ania Żelazna! Dzięki jej zaangażowaniu w życie klubu, które trwa już kilkanaście lat, jesteśmy bogatsi o wiele wzruszeń... Anulka nie rozstaje się z aparatem i tworzy naszą historię... Aniu! Dziękuję! Teraz pozostaje już tylko czekać do XI Obozu w 2011 roku. Zapisy rozpoczną się już pod koniec tego roku!"
pozdrawiam sensei Paweł Papoń 1 dan


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze (6)
1. 28-10-2010 19:46
ahh te różowe ledżinsy.. :grin
IP: 80.51.32.144
Gość
IgI
2. 26-08-2010 11:13
Możecie też zobaczyć zdjęcia z obozu na: 
http://www.photoblog.pl/#dzieckoksiezyca 
;*
IP: 95.49.153.250
Gość
Anulka
3. 25-08-2010 15:35
Tak, tak, to Biebier ; p 
Eh, szkoda, że już po obozie... 
 
(Kto lubi "mienso" - ręka do góry! ;D)
IP: 83.6.231.208
Gość
Kasia M.
4. 24-08-2010 22:31
Dzięki za fotki ^^ 
 
PS: Czy ja słyszałem Biebera? O_O
IP: 83.16.56.125
Gość
5. 24-08-2010 15:14
Bylo super:) Szkoda ze tak krotko:)
IP: 83.6.225.146
Gość
Łukasz vel Maruda
6. 24-08-2010 10:56
Było fantastycznie.! ;*
IP: 95.49.160.111
Gość
Anulka
< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo