_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Oliver Siekierka i Mateusz Golomb zdobyli PUCHAR POLSKI! 13-11-2011
Oliver Siekierka i Mateusz Golomb zdobyli PUCHAR POLSKI! 13-11-2011

OLIVER SIEKIERKA I MATEUSZ GOLOMB ZDOBYLI PUCHAR POLSKI!

Image
Na zdjęciu Sekretarz Generalny KWF - shihan Andrzej Drewniak z naszymi medalistami: sempai Oliverem i Mateuszem

W dniach 11-12 listopada 2011 roku w Hali Mistrzów we Włocławku odbył się VIII PUCHAR POLSKI Juniorów i Młodzików. Zawody niezwykle prestiżowe, w których wystartowało 178 karateka z 55 ośrodków z całej Polski, podlegających pod dwie organizacje: Kyokushin World Federation (KWF), International Kyokushin Organization (IKO). Nasi zawodnicy: sempai Oliver Siekierka i Mateusz Golomb zdobyli 3 medale (2 złote, 1 srebrny)! Serdecznie gratulujemy!

ImageZobacz 25 zdjęć w GALERIISędzią Głownym był shihan Andrzej Drewniak 7 DAN, sędzią technicznym - shihan Eugeniusz Dadzibug 5 DAN. Turniej poprzedziło szkolenie dla sędziów oraz narada kierowników ośrodków.

Nasza kadra pod kierownictwem trenera - sensei Pawła Paponia 1 DAN wyruszyła do Włocławka już w piątek o godz.: 900. Panowie, jako jedni z pierwszych zameldowali się w Hotelu Kujawy we Włocławku po 5 godzinach podróży. Chłopcy poszli na weryfikację (badania, ważenie), podczas której okazało się, że sempai Oliver (nazwany później przez sędziów ISKIERKĄ), który decyzją trenera - sensei Pawła Paponia w Grodzisku Wlkp. wystąpił z wyższym stopniem 2 kyu nie przypilnował wagi, którą przekroczył o 1400g, w związku z tym został przepisany do wyższej kategorii... Po sprawach formalnych panowie wybrali się do kina oraz na kolację... Następnie wrócili do hotelu.

Sobotni poranek rozpoczął się śniadaniem o godz.: 800. Po chwili nasza kadra pojechała na halę, gdzie Puchar Polski rozpoczął się bez opóźnień... W pierwszej kolejności, na dwóch matach,  zostały rozegrane wszystkie konkurencje kata. Nasi sempai startowali w kata juniorów, gdzie zgłoszonych zostało aż 28 zawodników! Pokazy oceniało siedmiu sędziów (zazwyczaj jest 5.), nie było więc mowy o przypadkowym przejściu do finału. Mateusz Golomb startował 10. a Oliver Siekierka 20. Teoretycznie lepsza pozycja Olivera, który był faworytem nie przyniosła oczekiwanego rezultatu... Mateusz zaprezentował ogromny spokój i opanowanie, dobrze wykonał 3 pinian i po I TURZE zajmował wysokie - 3. miejsce! Oliver nieco się zdeprymował, kata wykonał poprawnie ale nerwowo, co zauważyli sędziowie... Zdołał jednak dostać się do finału na 6. miejscu... Finał należał już do Siekierki... Po reprymendzie od trenera nasz zawodnik z pełnym spokojem wykonał geksaisho, za które dostał wysokie noty. Mateusz również wykazał się dobrą techniką, jednak spadł na 4. miejsce, do podium zabrakło mu zaledwie 0.3 pkt! Sempai Oliver Siekierka jest dużo bardziej doświadczony, startował na wielu dużych imprezach, nie zawiódł i tym razem, zajmując ostatecznie 2. miejsce PUCHARU POLSKI, ustępując jedynie aktualnemu Mistrzowi Polski w tej konkurencji...

Zestawienie not sędziowskich dla naszych zawodników:

I TURA - ELIMINACJE

Imię i nazwiskoSędzia I  Sędzia II    Sędzia III    Sędzia IV    Sędzia V    Sędzia VI    Sędzia VII  SUMA
GOLOMB MATEUSZ 5.5 6.0 4.8 6.5 5.0 4.5 5.0 26.8
SIEKIERKA OLIVER 5.2 4.8 4.8 6.0 5.0 5.5 4.5 25.3

II TURA - FINAŁ

Imię i nazwiskoSędzia I  Sędzia II    Sędzia III    Sędzia IV    Sędzia V    Sędzia VI    Sędzia VII  SUMA
GOLOMB MATEUSZ 5.3 6.0 5.5 5.3 5.2 5.7 5.4 27.2
SIEKIERKA OLIVER 6.5 5.5 5.5 5.6 5.1 5.0 6.2 27.9


Następną konkurencją były WALKI REŻYSEROWANE. Dotychczas mieliśmy dwie pary: Siekierka - Harnos oraz Golomb - Pryjda. Z racji tego, że sempai Paweł i Wojtek zrezygnowali z udziału w zawodach, Oliver z Mateuszem wpadli na pomysł, że wystąpią razem. Pomysł okazał się strzałem w 10-tkę! Panowie mieli zaledwie 3 dni na przygotowanie walki! Trenowali po kilka godzin dziennie na salach w Tarnowie i Zdzieszowicach... Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania! Chłopcy zdeklasowali rywali! Publiczność była zachwycona, sędziowie pod ogromnym wrażeniem... Oliver i Mateusz zostawili daleko w tyle aktualnym Mistrzów Polski w tej kategorii! Ogromny sukces! Za swoją walkę dostali notę: 35.0 pkt, natomiast aktualni mistrzowie, którzy zajęli II miejsce zaledwie 31.3 pkt! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sempai Oliver będzie mógł jeszcze wystartować wspólnie z Mateuszem w kategorii juniorów, jeśli regulaminy zawodów mu nie przeszkadzą (w 2012 roku Olek kończy 18 lat).Przyszedł czas na kumite (walki)... Po kilku godzinach oczekiwań nasi zawodnicy wyszli na matę... Pierwszy do pojedynku przystąpił lżejszy Oliver. Jego przeciwnikiem był zawodnik z miejscowości Brok. Pierwsza, 2-minutowa runda nie przyniosła rezultatu, sędziowie zasądzili dogrywkę, w której Oliver minimalnie przegrał na punkty.

Mateusz, walczący w najcięższej kategorii miał więcej szczęścia... W pierwszej walce pokonał rywala z Jaroszewa, natomiast w kolejnej uległ niejednogłośnie swojemu koledze z Jasła... Gdyby Mateusz wygrał tą walkę, na pewno miałby brązowy medal...

Miło nam poinformować, że w połowie stycznia 2012, nasz trener - sensei Paweł najprawdopodobniej pojedzie na egzamin mistrzowski do Kaliningradu... Paweł odbył długą rozmowę z shihanem, panowie wyjaśnili sobie wszystkie niejasności związane z ostatnim (niedoszłym) egzaminem w Bułgarii... Jednocześnie informujemy, że Prezes naszej Akademii od nowego roku będzie redagował Ogólnopolską Stronę organizacji Kyokushin! Jest to olbrzymie wyróżnienie dla naszego młodego sensei... Egzamin zaplanowany jest podczas seminarium, które poprowadzi shihan Drewniak...

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Bądź pierwszym który skomentuje< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo