_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019 info
78. Zgrupowanie ASW 14.VI.
Egzamin Karate 17.VI.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Kolejny sukces naszej kadry - 7 medali Mistrzostw Dolnego Śląska! 12-03-2012
Kolejny sukces naszej kadry - 7 medali Mistrzostw Dolnego Śląska! 12-03-2012

Kolejny sukces naszej kadry - 7 medali Mistrzostw Dolnego Śląska!

Image
Nasi mistrzowie od lewej: Michał Czernek, Mateusz Golomb, Oliver Siekierka, Iwona Kielian, Zdzisław Kaliciak, Andrzej Ful.
Na górze sensei Paweł Papoń wspólnie z shihan Andrzejem Drewniakiem 7 DAN

Dzięki wsparciu finansowemu Pana Dietera Przewdzinga - Burmistrza Miasta i Gminy Zdzieszowice, nasi kadrowicze mieli możliwość wystartowania z najlepszymi zawodnikami Dolnego Śląska w XXXI Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin, które odbyły się na obiektach AWF Wrocław, dnia 11 marca 2012 roku. Mieszkańcy Zdzieszowic mogą być z nas dumni! 6-osobowa kadra zdobyła aż 7 pucharów! Tym samym zapewniła sobie start w najbliższych Mistrzostwach Polski Południowej, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 17 marca 2012 roku w Wieliczce... ImageCały artykuł.

ImageZobacz 54 zdjęcia z Mistrzostw!


LICZBA ZAWODNIKÓW: 140

LICZBA OŚRODKÓW: 19

SĘDZIA GŁÓWNY: Imageshihan Andrzej Drewniak 7 DAN

ORGANIZATOR: ImageWrocławski Klub Karate Kyokushin A. i S. Sypień


Kadra Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice już na stałe wpisała swoje sukcesy na matach Mistrzostw Dolnego Śląska... W dniu wczorajszym nasi zawodnicy startowali we Wrocławiu... Wynajęty bus dowiózł wszystkich bezpiecznie na miejsce zawodów, po czym na macie, jako pierwszy pojawił się nasz junior - Mateusz Golomb.

sempai Mateusz Golomb, ur. 31 stycznia 1995 roku ma przed sobą jeszcze kilka ostatnich startów w kategorii juniorskiej, od przyszłego roku będzie reprezentował naszą Akademię w kategorii seniorów... Mateusz w pierwszej kolejności prezentował przed siedmioma siędziami kata (ustalone formy) Imagepinian kata sono san. W pierwszej turze nie dał najmniejszych szans swoim rywalom! Bez błędów wykonał swój pokaz, z notą łączną: 28.4 pkt wyprzedzał aż o 5 pkt drugiego zawodnika!

W finale sempai Mateusz wykonał takie samo kata, jak wszyscy pozostali: Imagetsukino. Potwierdził tym samym, że aktualnie na Dolnym Śląsku jest najlepszy! Zdobył pierwsze w tym dniu Mistrzostwo! W walkach w formule pełnego kontaktu było już nieco gorzej... Golomb stoczył tego dnia dwa pojedynki... W pierwszym pokonał swojego rywala z Wołowa po zaledwie 49 sekundach! W kolejnej walce role się odwróciły... Mateusz walczył słabo i po niespełna minucie przegrał walkę przed czasem... Pozwoliło mu to jednak na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji końcowej...

Michał Czernek pierwszy raz startował w kumite (walki). Jego wrodzony upór i wola walki przyniosła efekt! Michał po zaciętym boju zdobył 3. miejsce Mistrzostw Dolnego Śląska! Początek niezwykle obiecujący... Sempai Michałowi serdecznie gratulujemy!

Oliver Siekierka - faworyt w konkurencji kata, tym razem zawiódł... Niezwykle trudny i pełen komplikacji rok urodzenia Siekierki (1994) "wygrał" z naszym zawodnikiem... Oliver nie ma skończonych 18. lat ale nie jest już juniorem (luka w przepisach)... Tym samym Siekierka mógł startować w Mistrzostwach, jako junior (kumite) i senior (kata)... Stefan - bo tak jest nazywany w klubie jest najbardziej obiecującym zawodnikiem w naszej Imagekadrze! Mimo młodego wieku zdobył już bardzo dużo nagród.... Przed nim szykują się kolejne zmagania, także rangi międzynarodowej... Jednak w pierwszym starcie, jako senior Oliver nie wytrzymał presji i t.zw. "ciśnienia" za swój występ otrzymał notę: "0"... W kolejnej próbie udźwignął ciężar i wyprzedził większość konkurentów, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w kata...

W kumite (walki) było już dużo lepiej! Siekierka zakończył zawody na 2. miejscu!

Seniorka - Iwona Kielian zdeklasowała swoje rywalki, wygrywając całe zawody! Iwona, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze nie dała cienia szansy swoim konkurentkom na wygranie kategorii senior kobiet! W finale, jako jedyna uzyskała notę przekraczającą 31 pkt! Tym samym zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska!

Wisienkę na torcie postawili nasi oldboy'e (kategoria kumite +35 lat). Sempai Zdzisław Kaliciak potwierdził, że w Polsce nie ma sobie równych... Do trzech mistrzostw województwa dołożył trzecie Mistrzostwo Dolnego Śląska! Sempai Kaliciak nadal pozostaje niepokonany w kategorii +35 lat! W tej samej kategorii startował sensei Andrzej Ful, który także stanął na podium, zajmując drugie miejsce...

Kierownikiem i trenerem kadry był sensei Paweł Papoń.

Nasza kadra, do której dołączy sempai Łukasz Buhl, już w najbliższą sobotę, 17 marca wystąpi na Mistrzostwach Polski Południowej Karate Kyokushin! Wszystkim startującym życzymy powodzenia!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Bądź pierwszym który skomentuje< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo