English | Latviešu | Русский | Deutch | Français | Español | Lietuviškai | Italiano

 
    Z
NADCHODZĄCE:
Karate Tarnów Op. od 1.IX
Karate Zdzieszowice od 2.IX
Fitness Leśnica od 2.IX
Joga Zdzieszowice od 4.IX
Fitness Zdzieszowice 7.IX
BJJ & MMA 24.IX
60. Zgrupowanie 9-11.X
OSTATNIE TRIUMFY:
Patryk Soworka 14.VI
4 medale w Wieliczce 13.VI
2 medale w Limanowej 23.V
2 brązy - Ząbkowice 21.III
9 medali w Nysie 14.II
Zobacz wszystkie sukcesy


Aktualności
Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi do ASW od 1. Września 2015 Image
Dodano: 19-08-2015, godz.: 10.15             ...::: Zapraszamy na pierwsze zajęcia we Wrześniu 2015 :::...

 KARATE   TARNÓW  OPOLSKI   KARATE   ZDZIESZOWICE   FITNESS   LEŚNICA 
 Wtorek, 1. Września 2015   Środa, 2. Września 2015   Środa, 2. Września 2015 
 Hala Sportowa
ul. Kopernika 10
start godz.: 17.00
   PSP nr 1
ul. Chrobrego 36
start godz.: 18.00
   Szkoła Podstawowa
ul. Zdzieszowicka 23
start godz.: 19.45
 
           
 JOGA  ZDZIESZOWICE   FITNESS  ZDZIESZOWICE   BJJ  &  MMA    TARNÓW  OP. 
 Piątek, 4. Września 2015   Poniedziałek, 7. Września 2015   Czwartek, 24. Września 2015 
 PSP nr 1
ul. Chrobrego 36
start godz.: 19.00
   PSP nr 2
ul. Plac 1 Maja 1
start godz.: 20.00
   Hala Sportowa
ul. Kopernika 10
start godz.: 17.45
 

                              ...::: Pierwszy trening zawsze Gratis :::...

Senpai Łukasz Buhl wraca do zdrowia po groźnym wypadku Image
Dodano: 22-08-2015, godz.: 18.30

    

     Senpai Łukasz Buhl wraca do treningów

- przypomnijmy, że na jednym z pierwszych treningów, podczas tegorocznego 15. Obozu Letniego Karate w Dźwirzynie, senpai Łukasz Buhl doznał groźnej kontuzji, upadając na kolano w czasie wysokiego kopnięcia. Wszyscy martwiliśmy się i trzymaliśmy kciuki, aby nie było to nic poważnego.

Dziś Łukasz jest już po wizycie w szpitalu i po rezonansie magnetycznym. Niestety wstępne rozeznanie nie jest optymistyczne. Niemniej jednak, jak sam zapewnił nas Łukasz  - czuje się nie najgorzej. Ciągle pracuje nad swoim kolanem, stara się zwiększać ruchomość, oraz wzmacnia mięśnie. Mimo, że dokładne rozpoznanie i diagnoza będą znane w połowie września to Łukasz już zapewnił wszystkich, że od 1. Września 2015 z pewnością spotkamy się w Dojo Tarnów Opolski co bardzo nas cieszy.

Trzymamy kciuki, aby końcowe rozpoznanie urazu naszego senpai było po jego myśli, a leczenie jak najmniej inwazyjne. 


Końcowa Relacja z 15. Obozu Letniego Karate Dźwirzyno 2015

"Życie dziecka jest jak kartka papieru, na której każdy zostawia jakiś znak"

- czyli Końcowa Relacja z 15. Obozu Letniego Karate Dźwirzyno 2015"Bardzo dziękujemy organizatorom obozu za to, że znaki jakie zostawiają na "kartce" naszego dziecka są bardzo wartościowe. Zależy nam, żeby nasze dziecko było tolerancyjne, pewne siebie, sprawiedliwe, odważne i odpowiedzialne. Chcemy, żeby czuło się bezpieczne, żeby było chwalone kiedy na to zasługuje i karcone kiedy zbłądzi. Tego wszystkiego uczy się w Akademii. Nie wyobrażamy sobie, żeby nie spędziło wakacji z Akademią. Z całą odpowiedzialnością polecamy!"
M. J. Mytych  (rodzice 11-letniego Jakuba)


Historia, której jesteśmy głównymi bohaterami...

W dniach 26. lipca - 7. sierpnia 2015 roku w O.W. "Bałtyk" w Dźwirzynie odbył się 15. Obóz Letni sportowo - rekreacyjny Karate, w którym wzięło udział aż 61 uczestników z 4 województw. Bezpośrednim Organizatorem, po raz kolejny był sensei Paweł Papoń (Prezes Zarządu ASW). Niezawodny transport zapewniła Firma Przewozowa "Foltrans" z Gogolina. Tego roku na uczestników czekała nie lada atrakcja. Mianowicie oprócz bogatego programu każdy miał możliwość uczyć się Windsurfingu z Profesjonalnymi Instruktorami w szkole   Zgodnie stwierdziliśmy, że za rok także wzbogacimy nasz wypoczynek o Surfing. Ponadto szykujemy jeszcze jedną, naładowaną adrenaliną - atrakcję...

Większość treningów prowadził Kierownik Wypoczynku, Trener Drugiej Klasy Karate - sensei Grzegorz Wachowski z Raciborza. Jego treningi są nieco inne, niż te prowadzone w ASW, tym bardziej wartościowe i przydatne dla naszych adeptów. Szkolenie uzupełniali Iwona Kielian, Paweł Papoń i Łukasz Buhl (wychowawcy). Każdego dnia sprawdzano czystość w pokojach - tutaj gratulacje należą się Martynie Szczuka i Hani Fert, które zdecydowanie wygrały w porządkach. Były poranne rozruchy i bardzo ściśle przestrzegane godziny wszystkich zbiórek (spóźnialscy otrzymywali specjalne nagrody siłowe). Spontaniczna wycieczka autokarem do Kołobrzegu i całodniowy wyjazd do Szczecina, niedzielne ognisko, chrzest na plaży, basen, SAUNA i wiele, wiele więcej.

Kadra pedagogiczno - instruktorska uznała, że "najgrzeczniejszą uczestniczką" obozu była Oliwia Haręża. Natomiast Sławek Jakubus został "najsympatyczniejszym uczestnikiem". Każdego dnia rozdawaliśmy moc gadżetów od naszych wspaniałych Sponsorów. Na duże uznanie zasługują obozowi stażyści (Kacper Banaś, Martyna Szczuka, Jakub Mytych i Gosia Trybisz), którzy bardzo się starali i należycie pomagali swoim grupom. Zorganizowaliśmy 15. Nadmorski Turniej Karate, The First  StreetBall Tournament, Arm Wrestling Championschip i inne ciekawe rywalizacje. Nie sposób opisać całego obozu w jednym artykule. Zachęcamy do zobaczenia Dzień po Dniu Relacji z Obozu, całej masy zdjęć i filmów. To na naszej stronie, to na Facebooku. Otrzymaliśmy także kilka opinii od samych uczestników. Warto przeczytać, jak oceniają tegoroczny wypoczynek sami uczestnicy :)

"Zdecydowanie pragniemy podziękować senpai Dorocie Jakubus, której pracę możemy wszyscy oglądać. Każdego dnia Dorota biegała z dodatkowym, wcale nie małym ciężarem - aparatem. Mogliśmy zaobserwować pewną zależność: z za rogu najpierw wyłaniała się t.zw. "lufa", czyli sporych rozmiarów obiektyw. Dopiero po chwili dostrzegaliśmy Dorotkę :) Kochana! Dziękujemy Ci raz jeszcze!
"M. P. Papoń"


... a oto opinie odważnych :)Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznym
16.  Obozie  Letnim  Karate  Dźwirzyno  2016

20. lipca - 1. sierpnia 2016

- zapisy ruszają już 1. grudnia b.r.

Zobacz dzień po dniu, jak bawiliśmy się na Obozie Letnim 2015 :)     kliknij

Specjalnie dla Ciebie:   2272 zdjęcia i   17 filmów

Czytaj całość...
15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 12. i 13.
Dodano: 06-08-2015, godz.: 23:06 w autokarze          Dzień 12. (Czwartek, 6. Sierpnia 2015)          Dzień 13. (Piątek, 7. Sierpnia 2015)

Plażing, Smażing, Sayonara


Grupa Zachód - Zwycięzcy Sayonara Party Dźwirzyno 2015

Tradycją każdego obozu letniego jest Sayonara (jap. do widzenia), nie inaczej było i w tym roku. Wszyscy uczestnicy wypoczynku byli podzieleni na cztery grupy: północ, południe, wschód i zachód. Każda z grupa miała swojego szefa - stażystę, którego zadaniem było pilnowanie ładu i porządku. Po dzisiejszym plażowaniu przed i po obiedzie, na którym były pyszne zrazy, spakowaliśmy się i poszliśmy na krótkie zakupy. Następnie zgromadziliśmy się na świetlicy, gdzie każda z grup prezentowała swój program artystyczny. Były skecze, zabawne scenki z obozu, wiersze i piosenki. Wychowawcy jednogłośnie uznali, że Sayonarę 2015 zwyciężyła grupa "Zachód", w której Stażystą był Kacper Banaś, a wychowawcą senpai Łukasz Buhl. Następnie rozstrzygnięto "Konkurs Czystości". Wygrały Hanna Fert i Martyna Szczuka (pokój nr 4) ze średnią ocen: 33,4 pkt. Natomiast najgorzej wypadł pokój nr 13 ze średnią: 20,45 pkt. Obozowicze uznali, że najsympatyczniejszym uczestnikiem był Sławomir Jakubus, a Trenerzy przyznali miano najgrzeczniejszego uczestnika Oliwi Haręża. Za dobre zachowanie wyróżniono Karola Koprowskiego. Najciekawszą i jednocześnie szałową kreację na Sayonarze miała na sobie Marta Pers, która otrzymała pamiątkowy dyplom. Na najmłodszego uczestnika obozu - Maćka Mnicha także czekał dyplom. Oczywiście wszyscy wyróżnieni otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe dzięki naszym Sponsorom.

Ogłoszono także wyniki Egzaminu. Wyższe stopnie uzyskali: Maja Mnich, Aleksandra Rutkowska, Tomasz Tomaszek, Filip Różnawski (wszyscy 10.2), Kinga Jezierzańska (10.3), Natalia Froń i Karol Koprowski (10.3), Marta Pers (9.3). Kolor pasa na niebieski zmienili: Arkadiusz Małachowski, Alan Krawców i Jakub Zarembik. Radosław Jakubus i Patryk Soworka (8.2),  Wiktoria Kuchnia i Jakub Mytych (7.1), Hanna Fert, Natalia Burak i Martyna Szczuka (7.2). Jednej osobie nie udało się uzyskać wyższego stopnia.

Ostatnim akcentem obozu było rozdanie każdemu z uczestników Pamiątkowego Dyplomu i opaski na rękę. Aktualnie jesteśmy w autokarze i jedziemy do domu. Już niebawem opublikujemy pełną, końcową relację z obozu. Tymczasem zachęcamy do zobaczenia, jak minął nam obóz dzień po dniu :)    kliknij tutaj.

16. Obóz Letni sportowo-rekreacyjny Karate

Dźwirzyno, 20. lipca - 1. sierpnia 2016

15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 11.
Dodano: 05-08-2015, godz.: 23:06          Dzień 11. (Środa, 5. Sierpnia 2015)

Egzamin Karate, Windsurfing  , XV. Nadmorski Turniej KarateDziś w godzinach porannych odbył się, trwający przeszło 2,5-godziny egzamin, który prowadził sensei Grzegorz Wachowski 3. Dan - Racibórz (Egzaminator Polskiej Organizacji Kyokushinkai). Drugiego dnia obozu chęć zdawania zgłosiło 24-uczestników, z czego Egzaminator pozwolił zdawać dwudziestce. Jedna osoba dzisiaj sama się wycofała. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone w dniu jutrzejszym podczas Sayonary. Wszyscy, którzy zdadzą otrzymają Zaświadczenie, a następnie Certyfikat potwierdzający wyższy stopień. Po obiedzie (zupa pomidorowa, grillowana pierś z kurczaka w sosie) dalej uczyliśmy się Windsurfingu - już całkiem nieźle nam idzie, przez większość czasu widzieliśmy żagle nad wodą. Po powrocie szybka kolacja i przygotowania do XV. Nadmorskiego Turnieju Karate. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach kata i jednej walk reżyserowanych. Wyniki są następujące:

kata dzieci do 10. roku życia:     kata dzieci 10 - 12 lat:
1. miejsce - Radosław Jakubus 32 pkt.
2. miejsce - Wiktor Ciszewski 22 pkt.
3. miejsce - Filip Różnawski 18 pkt.
     1. miejsce - Martyna Diak 27 pkt.
2. miejsce - Patryk Soworka 22 pkt.
3. miejsce - Kacper Banaś 22 pkt.
I TURA: dowolne kata
II TURA: dowolne kata

     I TURA: sokugi sono ni
II TURA: pinian sono yon

       
kata dzieci 12-13 lat:
     walki reżyserowane OPEN
1. miejsce - Natalia Szczyrska 28 pkt.
2. miejsce - Bartosz Hadryś 24 pkt.
3. miejsce - Jakub Zarembik 20 pkt.
I TURA: pinian sono yon
II TURA: sokugi sono ni

     1. miejsce - Wiktoria Kuchnia i Natalia Burak
2. miejsce - Jakub Zarembik i Patryk Soworka
3. miejsce - Radosław Jakubus i Alan Gałuszka
4. miejsce - Natalia Szczyrska i Natalia Froń
                    - Alan Krawców i Michał Jastrzębski

16. Obóz Letni sportowo-rekreacyjny Karate

Dźwirzyno, 20. lipca - 1. sierpnia 2016

15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 10.
Dodano: 04-08-2015, godz.: 23:06          Dzień 10. (Wtorek, 4. Sierpnia 2015)

Słońce, słońce słońce :) czyli chrzest na plaży, a na koniec basen.Jak miło i przyjemnie po tak wspaniałym, gorącym dniu. Rozruch, śniadanie, konkurs czystości, wypłata kieszonkowego i chrzest na plaży. Wszyscy, którzy byli już z nami na poprzednich obozach, przygotowywali stacje dla "śledzików" - czyli pierwszorocznych obozowiczów. Były zawiązane oczy, "napój bogów", specjalna mikstura do włosów, przeprawa przez tunel z szyszkami, skok w nieznane, zimny prysznic i piling piaskowy. Najmłodszym uczestnikiem chrztu, który przeszedł wszystkie stacje był 2-letni syn sensei Pawła, Miłosz. Na koniec korzystaliśmy z plaży, a dzieciaki nie chciały wychodzić z morza. Po obiedzie (krupnik, kotlet mielony, kapusta zasmażana) wyszliśmy na zakupy, a po powrocie na basen. Czekał nas jeszcze trening kata, oraz praca w grupach. Miło nam poinformować, że Organizator z Kierownikiem już zarezerwowali termin przyszłorocznego obozu letniego :) Zapisy ruszą 1. grudnia 2015 roku, czyli już za niespełna cztery miesiące.

16. Obóz Letni sportowo-rekreacyjny Karate

Dźwirzyno, 20. lipca - 1. sierpnia 2016

15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 9.
Dodano: 03-08-2015, godz.: 23:18          Dzień 9. (Poniedziałek, 3. Sierpnia 2015)

 StreetBall Tournament podczas Obozu Letniego 2015W dniu dzisiejszym Wolontariusze ArcelorMittal zorganizowali dla naszych obozowiczów pierwszą edycję Turnieju koszykówki: "ArcelorMittal StreetBall Tournament, w którym wzięło udział 16-uczestników podzielonych na dwie grupy. Każdy mecz trwał 5 minut i rozgrywany był z zachowaniem wszystkich przepisów gry w kosza. Zawody przyniosły całą moc emocji, były obtarcia i niegroźne kontuzje, kibice szaleli na widok swoich ulubieńców. Całość trwała półtorej godziny i wyłoniła najlepsze drużyny:
1. miejsce (Jakub Koprek i Dawid Połeć),
2. miejsce (Bartosz Hadryś i Michał Jastrzębski),
3. miejsce (Małgorzata Trybisz i Marta Pers)
Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych i dyplomów zostali zwolnieni z wtorkowego rozruchu porannego. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Organizatora upominki ufundowane przez Sponsora Tytularnego Turnieju 

Ponadto w dniu dzisiejszym rozwijaliśmy swoje umiejętności na Windsurfingu w szkole Było już zdecydowanie lepiej, niż ostatnio. Instruktorzy uczyli nas m.in. płynięcia deską na t.zw. "hals" Widzieliśmy, że niemal wszyscy bez większych problemów trzymają się na deskach, wyciągają żagle z wody za pomocą fału startowego a nawet ustawiają żagle pod właściwym kątem względem wiatru za pomocą "bomu". Na kolejnych zajęciach będziemy poznawać "odpadanie" i "ostrzenie".
15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 8.
Dodano: 02-08-2015, godz.: 22:25          Dzień 8. (Niedziela, 2. Sierpnia 2015)

Niedzielne lenistwo, czyli plaża, basen i ognisko :)Niedziela na obozie nie należy do zbyt aktywnych dla uczestników, świadczy o tym chociażby początek dnia: brak rozruchu i śniadanie dopiero o godz.: 9.00. Chwilę po posiłku chętni poszli z sensei Grzegorzem do Kościoła, pozostali wspólnie z sensei Pawłem udali się na "plażing". Kąpielom w morzu wydawało się nie być końca. Niedzielny obiad: rosół, udko z kurczaka i mizeria nasycił nas dość konkretnie. Po obiedzie wszyscy poszli na basen. Wróciliśmy na kolację po której przyszedł czas na ognisko. Na zakończenie leniwej niedzieli popracowaliśmy w grupach.15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 7.
Dodano: 02-08-2015, godz.: 00:05          Dzień 7. (Sobota, 1. Sierpnia 2015)

Plaaaaaaża :) Kąpiel w morzu i Lekcje Windsurfingu Na porannym rozruchu "pękła" piątka, czyli jesteśmy już bliżej 10-kilometrowego biegu, niż dalej. Od samego rana słońce grzało nas co raz mocniej. Dlatego niemal od razu po śniadaniu popędziliśmy na plażę. Prawie każdy miał ze sobą leżak lub parawan, były ręczniki i namiot. Dzieciaki nie mogły się nacieszyć taką aurą, mimo że nie było aż tak specjalnie za ciepło. Plażowanie zakończyliśmy krótką kąpielą w morzu - w końcu :) Po obiedzie (kapuśniak, ryż i gulasz drobiowy) zawędrowaliśmy nad Jezioro Resko do Szkoły Windsurfingu  . Podzieliliśmy się na dwie grupy i od tej chwili opiekowali się nami Instruktorzy, którzy krok po kroku objaśniali, jak należy zachować się na desce. Nauczyliśmy się nazw wszystkich elementów deski z żaglem, wskoczyliśmy w pianki, kapoki i wypłynęliśmy wgłąb jeziora. Można by dużo opowiadać - to trzeba po prostu zobaczyć na zdjęciach :) Już nie możemy się doczekać kolejnej lekcji w najbliższy poniedziałek. Po powrocie do ośrodka czekało na nas m.in.: cieplutkie spagetti. Po kolacji trening kata, który poprzedziło spontaniczne przygotowanie małej niespodzianki dla sensei Agaty Kaliciak, która kiedyś trenowała w ASW (obecnie Wrocław) zobacz film. Na koniec dnia praca w grupach. Jutro leniuchujemy do woli. Śniadanie dopiero o 9.00 - później wyjście do Kościoła dla chętnych i moc niedzielnych atrakcji...15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 6.
Dodano: 31-07-2015, godz.: 22:59          Dzień 6. (Piątek, 31. Lipca 2015)

Całodniowy wyjazd do Szczecina - Centrum Nauki EUREKAPiątek, 31. Lipca b.r. rozpoczęliśmy nieco szybciej niż zwykle. To za sprawą wycieczki do Szczecina, gdzie jeszcze nigdy podczas letnich wypoczynków nie byliśmy. Odpuściliśmy także konkurs czystości, po śniadaniu szybka wypłata kieszonkowego, suchy prowiant w dłoń i wyjazd. Ponad dwie godziny autokarem i jest - Szczecin, Wały Chrobrego i główny punkt programu: Centrum Nauki Eureka. Dzięki wsparciu naszego Sponsora - Pani Ewie Połeć uczestnicy mogli korzystać z wszystkich doświadczeń za jedyne 6 zł. Resztę dopłaciliśmy z kwoty, jaką przekazała nam Pani Ewa. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, każda po ok. 30 osób. Przewodnik najpierw oprowadzał wszystkich po Centrum i prezentował wszystkie doświadczenia z naszym udziałem. Później każdy mógł samodzielnie przekonać się, jak działają prawa fizyki. Wrażenia były ogromne, szczególnie podczas "porażenia prądem" i badania naładowania ciała energią. Po powrocie do Dźwirzyna zjedliśmy obiadokolację (grochówka, surówka z kiszonej kapusty i ryba) udaliśmy się na zakupy, po których odbył się trening kata i wieczorna praca w grupach. Jutro Windsurfing :)  


56 zdjęć na Facebooku

      1       2       3       4       5       6


15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 5.
Dodano: 30-07-2015, godz.: 22:35          Dzień 5. (Czwartek, 30. Lipca 2015)

Salon gier, wypad na miasto, praca w grupach i 130-minutowy treningDziś poranny bieg plażą zakończyła kąpiel, na którą zdecydowali się jedynie sensei Grzegorz, oraz Dawid Połeć i Kuba Mytych. Po śniadaniu odwiedziliśmy Wesołe Miasteczko, jednak Panowie najwyraźniej zdziwili się, że ktoś ich odwiedził tak wcześnie rano (10.45) i zapewniali nas, że w deszczu nie pracują - mimo, że nie padało :) Postanowiliśmy więc sprawdzić swoje siły w salonie gier. Na stołówce czekał na nas pyszny żurek, i zrazy - extra. Mało tego, na kolację fasolka po bretońsku (wystrzałowy dzień). Między posiłkami była okazja do 130-minutowego treningu na naszej sali. Dzięki sempai Dorocie Jakubus, która w wolnych chwilach od fotografowania sprawdza pogodę, postanowiliśmy przenieść wycieczkę do Szczecina z wtorku na jutro. Szkoda nam planowanych na przyszły tydzień upałów, dlatego jakby ktoś przypadkiem przejeżdżał w piątek (31-07-2015) przez Szczecin, to tam nas znajdzie. Wały Chrobrego, Centrum Nauki Eureka lub Planetarium to tylko kilka z atrakcji, jakie zamierzamy odwiedzić. Pełna relacja z wycieczki już jutro.


38 zdjęć na Facebooku

      1       2


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 11 z 171


www.ASW24.pl '1994-2015'
NIP: 991-01-42-523 REGON: 531 553 558 KRS: 0000055111
regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | garść kultury | archiwum artykułów | dzieci w karate | Fundacja Pajacyk
© copyright by pablo