Z
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Piotr Kalemba 09.XII
13 medali - Nowy Tomyśl
Najlepsi Zawodnicy 18.XI
8 medali - Jastrzębie 4.XI
MISTRZOSTWA POLSKI 21.X
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Aktualności

                                                                                                                                                                                            

   
ZAREZERWUJ  MIEJSCE  JUŻ TERAZ

 POBIERZ OFERTĘ 2018      [PDF. 849 Kb]     :)
    


Czytaj całość...
Rezygnacja z członkostwa w KWF Image 
Dodano: 10-12-2017, godz.: 10:28

              Rezygnacja z członkostwa w Kyokushin World Federation

Informujemy, że z dniem 10. Grudnia 2017 roku Zarząd Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, zwanej dalej ASW, zgodnie ze Statutem Klubu, jednogłośnie podjął uchwałę nr 01.12.2017/04/Z/Z/, dotyczącą rezygnacji klubu z członkostwa w Kyokushin World Federation (KWF). Zarząd ASW pragnie złożyć na ręce Władz Federacji KWF wyrazy najwyższego szacunku i uznania za dotychczasową, wieloletnią współpracę.


Piotr Kalemba zajął 3. miejsce na Pucharze Polski Image
Dodano: 10-12-2017, godz.: 10:18

                      Piotr Kalemba zajął 3. miejsce na Pucharze Polski


Piotr Kalemba z Izbicka wywalczył 3. miejsce w kategorii kumite młodzików +60kg, podczas XIV Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Młodzików, który odbywał się dnia 9. Grudnia 2017 roku we Wrocławiu. Zawody, w których wystartowało niemal pół tysiąca zawodników, zorganizowali sensei Agnieszka i Sylwester Sypień. Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice reprezentowało ośmioro zawodników, tylko Kalemba wrócił z Pucharem, tym bardziej świadczy to o niezwykle wysokim poziomie sportowym turnieju. Był to także ostatni występ Zawodników ASW w 2017 roku.

Zawodnicy ASW w składzie:
Martyna Diak, Kinga Jezierzańska, Zuzanna Tryczyńska, Hanna Fert, Piotr Kalemba, Jakub Mytych, Bartosz Pydych, Alan Krawców.

Kierownikiem był Pan Hubert Diak, a trenerem sensei Paweł Papoń.

Zawody okiem sensei Pawła:
"Kochani Zawodnicy. Przyzwyczailiście chyba wszystkich do tego, że z każdych turniejów przywozicie wiele trofeów, jak to się mówi apetyt rośnie w miarę jedzenia i ja sam dałem się w to wkręcić... Wczoraj chodziły ze mną myśli, że fajnie zdobyć jeszcze parę medali, tymczasem życie jest inne. Zawsze Wam powtarzam, że zawsze jestem z Was dumny, nigdy zawiedziony. Mimo, że wczoraj tego nie okazywałem to nadal tak myślę! Dla mnie jesteście najwspanialsi za to, co robicie. Dziękuję za wczorajsze zaangażowanie, macie pełne prawo być już zmęczeni tym rokiem startów. Wywalczyliście ogromną ilość wspaniałych trofeów, startowaliście częściej niż kiedykolwiek. Wczoraj wszyscy byliśmy zmęczeni jeżdżeniem tam i z powrotem. Jeśli dałem Wam odczuć podczas wczorajszego dnia moje rozgoryczenie to przepraszam. Nie jesteście maszynami do wygrywania, jeden gorszy start nie zabierze Wam tego co już osiągnęliście i co potraficie.

Dziękuję Panu Hubertowi Diakowi za poświęcony czas, oraz Panu Maciejowi Strzelczykowi za współfinansowanie udziału w Pucharze Polski". Paweł Papoń.


To już 72. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW
Dodano: 03-12-2017, godz.: 15:55

                              72. Zgrupowanie Szkoleniowe Akademii

                                                      (na zdjęciu senpai Grzegorz Minkiewicz wspólnie z synami: Adrianem i Filipem)

Niespełna cztery godziny temu zakończyło się 72. Zgrupowanie Szkoleniowe Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, które odbywało się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na Górze Świętej Anny. Organizatorem był sensei Paweł Papoń 2. Dan, który także przygotował plan szkolenia realizowany przez sensei Łukasza Buhla ze Zgierza i senpai Jakuba Mytycha - Członka Kadry Narodowej Polski Kyokushin KWF. Dziękujemy za zdjęcia senpai Dorocie Jakubus z Raciborza, oraz senpai Arkowi Małachowskiemu za obsługę Turnieju Piłkarzyków.

Piątek, 1. Grudnia 2017:
Zgrupowanie rozpoczęło się od Zebrania Organizacyjnego, po którym grupa młodsza zgromadziła się na zajęciach plastycznych, podczas których dzieci przygotowywały prezenty dla swoich najbliższych. Zajęcia prowadziła senpai Dorota Jakubus - Wychowawczyni Obozu Letniego 2018. Grupa starsza w tym czasie miała trening wytrzymałościowy z sensei Buhlem. Następnie młodzi plastycy także mięli swój trening - tym razem z sensei Paponiem.

Sobota, 2. Grudnia 2017:
Ten dzień treningowy rozpoczął senpai Jakub Mytych, który przygotował dla grupy niebieskiej intensywny trening wzmacniający. Mytych pokazał swoim ćwiczącym kilka elementów z ostatniego Zgrupowania Kadry Narodowej Polski, na którym trenował. Chwilę później w Dojo zjawiła się grupa czerwona, także na treningu wytrzymałościowym, podczas którego padła rekordowa liczba pompek, brzuszków i przysiadów: 999 :)

Później obiad, siesta i wyjazd do Parku Wodnego we Wrocławiu :) Oczywiście w drodze powrotnej McDonald.

Niedziela, 3. Grudnia 2017:
Ponownie senpai Mytych trenował wspólnie z najmłodszymi. Tym razem krótka rozgrzewka i zawody SUMO Kids. Następnie "Mastersi" także spotkali się w Dojo na Turnieju Sumo.

Wyniki Turniejów, podczas Zgrupowania:

Turniej w Piłkarzyki:   Turniej Sumo Kids:   Turniej Sumo Masters:
1. m. Kacper Kaczmarczyk, Jacek Jagiełło
2. m. Adrian Minkiewicz, Sebastian Schindzielarz
3. m. Nadia Pierz, Daria Baran
   1. m. Sławomir Jakubus
2. m. Kacper Kaczmarczyk
3. m. Radosław Jakubus
   1. m. Arkadiusz Małachowski
2. m. Jakub Kiełb
3. m. Aleksander Tokarski


Wychowawcy wybrali Darię Baran za Najsympatyczniejszą Uczestniczkę Zgrupowania :)
Już dziś zapraszamy na kolejne, 73. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW, które odbędzie się w terminie: 9-11. Lutego 2018 roku - zapisy od 8. Stycznia 2018, a już za niespełna dwa tygodnie (15-17.12.2017) sześcioro Członków Akademii: Zdzisław Kaliciak, Martyna Diak, Hanna Fert, Arkadiusz Małachowski, Alan Krawców i Paweł Papoń, wyjeżdża na Zgrupowanie do Łodzi, które organizuje sensei Łukasz Buhl.Karate w Zdzieszowicach w Grudniu 2017 znów na godz.: 18.00 
Dodano: 30-11-2017, godz.: 10:20

                Karate w środy w Zdzieszowicach znów na godz.: 18.00

Informujemy, że zgodnie z zapowiedziami z 7. Listopada b.r. SEKCJA KARATE ZDZIESZOWICE od Grudnia 2017 roku znów będzie trenowała od godziny 18-tej. Sytuacja może się zmienić w związku z rozpoczynającymi się niebawem roratami ale na chwilę obecną nie mamy żadnych sygnałów od Państwa, żeby wizyty w kościele kolidowały z treningami. 

godz.: 18.00 - 19.00    DZIECI
godz.: 18.00 - 20.00    STARSI


Szczegóły 72. Zgrupowania Szkoleniowego ASW
Dodano: 29-11-2017, godz.: 11:20

         Szczegóły 72. Zgrupowania Szkoleniowego ASW + Park Wodny

                    Uwaga! W piątek, 1. Grudnia przyjeżdżamy po zjedzonej kolacji !


   
Zakwaterowanie w godz.: 1830 - 1900

Zebranie Organizacyjne o godz.: 1915
Pierwszy trening o godz.: 2000


Co należy zabrać:


- ważny dokument ze zdjęciem - mały plecak lub torbę na basen - strój kąpielowy, klapki
- dwa ręczniki - kieszonkowe na McDonalds'a - kimono
- strój sportowy - zmienne obuwie sportowe - zmienne ubrania
- jedzenie na śniadania i kolacje * - dobry humor    NIE BRAĆ TELEFONÓW

* śniadania i kolacje każdy robi sobie sam z produktów, które sam sobie przywiezie.Zawodnicy ASW zdobywają 13 medali w Nowym Tomyślu! 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 11:40

             Zawodnicy ASW zdobywają 13 medali w Nowym Tomyślu!

                                         2. miejsce DRUŻYNOWO :)


Wychowankowie sensei Pawła Paponia, po raz kolejny udowodnili, że miano Drużynowych Mistrzów Opolszczyzny Karate, który wywalczyli w bieżącym roku w Oleśnie w pełni im się należy! W sobotę, 18. Listopada 2017 roku 15-osobowa kadra Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice wystartowała na II. Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Nowego Tomyśla. Karatecy ASW wywalczyli aż 13 medali i Drużynowe Wicemistrzostwo, zostawiając w tyle kluby z takich miast jak Poznań (Andrzej Ochowicz), Zielona Góra (Eliasz Madej) czy Dzierżoniów (Marcin Staściuk).

Zawody, w których wzięło udział 213 karateka z 15 klubów, zorganizował sensei Krzysztof Szeffner. Sędzią Głównym był sensei Paweł Olszewski. Prezes Zarządu ASW był sędzią, natomiast Kierownikiem ASW - Pan Hubert Diak.

Tytuł Najlepszej Juniorki powędrował do Martyny Diak z Januszkowic, natomiast Najlepszym Młodzikiem wybrano Jakuba Mytycha ze Zdzieszowic (oboje należą do Kadry Narodowej Polski Kyokushin).

Zarząd ASW pragnie pogratulować wszystkim Zawodnikom startu, ich Rodzicom ogromnego sukcesu, a także podziękować sensei Iwonie Kielian za pomoc w przygotowaniach kata, Panom: Hubertowi Diak i Grzegorzowi Baran za pomoc w transporcie kadry na Turniej, oraz Panu Mariuszowi Dąbrowskiemu z Januszkowic za udostępnienie auta.

Tym samym Sportowcy z Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice zdobyli już w 2017 roku 90 tytuł ! Warto nadmienić, że przed nimi jeszcze kolejna szansa na medale, podczas Pucharu Polski we Wrocławiu, 9. Grudnia b.r. Zawodnicy ASW w całym 2016 roku zdobyli łącznie 49 medali, a rok wcześniej 36.


Wszystkie medale dla ASW w Nowym Tomyślu:

2. miejsce Drużynowo
Najlepsza Juniorka Turnieju - Diak Martyna
Najlepszy Młodzik Turnieju - Mytych Jakub

1. miejsce - Diak Martyna (kumite juniorki młodsze +50 kg)
1. miejsce - Wyszkowski Dominik (kumite juniorzy młodsi +70 kg)
1. miejsce - Mytych Jakub (kumite młodzicy -50 kg)
1. miejsce - Kalemba Piotr (kumite młodzicy +50 kg)
1. miejsce - Diak Martyna (kata juniorki młodsze)
1. miejsce - Mytych Jakub (kata młodzicy)

2. miejsce - Jezierzańska Kinga (kumite młodziczki +45 kg)
2. miejsce - Tryczyńska Zuzanna (kata juniorki młodsze)

3. miejsce - Harasimczuk Kacper (kumite juniorzy młodsi -70 kg)
3. miejsce - Ciomplik Anna (kumite młodziczki +45 kg)
3. miejsce - Zawada Szymon (kata juniorzy młodsi)
3. miejsce - Krawców Alan (kata młodzicy)
3. miejsce - Baran Daria (kata kadetki)

4. miejsce - Schindzielarz Sebastian (kata dzieci do 9. lat)
(w kategorii Sebastiana startowało 24 zawodników)


     
          
     Czytaj całość...
Martyna Diak i Jakub Mytych Najlepszymi Zawodnikami 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 12:25

                Martyna Diak i Jakub Mytych Najlepszymi Zawodnikami


Członkowie Kadry Narodowej Polski Kyokushin Karate KWF: Martyna Diak z Januszkowic i Jakub Mytych ze Zdzieszowic wystartowali na II. Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Nowego Tomyśla, który odbył się w sobotę, 18. Listopada 2017 roku. Zawodnicy Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice osiągnęli znaczący sukces w zawodach, w których wystartowało 213 zawodników z 15 klubów.

Martyna Diak 3 kyu - zwyciężyła w konkurencji kumite juniorek młodszych +50kg, oraz w kata juniorek młodszych. Otrzymała także tytuł Najlepszej Juniorki Turnieju!

Jakub Mytych 4 kyu - wygrał kategorię kumite młodzików -50kg, oraz kata młodzików. Mytych wrócił do domu z mianem Najlepszego Młodzika Turnieju!


Senpai Krzysztof Mutz - Wójt z pasją... 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 12:05

                                                  "Wójt z pasją..."


   
Na co dzień pracuje jako Wójt Gminy Tarnó Opolski, gdzie oddanie służy mieszkańcom. Co robi po godzinach Krzysztof Mutz?

Jest społecznikiem, karateką, orędownikiem przedsiębiorczości, pasjonatem strzelectwa sportowego. Wspólnie z córką Alicją trenuje Kyokushin Karate w Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice z niemałymi sukcesami. Oboje w poniedziałek, 13. Listopada b.r. zdawali egzamin Karate na wyższe stopnie uczniowskie kyu i junior kyu. Pełen sukces! Pan Wójt w pięknym stylu wywalczył niebieski pas (8 kyu), a jego córka zdała na 10.2 junior kyu. 

Krzysztof Mutz chętnie wspiera różne akcje charytatywne, aktualnie zaangażowany jest prywatnie w pomoc przy planach budowy placu zabaw w Kosorowicach. Mimo wielu obowiązków udaje mu się pogodzić pracę z przyjemnością i Wójt regularnie, ze swoją córką, w każdy wtorek i czwartek, trenują karate na Hali Sportowej w Tarnowie Opolskim. Pięknie jest mieć wspólną pasję razem ze swoimi dziećmi...


Przed Wójtem kolejne wyzwania. Niebawem kolejny Egzamin Karate, a już 17. Lutego 2017 roku Organizacja Mistrzostw Opolszczyzny Karate, podczas których klub w którym trenuje Krzysztof Mutz będzie bronił Drużynowego Mistrzostwa Województwa Kyokushin Karate. Zawody odbędą się w Tarnowie Opolskim.


Zielony pas Magdaleny Papoń 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 12:20

               Skarbnik ASW - Magdalena Papoń zdaje egzamin na 4 kyu


   
Prywatnie mama dwojga dzieci. Zawodowo Skarbnik Zarządu ASW. Jak ona to robi? Wystarczy chcieć...

Osiem lat temu na swój pierwszy trening karate przyszła Magdalena Papoń (Wasiak). Wtedy nie wiązała swojej przyszłości z karate, dzisiaj prężnie pracuje i rozwija Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice.

Magdalena, podczas Klubowego Egzaminu Karate, który odbył się 13. Listopada b.r. w Zdzieszowicach, zdawała Egzamin na 4 kyu - zielony pas. Nie było taryfy ulgowej i potrzeba było aż 180 minut. 

Wspólnie z mamą pasję karate rozwijają jej dzieci - Marysia i Miłosz.65 karateka zdało Klubowy Egzamin Karate w ASW :)
Dodano: 14-11-2017, godz.: 08:30

                              Klubowy Egzamin Karate w ASW za nami


W poniedziałek, 13. Listopada b.r. w Zdzieszowicach odbył się ostatni w tym roku Klubowy Egzamin Karate na wyższe stopnie uczniowskie kyu i junior kyu. Przystąpiło do niego 65 karateka, mimo że chętnych było zdecydowanie więcej, nie każdy otrzymał zgodę od swoich sensei na zdawanie. Wszyscy zdali na wyższe pasy. Egzaminatorem był sensei Paweł Papoń 2. Dan. Od tej chwili 3 kyu może nosić senpai Martyna Diak - aktualna Wicemistrzyni Polski Kyokushin, Członkini Kadry Narodowej Polski. 4 kyu (zielone pasy) założą: Hanna Fert, Magdalena Papoń i Jakub Mytych. Wszystkim zdającym serdecznie gratulujemy.

Zamówienia na pasy prosimy składać u sensei Iwony i Pawła do niedzieli, 19-11-2017<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 11 z 427


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2017'
© copyright by pablo