English | Latviešu | Русский | Deutch | Français | Español | Lietuviškai | Italiano

 
    Z
NADCHODZĄCE:
Obóz Letni 2015 INFO
Karate Tarnów Op. od 1.IX
Karate Zdzieszowice od 2.IX
Fitness Leśnica od 2.IX
Joga Zdzieszowice od 4.IX
Fitness Zdzieszowice 7.IX
BJJ & MMA 24.IX
60. Zgrupowanie 9-11.X
OSTATNIE TRIUMFY:
Patryk Soworka 14.VI
4 medale w Wieliczce 13.VI
2 medale w Limanowej 23.V
2 brązy - Ząbkowice 21.III
9 medali w Nysie 14.II
Zobacz wszystkie sukcesy


Aktualności

Zobacz wszystkie zdjęcia i filmy z obozu :)Zdjęć w Galerii:   1791
Filmów w Galerii:     16
Łącznie Galerii:     26
Aktualizacja:    03-08-2015
Godzina aktualizacji:    23.30
Czytaj całość...
15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 9.
Dodano: 03-08-2015, godz.: 23:18          Dzień 9. (Poniedziałek, 9. Sierpnia 2015)

 StreetBall Tournament podczas Obozu Letniego 2015W dniu dzisiejszym Wolontariusze ArcelorMittal zorganizowali dla naszych obozowiczów pierwszą edycję Turnieju koszykówki: "ArcelorMittal StreetBall Tournament, w którym wzięło udział 16-uczestników podzielonych na dwie grupy. Każdy mecz trwał 5 minut i rozgrywany był z zachowaniem wszystkich przepisów gry w kosza. Zawody przyniosły całą moc emocji, były obtarcia i niegroźne kontuzje, kibice szaleli na widok swoich ulubieńców. Całość trwała półtorej godziny i wyłoniła najlepsze drużyny:
1. miejsce (Jakub Koprek i Dawid Połeć),
2. miejsce (Bartosz Hadryś i Michał Jastrzębski),
3. miejsce (Małgorzata Trybisz i Marta Pers)
Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych i dyplomów zostali zwolnieni z wtorkowego rozruchu porannego. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Organizatora upominki ufundowane przez Sponsora Tytularnego Turnieju 

Ponadto w dniu dzisiejszym rozwijaliśmy swoje umiejętności na Windsurfingu w szkole Było już zdecydowanie lepiej, niż ostatnio. Instruktorzy uczyli nas m.in. płynięcia deską na t.zw. "hals" Widzieliśmy, że niemal wszyscy bez większych problemów trzymają się na deskach, wyciągają żagle z wody za pomocą fału startowego a nawet ustawiają żagle pod właściwym kątem względem wiatru za pomocą "bomu". Na kolejnych zajęciach będziemy poznawać "odpadanie" i "ostrzenie".
15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 8.
Dodano: 02-08-2015, godz.: 22:25          Dzień 8. (Niedziela, 2. Sierpnia 2015)

Niedzielne lenistwo, czyli plaża, basen i ognisko :)Niedziela na obozie nie należy do zbyt aktywnych dla uczestników, świadczy o tym chociażby początek dnia: brak rozruchu i śniadanie dopiero o godz.: 9.00. Chwilę po posiłku chętni poszli z sensei Grzegorzem do Kościoła, pozostali wspólnie z sensei Pawłem udali się na "plażing". Kąpielom w morzu wydawało się nie być końca. Niedzielny obiad: rosół, udko z kurczaka i mizeria nasycił nas dość konkretnie. Po obiedzie wszyscy poszli na basen. Wróciliśmy na kolację po której przyszedł czas na ognisko. Na zakończenie leniwej niedzieli popracowaliśmy w grupach.15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 7.
Dodano: 02-08-2015, godz.: 00:05          Dzień 7. (Sobota, 1. Sierpnia 2015)

Plaaaaaaża :) Kąpiel w morzu i Lekcje Windsurfingu Na porannym rozruchu "pękła" piątka, czyli jesteśmy już bliżej 10-kilometrowego biegu, niż dalej. Od samego rana słońce grzało nas co raz mocniej. Dlatego niemal od razu po śniadaniu popędziliśmy na plażę. Prawie każdy miał ze sobą leżak lub parawan, były ręczniki i namiot. Dzieciaki nie mogły się nacieszyć taką aurą, mimo że nie było aż tak specjalnie za ciepło. Plażowanie zakończyliśmy krótką kąpielą w morzu - w końcu :) Po obiedzie (kapuśniak, ryż i gulasz drobiowy) zawędrowaliśmy nad Jezioro Resko do Szkoły Windsurfingu  . Podzieliliśmy się na dwie grupy i od tej chwili opiekowali się nami Instruktorzy, którzy krok po kroku objaśniali, jak należy zachować się na desce. Nauczyliśmy się nazw wszystkich elementów deski z żaglem, wskoczyliśmy w pianki, kapoki i wypłynęliśmy wgłąb jeziora. Można by dużo opowiadać - to trzeba po prostu zobaczyć na zdjęciach :) Już nie możemy się doczekać kolejnej lekcji w najbliższy poniedziałek. Po powrocie do ośrodka czekało na nas m.in.: cieplutkie spagetti. Po kolacji trening kata, który poprzedziło spontaniczne przygotowanie małej niespodzianki dla sensei Agaty Kaliciak, która kiedyś trenowała w ASW (obecnie Wrocław) zobacz film. Na koniec dnia praca w grupach. Jutro leniuchujemy do woli. Śniadanie dopiero o 9.00 - później wyjście do Kościoła dla chętnych i moc niedzielnych atrakcji...15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 6.
Dodano: 31-07-2015, godz.: 22:59          Dzień 6. (Piątek, 31. Lipca 2015)

Całodniowy wyjazd do Szczecina - Centrum Nauki EUREKAPiątek, 31. Lipca b.r. rozpoczęliśmy nieco szybciej niż zwykle. To za sprawą wycieczki do Szczecina, gdzie jeszcze nigdy podczas letnich wypoczynków nie byliśmy. Odpuściliśmy także konkurs czystości, po śniadaniu szybka wypłata kieszonkowego, suchy prowiant w dłoń i wyjazd. Ponad dwie godziny autokarem i jest - Szczecin, Wały Chrobrego i główny punkt programu: Centrum Nauki Eureka. Dzięki wsparciu naszego Sponsora - Pani Ewie Połeć uczestnicy mogli korzystać z wszystkich doświadczeń za jedyne 6 zł. Resztę dopłaciliśmy z kwoty, jaką przekazała nam Pani Ewa. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, każda po ok. 30 osób. Przewodnik najpierw oprowadzał wszystkich po Centrum i prezentował wszystkie doświadczenia z naszym udziałem. Później każdy mógł samodzielnie przekonać się, jak działają prawa fizyki. Wrażenia były ogromne, szczególnie podczas "porażenia prądem" i badania naładowania ciała energią. Po powrocie do Dźwirzyna zjedliśmy obiadokolację (grochówka, surówka z kiszonej kapusty i ryba) udaliśmy się na zakupy, po których odbył się trening kata i wieczorna praca w grupach. Jutro Windsurfing :)  


56 zdjęć na Facebooku

      1       2       3       4       5       6


15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 5.
Dodano: 30-07-2015, godz.: 22:35          Dzień 5. (Czwartek, 30. Lipca 2015)

Salon gier, wypad na miasto, praca w grupach i 130-minutowy treningDziś poranny bieg plażą zakończyła kąpiel, na którą zdecydowali się jedynie sensei Grzegorz, oraz Dawid Połeć i Kuba Mytych. Po śniadaniu odwiedziliśmy Wesołe Miasteczko, jednak Panowie najwyraźniej zdziwili się, że ktoś ich odwiedził tak wcześnie rano (10.45) i zapewniali nas, że w deszczu nie pracują - mimo, że nie padało :) Postanowiliśmy więc sprawdzić swoje siły w salonie gier. Na stołówce czekał na nas pyszny żurek, i zrazy - extra. Mało tego, na kolację fasolka po bretońsku (wystrzałowy dzień). Między posiłkami była okazja do 130-minutowego treningu na naszej sali. Dzięki sempai Dorocie Jakubus, która w wolnych chwilach od fotografowania sprawdza pogodę, postanowiliśmy przenieść wycieczkę do Szczecina z wtorku na jutro. Szkoda nam planowanych na przyszły tydzień upałów, dlatego jakby ktoś przypadkiem przejeżdżał w piątek (31-07-2015) przez Szczecin, to tam nas znajdzie. Wały Chrobrego, Centrum Nauki Eureka lub Planetarium to tylko kilka z atrakcji, jakie zamierzamy odwiedzić. Pełna relacja z wycieczki już jutro.


38 zdjęć na Facebooku

      1       2


15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 4.
Dodano: 29-07-2015, godz.: 22:14          Dzień 4. (Środa, 29. Lipca 2015)

Jakub Koprek zwycięzcą The First ArmWrestling ChampionshipRozwijamy skrzydła i każdego poranka zwiększamy dystans biegowy podczas rozruchów. Dziś przebiegliśmy niemal 5km a za dwa dni planujemy "dyszkę". Po śniadaniu zmieniliśmy plany i zamiast treningu wybraliśmy się na plażę, aby trochę poszaleć. Nie kąpaliśmy się, ponieważ pogoda mówiła nam nieeeee ;) Zupa pomidorowa, kotlety schabowe, surówka z czerwonej kapusty z groszkiem nieźle nas zapełniły. 14.00 to wyjście na miasto, 16.00 - trening do samej kolacji, po której znów planowaliśmy trening ale deszcz miał inne zdanie. Przez 45 min. wyznaczona przez sensei Grzegorza t.zw. "grupa szyszkowa" zdołała uzbierać 180 litrów szyszek - w nagrodę za średnie pomysły... Przed 21-ą rozpoczął się po raz pierwszy turniej siłowania na rękę o nazwie: "The First ArmWrestling Championship". Zwycięzcą okazał się Jakub Koprek, z którym bardzo dzielnie walczyła m.in.: Wiktoria Kuchnia. Do zawodów zgłosiło się 13 uczestników, którzy bardzo poważnie potraktowali rywalizację ze swoimi kolegami i koleżankami. Drugie miejsce zajął Dawid Połeć a trzecie: Michał Jastrzębski. Jutro wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe i Dyplomy. Aktualnie sempai Łukasz zajmuje się przygotowaniem uczestników do snu, dziewczyny korzystają z SAUNY, a ja (Paweł Papoń) piszę ten artykuł. Dziś mamy w planach jeszcze tylko SAUNĘ i spanie. Do jutra
15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 3.
Dodano: 28-07-2015, godz.: 20:55          Dzień 3. (Wtorek, 28. Lipca 2015)

Kołobrzeg podbity :)Wtorkowy poranek to niemal 4-kilometrowy bieg grupy starszej, oraz rozruch na plaży młodszych. Po śniadaniu, przy którym nasz kierowca - Pan Staszek zaproponował niezaplanowaną wycieczkę do Kołobrzegu, byliśmy na treningu. Na obiad zupa jarzynowa, sałatka szwedzka, i pyszne mięso w sosie grzybowym. Nie wspominamy o ogromnych porcjach ciasta jagodowego :) Wreszcie wspomniana wcześniej spontaniczna wycieczka autokarem do Kołobrzegu. Spacer portem, Latarnia Morska, Molo i deptak nieźle nas wymęczyły... Niektórzy odwiedzili wystawę LEGO, inni zakupili pierwsze pamiątki. Po powrocie i kolacji kolejny trening, tym razem kata w grupach, w których odbędą się zawody. Aktualnie wszyscy pracują w swoich grupach ze stażystami i przygotowują się do Sayonary, która w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w dzień wyjazdu, nie tak jak zazwyczaj dzień wcześniej. Pozdrawiamy wszystkich z Dźwirzyna :) Trzymajcie się i do jutra.


 40 zdjęć na Facebooku

    1     2     3


15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 2.
Dodano: 27-07-2015, godz.: 22:46          Dzień 2. (Poniedziałek, 27. Lipca 2015)

Zakwaterowanie, Przywitanie z morzem, Zakupy i Trening na PlażyDziś przywitał nas deszcz i zimny wiatr. Tak było do południa. Dlatego też po śniadaniu był czas na spokojne rozpakowanie walizek, wypłatę kieszonkowego u wychowawców i zapisy do Egzaminu, który zaplanowano na czwartek, 6. sierpnia b.r. o godz.: 10.30. Popędziliśmy też na plażę, aby przywitać się z morzem. Po obiedzie (zupa ogórkowa, klopsy w sosie pomidorowo paprykowym, ziemniaki i surówka) wyruszyliśmy na zakupy, lody, itp. Następnie wszyscy trenowaliśmy w kimonach na plaży. Na koniec Trenerzy rozpisali plan na cały obóz a uczestnicy przygotowywali się do snu. Wielu z nas musi odespać podróż. Jutro wstajemy po siódmej, 7.30 poranny rozruch - trzymajcie kciuki.
15. Obóz Letni Karate Dźwirzyno 2015 - Dzień 1.
Dodano: 27-07-2015, godz.: 17:10          Dzień 1. (Niedziela, 26. Lipca 2015)

61 osób wyjechało na 15. Obóz Letni Karate do DźwirzynaW dniu wczorajszym na długo przed  godziną 21.45 zaczęli się gromadzić uczestnicy tegorocznego obozu letniego. Pierwsi byli już chwilę po dwudziestej. Wychowawcy rozpoczęli sprawdzanie obecności, w międzyczasie Policja Drogowa z Krapkowic sprawdzała autokar, w końcu przyszedł czas na bagaże, gorące całusy z rodzicami i wsiadamy! :) Wszyscy czuli podniecenie i już nie mogli się doczekać przyjazdu na długo wyczekiwane wakacje. Dotarliśmy bez najmniejszych problemów. Po 8,5h drogi zameldowaliśmy się w Dźwirzynie. Podczas podróży oglądaliśmy filmy a na przystankach zajadaliśmy się do woli. Jeszcze dziś obszerna relacja z naszych nadmorskich przygód. Zapraszamy późnym wieczorem, tymczasem zamieszczamy  film ze spaceru plażą.
(...) z senpai też mi do twarzy
Dodano: 21-07-2015, godz.: 09:10

"z senpai też mi do twarzy" - czyli refleksje Łukasza po Egzaminie


Na zdjęciu od prawej: senpai Łukasz Buhl, sensei Iwona Kielian i kolega Jarek (Racibórz)

Dwa dni temu w Krakowie zakończył się trwający od czwartku, 42. Wschodnioeuropejski Obóz Letni Karate, w którym wzięło udział niespełna 200 uczestników z kilku krajów Europy. Naszą Akademię godnie reprezentowali sensei Iwona Kielian i sempai Łukasz Buhl, który przystępował do Egzaminu na 1. Dan. Niestety mimo bardzo dobrego przygotowania nie otrzymał tego stopnia.

"Generalnie na długo zapamiętam ten egzamin, ponieważ zrobiłem wszystko najlepiej, jak potrafiłem. Nie było uwag do moich technik, kondycji czy też walk. Oblano mnie, bo nie dopełniłem formalnego obowiązku i "nie zaliczyłem" obozu rok wcześniej. To boli bardziej, niż jakby ktoś złamał mi obie nogi na raz, no ale cóż - nic już nie zrobię"
Łukasz Buhl

"Od przeszło pół roku obserwowałem przygotowania Łukasza do tego wydarzenia. Ćwiczył bardzo sumiennie, pomagali mu świetni Instruktorzy i Trenerzy, poświęcał na to bardzo dużo czasu i energii. Jestem bardzo zadowolony z jego postawy i determinacji. Mam tylko nadzieje, że ta sytuacja pozwoli mu jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i pokazać wszystkim, że to był błąd. Stało się, jak się stało. Należy myśleć o kolejnym egzaminie i zrobić wszystko, aby nie dać więcej argumentów, które pozwolą zaznaczyć "krzyżyk" nie w tym polu.
Paweł Papoń

Odsyłamy do tegorocznych Imagewymagań Egzaminacyjnych KWF

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 11 z 166


www.ASW24.pl '1994-2015'
NIP: 991-01-42-523 REGON: 531 553 558 KRS: 0000055111
regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | garść kultury | archiwum artykułów | dzieci w karate | Fundacja Pajacyk
© copyright by pablo