Z
Tekst alternatywny
Karate - Zdzieszowice 3.IX.
Karate - Tarnów Op. 4.IX.
Karate - Kąty Op. 7.IX.
Zobacz, gdzie startujemy
Tekst alternatywny
6 medali - Wodzisław
1 medal - Wieliczka
11 medali - Żory
2 medale - Kobierzyce
9 medali - Lubin
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Aktualności
ASW KIDS - Relacja z 75. Zgrupowania Akademii
Dodano: 18-06-2018, godz.: 10:00

   Dzieci wzięły udział w ASW KIDS - 75. Zgrupowanie Szkoleniowe Karate

W dniach 15-17. Czerwca b.r. Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice zorganizowała wyjazd dla dzieci pod nazwą: ASW KIDS - 75. Zgrupowanie Szkoleniowe Karate. Mogły w nim uczestniczyć wyłącznie dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia. Łącznie w Schronisku na Górze Św. Anny bawiło się 31 karateka. Program, obejmujący wiele atrakcji przygotował sensei Paweł Papoń, a w jego realizacji pomagali mu senpai: Martyna Diak i Jakub Mytych.
  
        
               
           
               
           


Czytaj całość...
Klubowy Egzamin Karate w ASW
Dodano: 12-06-2018, godz.: 08:55

                                  Klubowy Egzamin Karate w ASW

W poniedziałek, 11. Czerwca 2018 roku w Zdzieszowicach odbył się Klubowy Egzamin Karate, w którym wzięło udział 27 karateka z Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice. Egzaminatorem był sensei Paweł Papoń 2. Dan. Całość trwała 150 minut i została przeprowadzona zgodnie z wymaganiami Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai. Spośród zdających 7 osób z drobnymi błędami otrzymało warunkowe zaliczenie egzaminu, jednak do 19. Czerwca muszą się zgłosić do sensei Pawła i nadrobić małe braki - wówczas otrzymają Dyplom potwierdzający wyższy stopień uczniowski. Na wyróżnienie zasłużyli: Dawid Kania 8.1 kyu i Zuzanna Tryczyńska 6.1 kyu. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
5-osobowa reprezentacja ASW na Zgrupowaniu w Rochnej
Dodano: 06-06-2018, godz.: 13:55

              5-osobowa reprezentacja ASW na Zgrupowaniu w Rochnej

W dniach 1-3. Czerwca b.r. w Ośrodku Relaks w Rochnej (woj. Łódzkie) odbyło się trzecie Zgrupowanie Szkoleniowe, które zorganizował sensei Łukasz Buhl. Wzięło w nim udział 37 karateka, w tym pięcioosobowa delegacja z Akademii: sensei Paweł Papoń, Martyna Diak, Jakub Mytych, Mateusz Bartylla i Alan Krawców.Sześć medali kadry ASW w Wodzisławiu Śląskim!
Dodano: 06-06-2018, godz.: 13:15

                     Sześć medali kadry ASW w Wodzisławiu Śląskim!

Świetne wieści z Wodzislłwia! 19. Maja 2018 roku odbywał się XI. Turniej Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy Akademii Sztuk Walki w składzie: Natalia Krawców, Daria Baran, Kinga Jezierzańska, Jakub Koprek, Jakub Mytych, Mateusz Bartylla wywalczyli aż 6 medali! 😆 Organizatorem byl sensei Arkadiusz Mikułka, Sędzią Głównym Shihan Janusz Piórkowski. Jednym z sędziów był Sensei Paweł Papoń 2. Dan. Wszyscy mogą być bardzo zadowoleni ze swoich występów. Dwa złote i cztery srebrne medale to powód do dumy.

Bardzo mało zabrakło dziś Mateuszowi Bartylli, który znalazł się tuz za podium w konkurencji kata. Szans rywalom nie dali Daria Baran, która była najlepsza w kata i Jakub Mytych, który wygrał wszystkie swoje walki, oraz zajął drugie miejsce w kata. Jakub Koprek walczył w najcięższej kategorii kumite seniorów. Koprek do finału trafił, m.in. po bardzo udanym półfinale, gdzie zdobył przewagę półpunktu (wazari) i niewiele brakowało do zakończenia pojedynku przed czasem (ippon). Równie udane walki, po raz kolejny zanotowała Natalia Krawców, która w finale zmierzyła się z dużo wyższą i cięższą koleżanką. Kinga Jezierzańska w finałowym starciu przegrała na punkty ale i tak walczyła bardzo mądrze. 

Wszystkie medale dla Zawodnikow ASW: 
1 m. Daria Baran (kata dziewcząt 10-11) 
1 m. - Jakub Mytych (kumite juniorów mł.) 

2 m. Jakub Koprek (kumite seniorów)  
2 m. Jakub Mytych (kata juniorów mł.) 
2 m. Natalia Krawców (kumite dziewcząt 10-11 lat) 
2 m. Kinga Jezierzańska (kumite młodziczek)  

4 m. Mateusz Bartylla (kata juniorów mł.) 
5 m. Natalia Krawców (kata dziewcząt 10-11) 

Dziękujemy za pomoc w opiece nad Zawodnikami senpai Martynie Diak i Panu Januszowi Mytychowi.

Srebro Jakuba Mytycha na Pucharze Solnym w Wieliczce
Dodano: 13-05-2018, godz.: 12:00

            Jakub Mytych przywozi srebro z Pucharu Solnego w Wieliczce

W sobotę, 12. Maja 2018 roku w Wieliczce odbył się VIII Turniej o Puchar Solny Karate Kyokushin, w którym wzięło udział przeszlo 400 karateka z 45 klubów i 5 organizacji! Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, pod kierownictwem Pani Zofii Hordyjewicz-Baran, reprezentowali: Jakub Mytych, Daria Baran, Natalia Krawców i Mateusz Bartylla. Jedyny medal, po bardzo dobrych walkach, w kategorii kumite juniorów mlodszych -65kg, wywalczył Jakub Mytych, który w kata po eliminacjach zajmował drugą pozycję, ale ostatecznie uplasował się zaraz za podium. 

Bardzo dobrze wypadła Natalia Krawców, która startowała w najliczniej obsadzonej konkurencji kata kadetek (40 zawodniczek). Natalia zdołała awansować do finału, gdzie zajęła szóste miejsce. W walkach efektownie zwycieżyła pierwszy pojedynek, w kolejnym po bardzo wyrównanym boju, decyzją sędziów nie awansowała dalej. Daria Baran w kata po pierwszej turze była druga i podobnie, jak Mytych ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Warto nadmienić, że Daria rónież konkurowała z 40 zawodniczkami! Mimo takiej samej liczby punktów, co trzecia rywalka, Baran miała niższą skrajna notę i nie stanęła na podium. W kumite nie zdołała dostać się do strefy medalowej. Dobry start zanotował Mateusz Bartylla, który startował tylko w kata i w gronie 24 karateka zajął 14 miejsce. 

Bardzo serdecznie gratulujemy Kadrze ASW kolejnego sukcesu. Dziękujemy za pomoc Pani Zofii Hordyjewicz-Baran. Kolejne starty przed Akademia już 19. Maja w Wodzisławiu Śląskim i 26. Maja w Rudzie Ślaskiej.


Aż 11 medali na SARI CUP !!! 
Dodano: 12-04-2018, godz.: 11:10

                    Zawodnicy ASW przywożą 11 medali z SARI CUP !

19-osobowa kadra Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice dumnie reprezentowala Opolszczyzne podczas IV. Turnieju SARI CUP w Zorach, ktory zgromadzil niemal 360 karateka z 32 klubow i 5 roznych organizacji. Sedzia Glownym byl shihan Janusz Piorkowski a Organizatorem sensei Dariusz Kudyk. Kierownik ASW - senpai Zdzislaw Kaliciak bardzo chwalil swoich podopiecznych, ktorzy przywiezli az o cztery medale wiecej niz w roku ubieglym.

"Konkurencja kata przyniosla naszym cztery medale. Najbardziej zdziwilo mnie, ze do finalu nie awansowala Natalia Krawców, która swój pokaz wykonala bardzo dobrze - zabraklo szczescia. Bardzo pozytywnie zaprezentowal sie Patryk Soworka, ktory mimo tego nie przeszedl eliminacji. Bartosz Pydych podczas finalowego pokazu niestety najpierw popelnil blad, nastepnie stanal w miejscu i otrzymal zerowe noty. Pozostali finalisci wywalczyli medale, odpowiednio: zloto - Martyna Diak, srebro - Daria Baran, braz - Alan Krawców i Jakub Mytych" - komentuje Trener ASW, sensei Paweł Papoń 2. Dan, ktory wspolnie z sensei Łukaszem Buhlem przyjechali ze Starej Wsi (Black Belt Seminar & Referee Course) i dopingowali zawodników. 

W kumite, jako pierwszy na macie pojawil sie Dominik Wyszkowski, ktory przegral swoj pojedynek na punkty. Swoje pierwsze walki kolejno wygrywali: Alan Krawców, Jakub Mytych, Piotr Kalemba, Patryk Soworka, Martyna Diak, oraz Natalia Krawców, ktora wygrala najwiecej bo az 4 walki i w efekcie czego wywalczyla drugie miejsce. Bardzo madrze walczyl Patryk Soworka, dla ktorego jest to ostatni "gwizdek", aby rozpoczac bardziej specjalistyczne treningi. Jakub Mytych swoja pierwsza walke rozpoczal od utraty polowy punktu - wazari (kopniecie w glowe), po chwili zrewanzowal sie i jednoglosnie wygral.

Wszystkie medale kadry ASW: 

1m (kata juniorek ml.) - Martyna Diak 
1m (kumite juniorów ml. -65kg) - Jakub Mytych 

2m (kata dziewcząt 10-11) - Daria Baran 
2m (kumite juniorów ml. -65kg) - Piotr Kalemba 
2m (kumite juniorek ml. +50 kg) - Martyna Diak  
2m (kumite dziewcząt 10-11 lat -35kg) - Natalia Krawców 

3m (kata młodzików) - Alan Krawców
3m (kata juniorów ml.) - Jakub Mytych
3m (kumite juniorów ml. -55kg) - Patryk Soworka
3m (kumite SENIOREK) - Katarzyna Nowak
3m (kumite SENIORÓW) - Jakub Koprek

Dziekujemy za opieke i pomoc Panu Zygmuntowi Pietruszcze i Januszowi Mytychowi. Ogromne slowa uznania kierujemy w strone Sponsorow: Gmina Tarnów Opolski, Panu Krzysztof Mutz, Biuro Rachunkowe MAP, Pani Patrycja Bartylla, oraz wszystkim Zawodnikom Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, ktorzy reprezentowali dzis swoj klub:

Dominik Wyszkowski, Daria Baran, Nadia Pierz, Magda Józefowicz, Kuba Mytych, Martyna Diak, Kacper Pawelec, Piotr Kalemba, Patryk Soworka, Alan Krawców, Natalia Krawców, Bartosz Pydych, Mateusz Bartylla, Alicja Falkiewicz, Iga Krzysztoń, Melania Krzysztoń, Jakub Koprek, Katarzyna Nowak i Bartosz Hadryś. Transport zapewniła Firma Przewozowa MATEJA z Tarnowa Opolskiego. 


Sensei Paweł Papoń na międzynarodowym Seminarium Czarnych Pasów 
Dodano: 29-04-2018, godz.: 18:15

  Sensei Paweł Papoń na międzynarodowym Seminarium Czarnych Pasów

W dniach 27-29. Kwietnia 2018 roku w Dojo STARA WIEŚ odbyło się międzynarodowe Seminarium dla posiadaczy czarnych pasów, oraz kurs sędziowski. Bezpośrednim Organizatorem był shihan Remigiusz Karpiński. Wśród, jakże małej, elitarnej grupy 150 karateka, miejsce miał także Prezes Zarządu ASW - sensei Paweł Papoń 2. Dan, który miał możliwość wymieniać swoje przeszło 20-letnie doświadczenia w karate z kolegami z 14 krajów europy! Zajęcia, szkolenia i treningi prowadzili najwybitniejsi mentorzy: Brian Fitkin 8. Dan, Howard Collins 8. Dan, Jan Bulow, Jesus Talan, Remigiusz Karpiński, Michael Soderkvist, Alexander GoncharenkoGrafik treningów w okresie Majówki 2018 
Dodano: 26-04-2018, godz.: 10:20

                                  Treningi w czasie Majówki 2018


 Piątek, 27. Kwietnia 2018
 Hala Sportowa, Kopernika 10a
 TARNÓW   OPOLSKI
 17.00 - 18.00
 dzieci do 12. lat

 17.00 - 18.30
 starsi od 12. lat
 odrabiamy za wtorek, 1. Maja b.r. Poniedziałek, 30. Kwietnia 2018
 PSP nr 1, ul. Chrobrego 36
 ZDZIESZOWICE
 18.30 - 19.30
 dzieci do 12. lat

 18.30 - 20.30
 starsi od 12. lat
 zajęcia bez zmian
 Uwaga!
 Od Poniedziałku, 7. Maja b.r. treningi
 w poniedziałki wracają do poprzednich
 godzin: młodsi na godz. 18.00, starsi na 19.00 Wtorek, 1. Maja 2018
 Hala Sportowa, Kopernika 10a
 TARNÓW   OPOLSKI
 ZAJĘĆ NIE MA Odrabiamy w piątek, 27.04.2018
 godz.: 17.00 Środa 2. Maja 2018
 PSP nr 1, ul. Chrobrego 36
 ZDZIESZOWICE
 18.00 - 19.00
 dzieci do 12. lat

 18.00 - 20.00
 starsi od 12. lat
 zajęcia bez zmian Czwartek, 3. Maja 2018
 Hala Sportowa, Kopernika 10a
 TARNÓW   OPOLSKI
 ZAJĘĆ NIE MA Odrabiamy w piątek, 4. Maja 2018
 godz.: 17.00 Piątek, 4. Maja 2018
 Hala Sportowa, Kopernika 10a
 TARNÓW   OPOLSKI
 17.00 - 18.00
 dzieci do 12. lat

 17.00 - 18.30
 starsi od 12. lat
 odrabiamy za czwartek, 3. Maja b.r.


Nowy dział na naszej stronie
Dodano: 17-04-2018, godz.: 10:55

                                  NOWY DZIAŁ NA NASZEJ STRONIE

                                    Wszystko dla Zawodników ASW
Akademia zorganizowała 74. Zgrupowanie Szkoleniowe
Dodano: 16-04-2018, godz.: 13:25

               Akademia zorganizowała 74. Zgrupowanie Szkoleniowe

To już 74. Zgrupowanie Szkoleniowe Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice. W dniach 13-15. Kwietnia b.r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na Górze Świętej Anny trenowało przeszło 40 karateka. Program szkoleniowy przygotował i realizował sensei Paweł Papoń, któremu pomagali: sensei Łukasz Buhl z Głowna, oraz senpai: Jakub Koprek, Martyna Diak, Bartosz Hadryś, Alan Krawców i Jakub Mytych. Łącznie odbyło się 10 treningów, których głównym celem było przygotowanie wytrzymałościowe i wzmocnienie poszczególnych partii mięśni. W sobotę wszyscy uczestnicy wyjechali autokarem do Parku Wodnego we Wrocławiu :)

Niedziela to dzień zmagań, czyli Turniej Sumo dla najmłodszej grupy, w której zwyciężył Wiktor Ciszewski, 2. miejsce zajął Dawid Kania, natomiast Melania Krzysztoń była trzecia. Najstarsi siłowali się "na rękę". Najdłuższy i najbardziej zaskakujący pojedynek stoczyła Kinga Jezierzańska, która po wielu minutach pozwoliła na wygraną późniejszemu zwycięzcy całego Turnieju - Jakubowi Koprkowi. Zdzisław Kaliciak był drugi, a Patryk Soworka trzeci.

Kolejne Zgrupowanie, tym razem wyłącznie dla dzieci z roczników 2005 i młodszych już w dniach: 15-17. Czerwca 2018 roku. Zapisy od 2. Maja b.r. ZAPRASZAMY :)

 Zobacz 144 zdjęcia w Galerii          <- JUŻ DZIAŁA Uwaga sekcja Karate w Zdzieszowicach
Dodano: 12-04-2018, godz.: 10:00

  Uwaga sekcja Karate Zdzieszowice - chwilowa zmiana godzin treningów

Szanowni Państwo.

Informujemy, że w związku z ostatnią sytuacją w PSP nr1 w Zdzieszowicach, dot. innej grupy, która otrzymała zgodę na wynajem sali gimnastycznej w poniedziałki w godz.: 17.00 - 18.00, co za tym idzie brakiem komfortu na spokojne przygotowanie się przez nas do zajęć informujemy, że podjęliśmy decyzję o czasowej zmianie godzin poniedziałkowych treningów:

Poniedziałek, 16. Kwietnia
Poniedziałek, 23. Kwietnia
Poniedziałek, 30. Kwietnia
godz.: 18.30 - 19.30     DZIECI
godz.: 18.30 - 20.30     STARSI
roczniki 2006 i młodsze
roczniki 2005 i starsze

Jednocześnie informujemy, że od Poniedziałku, 7. Maja treningi wracają do stałych godzin, t.j.:
godz.: 18.00 - 19.00 DZIECI     i     godz.: 19.00 - 20.30 STARSI.<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 23 - 33 z 478


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2018'
© copyright by pablo