Z
Tekst alternatywny
B J J 24.X.
Zumba - Zdzieszowice 29.X.
Turniej Zduńska Wola 18.XI.
Egzamin Karate 26.XI.
Zobacz, gdzie startujemy
Tekst alternatywny
7 medali - Sieradz
6 medali - Wodzisław
1 medal - Wieliczka
11 medali - Żory
2 medale - Kobierzyce
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Aktualności
Martyna Diak i Jakub Mytych pojadą na Entry Camp 
Dodano: 09-07-2017, godz.: 10:20

                     Martyna Diak i Jakub Mytych pojadą na Entry Camp

      Dzięki zaangażowaniu Sponsorów i Rodziców, Martyna i Kuba będą mieli możliwość wzięcia udziału w obozie przygotowawczym do sezonu 2017/2018, który poprowadzą Medaliści Mistrzostw Świata i Europy w Karate: Agnieszka, Sylwester, Patryk Sypień i Piotr Moczydłowski.
         
          Zobacz więcej
         

17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017. DZIEŃ 5.
Dodano: 08-07-2017, godz.: 22:30

              17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017

                                                      DZIEŃ 5.

http://www.karate-tarnowop.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1778&Itemid=19

Taki dzień, że przywitał nas deszcz. Nas to nie zraża - biegi poranne zaliczone :) Na śniadaniu czekała nas miła niespodzianka, świeżo smażone naleśniki i to na naszych oczach. Poranny trening obfitował w ćwiczenia stabilizujące, po których było sporo wydolności, pot aż lał się po ścianach. Przed obiadem udało nam się jeszcze zorganizować pracę w grupach. Na obiad kotlet schabowy i przepyszny żurek. Chwilę po obiedzie wyjście na miasto na "szybkie lody i gofry" bo deszcz nie odpuszczał. Po powrocie nagle słoneczko :) Mimo braku treningów do samej kolacji, sensei Paweł ćwiczył wspólnie z Martyną i Kubą na sali letniej. Dzisiejszy dzień to także kolejne basenowe szaleństwa, tym razem dla dzieci, grupa starsza w tym czasie trenowała z sensei Iwona i Pawłem na sali tanecznej - była tabata na brzuch i III. Arm Wrestling czyli turniej siłowania na rękę. Po wszystkim chętni "wyskoczyli" na dyskotekę, która została zorganizowana w "Willi Pomorzanka" dla wszystkich uczestników ze wszystkich kolonii.

Zobacz 69 zdjęć w Galerii na asw24.pl

Zobacz relację ze wszystkich dni :)17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017. DZIEŃ 4 Image
Dodano: 07-07-2017, godz.: 23:10

              17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017

                                                      DZIEŃ 4.


Wyjątkowo wcześnie wstaliśmy. Rozruch dla grup 1. i 2. rozpoczął się o godzinie szóstej rano! Tylko trzecia grupa trenowała od godz.: 6.30. Trochę zmieniliśmy plan dnia, mianowicie po śniadaniu poszliśmy na plażę, gdzie Ratownik WOPR kolejno organizował kąpiele wodne, młodzież z Trenerami grała w siatkówkę, najmłodsi objadali się kolbami kukurydzy. Wprowadziliśmy dziś absolutny zakaz kupowania i spożywania jakichkolwiek słodyczy, fast-foodów, słodkich soków czy napoi gazowanych dla dzieci, które mają 12 lat i mniej, ponieważ zaczęliśmy zauważać mniejszy apetyt u najmłodszych podczas posiłków. Chwilę po obiedzie (barszcz ukraiński, klopsiki w sosie koperkowym), wyruszyliśmy na miasto na zakupy, oczywiście lody i gofry obowiązkowe - na to dzieci mają pozwolenie :) Po powrocie czekała nas fantastyczna przygoda - Trening Capoeiry :) Już kilka dni wcześniej Wychowawcy wspólnie z Instruktorami Capoeiry uzgodnili termin "wymiany" pomiędzy naszymi karateka a uczestnikami Capoeiry, którzy także są we Władysławowie. Sensei Grzegorz pokazywał dziś, na czym polega karate młodym adeptom brazylijskiej sztuki walki, natomiast my uczyliśmy się wspólnie z Panem Marcinem Lipskim i Michałem (Mimi) Instruktorami  Capoeira Olsztyn - Pelo Sinal da Santa Cruz. Było świetnie, ogromna charyzma i luz Instruktorów wprowadził nas w cudny nastrój. Na zakończenie "wymianki" wszyscy spotkaliśmy się na jednej sali, żeby w kręgu, przy muzyce i śpiewach "grać" jeden na jednego. Po kolacji grupa młodsza trenowała z sensei Grzegorzem na sali letniej, natomiast starsi byli na basenie. Teraz możemy iść spać :)

Zobacz 111 zdjęć w Galerii na asw24.pl

Zobacz relację ze wszystkich dni :)17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017. DZIEŃ 3
Dodano: 06-07-2017, godz.: 23:10

              17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017

                                                      DZIEŃ 3.

Słońce, słońce, słońce 
Poranek, trzeciego dnia przywitało nas piękne słoneczko, które było z nami do końca dnia. Niemal 4,5 kilometrowy bieg grupy pierwszej z sensei Pawłem i Łukaszem, 2km z sensei Iwoną grupy drugiej i rozruch marszowo-biegowy z sensei Grzegorzem na orliku dla grupy 3. Tak wyglądały rozruchy. Po śniadaniu, wypłatach, sprawdzaniu czystości i zapisach na turnieje, odbyły się dwa treningi w grupach na sali czerwonej i letniej. Młodsi trenowali dziś z sensei Iwoną 90 minut, starsi 120 minut. Jest już zmęczenie ale nie poddajemy się :) Kyokushin! Na obiad bardzo dobry kapuśniak, pieczeń z karkówki w sosie, buraczki, marchewka. Po poobiednim odpoczynku znaleźliśmy czas, aby w drodze na plażę poobjadać się lodami i goframi, nawet kebab poszedł w ruch ;) Woda w Bałtyku na prawdę ciepła (18 stopni). Po kolacji kolejne dwa treningi, tym razem grupa druga trenowała z sensei Grzegorzem na sali letniej, Grupa pierwsza ćwiczyła kihon, elementy kata i wreszcie kata na Sali Olimpijskiej. Tradycyjnie był to także czas na indywidualne zajęcia dla Martyny i Kuby, którzy wspólnie z sensei Pawłem przygotowują się do Mistrzostw Europy.

Jutro rozpoczynamy bardzo wcześnie, bo już o godzinie szóstej rano. Mamy także extra niespodziankę dla uczestników, którzy na popołudniowej sesji treningowej będą mogli poćwiczyć z innymi Instruktorami...

ImageZobacz 85 zdjęć w Galerii na asw24.pl

ImageZobacz relację ze wszystkich dni :)17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017. DZIEŃ 2 Image
Dodano: 05-07-2017, godz.: 23:10

              17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017

                                                      DZIEŃ 2.

Pierwsza wizyta na plaży :)
Dzień rozpoczęliśmy o godz.: 6.30 podziałem na grupy treningowe i biegowe. Uczestników podzieliliśmy na trzy różne grupy podczas rozruchów i dwie grupy podczas zajęć karate. Na śniadanie wszyscy zjawili się punktualnie o godz.: 7:45, następnie wypłata kieszonkowego i sprawdzanie czystości w pokojach. No i czas na dwa osobne 2-godzinne treningi. Pierwszy z grupą zaawansowaną prowadził sensei Grzegorz Wachowski, natomiast grupa druga ćwiczyła z sensei Iwoną Kielian, która wymęczyła nasze dzieciaki, że aż miło. Na obiad zupa ogórkowa, kotlety mielone, surówka i mizeria. Chwila relaksu i wyjście na plażę, oczywiście wspólnie z Ratownikiem Wodnym WOPR. Kąpać się nie kąpaliśmy, ponieważ było bardzo wietrznie ale i tak było super. Po kolacji kolejne treningi w grupach. Młodsi krótko ćwiczyli kata na sali letniej, grupa starsza miała zajęcia z sensei Łukaszem Buhl na Sali Olimpijskiej, na której sensei Paweł pracował indywidualnie z Martyną Diak i Jakubem Mytychem.

ImageZobacz 99 zdjęć w Galerii na asw24.pl

ImageZobacz relację ze wszystkich dni :)17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017. DZIEŃ 1
Dodano: 04-07-2017, godz.: 23:00

              17. Letni Obóz Sportowy Karate ASW - Władysławowo 2017

                                                      DZIEŃ 1.

Tak, jak obiecywaliśmy - już jest pierwsza relacja :)
Podróż nieoczekiwanie dość długa. Jednak po godzinie 18-tej już wszyscy byliśmy na miejscu. Przywitał nas Kierownik Willi - Pan Grzegorz Turski, oraz Ratownik Wodny WOPR - Pan Marek. Czekała na nas ciepła, dwudaniowa kolacja (zupa pomidorowa z ryżem, kotlet schabowy, ziemniaki, surówki). Następnie zakwaterowanie i zebranie organizacyjne, po którym stażyści grup dostali wejście na basen. Kadra trenerska spotkała się z kierownikami innych grup sportowych i wstępnie ustaliła grafik dostępu do poszczególnych sal. Jutro będziemy trenowali w różnych grupach m.in. na salach: letniej, czerwonej i olimpijskiej! Idziemy spać ;)

 

ImageZobacz 49 zdjęć w Galerii na asw24.pl

ImageZobacz relację ze wszystkich dni :)FILM z 2. ASW Fight Camp - Januszkowice, 23-25.VI.2017
Dodano: 02-07-2017, godz.: 18:05
Mistrzyni Świata prowadziła 70. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW   
Dodano: 26-06-2017, godz.: 12:30

                                                 Już dziś zapraszamy na kolejny:                                
                          3. ASW Fight Camp z Mistrzynią Świata i Europy
                                            Rueda Januszkowice, 22-24. VI. 2018


W dniach 23-25. Czerwca 2017 roku w Kompleksie Wypoczynkowym RUEDA w Januszkowicach odbył się II. ASW Fight Camp, który poprowadziły Mistrzynie Karate: sensei Agata Winiarska 2. Dan (aktualna Mistrzyni Świata IFK, Mistrzyni Europy), oraz sensei Anna Bojda 2. Dan (Wicemistrzyni Polski). Obie Instruktorki na co dzień trenują we Wrocławiu u sensei Jacka Lamota 4. Dan. Było to już 70. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW, którego Organizatorem był sensei Paweł Papoń 2. Dan - Prezes Zarządu Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice. W trwającym trzy dni szkoleniu wzięło udział łącznie 43 karateka z 5 klubów karate: Racibórz, Opole, Wrocław, Zgierz i ASW Tarnów Opolski - Zdzieszowice.                                                 Zobacz Galerie ze zdjęciami

  
sesja zdjęciowa
 
trening w wodzie
 
zajęcia na siłowni
 metodyka i mechanika
prawidłowej rozgrzewki
      
         
         
  relaks wręczenie nagród kumite poranny rozruch
     Czytaj całość...
Klubowy Egzamin Karate w ASW 
Dodano: 20-06-2017, godz.: 00:35

                                  Klubowy Egzamin Karate w ASW

W poniedziałek, 19. Czerwca 2017 roku w PSP nr 1 w Zdzieszowicach odbył się, trwający prawie cztery godziny, Klubowy Egzamin Karate ASW. Przystąpiło do niego 48 karateka, a Egzaminatorem był sensei Paweł Papoń 2. Dan. Swój pierwszy Egzamin zdawali: Jakub Kopiec, Karol Baran, Dominik Cebulla, Alicja Mutz, Karol Niewiadomski, Michał i Piotr Loster - wszyscy wypadli świetnie i odebrali z rąk sensei Pawła Zaświadczenia potwierdzające zdobycie pomarańczowego pasa :) 

Na najwyższy stopień zdawał senpai Krzysztof Jakuczek (na 2 kyu), który musiał stoczyć aż 43 walki kumite, każda po 1,5 minuty! 

Wyniki pozostałych zdających zostaną podane podczas najbliższych treningów: wtorek, 20. Czerwca w Tarnowie Opolskim i środa, 21. Czerwca w Zdzieszowicach. Tym razem aż 8 osób nie otrzyma wyższych stopni. Pięcioro odpadło od razu przez nieznajomość Przysięgi Dojo, o której Egzaminator powtarzał setki razy i prosił, aby się jej nauczyć. Pozostałe trzy osoby popełniły zbyt wiele błędów w czasie całego Egzaminu. Kolejny Egzamin planowany jest na Grudzień 2017.

Dziękujemy wszystkim senpai za obecność na walkach, oraz senpai Katarzynie Marcinkiewicz za wykonanie zdjęć.

ImageZobacz 60 zdjęć w Galerii!


Jakub Mytych jedzie na Mistrzostwa Europy Karate ! 
Dodano: 18-06-2017, godz.: 22:32

                   Jakub Mytych jedzie na Mistrzostwa Europy Karate!

  Trzy tygodnie temu informowaliśmy, że senpai Martyna Diak będzie reprezentowała Polskę podczas zbliżających się Mistrzostw Europy Karate Kyokushin KFW, które odbędą się w Świnoujściu w dniach 13-14. Października 2017 roku.

Mamy kolejną świetną wiadomość!
Po kolejnym, czwartym z rzędu wygranym Turnieju, tym razem VII. Międzynarodowym Turnieju "One World One Kyokushin" - Limanowa, 17-06-2017, kadrowiczem Polski będzie także Jakub Mytych ze Zdzieszowic!

Kuba to uczeń klasy szóstej PSP nr 1 w Zdzieszowicach. Jego pierwsze lata w karate wcale nie były łatwe, a starty na zawodach przez lata nie przynosiły żadnych sukcesów, jednak jego wrodzony upór i samozaparcie, a przede wszystkim bardzo żmudne, ciężkie i regularne treningi w ostatnich miesiącach zaowocowały istnym wybuchem formy u naszego wychowanka. Kuba od dłuższego czasu był obserwowany przez swoich trenerów i nie tylko, efektem czego znalazło się dla niego miejsce na Mistrzostwa Europy 2017!

Serdecznie gratulujemy!
Już trzymamy kciuki :)
    

6 medali na Międzynarodowym Turnieju w Limanowej! 
Dodano: 17-06-2017, godz.: 23:50

             Przywozimy 6 medali z Międzynarodowego Turnieju Karate

                    VII. "One World One Kyokushin" Limanowa 2017

Sobota, 17. Czerwca 2017 roku w Limanowej odbywał się VII. Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży, który zgromadził przeszło pół tysiąca zawodników z 56 klubów z 8 państw Europy! Największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza, pod wieloma względami doskonała w pełni zasługuje na miano" One World One Kyokushin. Twórcą i pomysłodawcą Turnieju jest sensei Arkadiusz Sukiennik z Limanowej. Opolszczyznę reprezentowała jedynie Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, której Prezesem jest sensei Paweł Papoń, a Wiceprezesem sensei Iwona Kielian.

           10-osobowy ekipa ASW wywalczyła aż 6 pięknych pucharów!


Tytuł z ubiegłego roku obroniła niezawodna senpai Martyna Diak z  Januszkowic, która była bezkonkurencyjna w kategorii kumite semi kontakt młodziczek -60kg. Dołożyła także srebro w kata (do pierwszego miejsca zabrakło tylko 0,7 pkt.). Po raz czwarty z rzędu zawody wygrywa senpai Jakub Mytych ze Zdzieszowic, który w pięknym stylu wygrał kumite semi kontakt kadetów -55 kg. Pierwszą walkę Kuba zwyciężył z przeciwnikiem, który pokonał Mytycha rok wcześniej. Kolejny pojedynek to istny popis Jakuba, który musiał się zmierzyć ze zdecydowanie silniejszym kolegą z zagranicy. Sędziowie orzekli dogrywkę,, którą Zawodnik ASW rozegrał po mistrzowsku, w ostatnich dwóch sekundach walki zrobił unik i piękne kopnięcie na głowę, po którym rozległ się gong i Mytych wygrał! Kolejne walki to już bajka... Tym samym Jakub jest drugim Zawodnikiem ASW, który będzie reprezentował Polskę podczas zbliżających się Mistrzostw Europy KWF - Świnoujście, 13-14.X.2017 (dołączył do Martyny Diak). Udanie zmagania zakończył Piotr Kalemba z Izbicka, który stanął na najniższym stopniu podium w kumite, podobnie jak Kinga Jezierzańska ze Zdzieszowic. Do końca o zwycięstwo w KATA walczyła najmłodsza w składzie, 10-letnia Natalia Krawców z Tarnowa Opolskiego. Laureatka tegorocznego Plebiscytu "Kwiat Tarniny" zajęła ostatecznie zaszczytne 2. miejsce na podium!

Mimo braku medali ze swoich występów mogą być zadowoleni: Alan Krawców i Daria Baran. Alan wygrał dwie walki i w decydującym pojedynku nie dał rady późniejszemu zwycięzcy całych zawodów. Natomiast Darii do finału zabrakło 0,1 pkt. Pozostali Zawodnicy wypadli poniżej oczekiwań trenerów.

Wszystkie medale Zawodników ASW:
1. miejsce - DIAK MARTYNA (kumite)
1. miejsce - MYTYCH JAKUB (kumite)

2. miejsce - KRAWCÓW NATALIA (kata)
2. miejsce - DIAK MARTYNA (kata)

3. miejsca - KALEMBA PIOTR (kumite)
3. miejsce - JEZIERZAŃSKA KINGA (kumite)


Kadra ASW: Kinga Jezierzańska, Patryk Soworka, Alan Krawców, Natalia Krawców, Bartosz Pydych, Martyna Diak, Jakub Mytych, Anna Ciomplik, Piotr Kalemba, Daria Baran. Dziękujemy Firmie Przewozowej FOLTRANS z Gogolina za pomoc w organizacji dojazdu do Limanowej. Zawodnicy ASW przebywali w Limanowej od piątku do niedzieli (16-18. Czerwca 2017).


      
         
     
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 100 - 110 z 487


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2018'
© copyright by pablo