Z
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019
MW - Nysa 23.II.
Egzamin Karate 11.III.
MMDśl - Wołów 16.III.
MMŚl - Gliwice 17.III.
Mistrzostwa Wlkp. 23.III.
Bushi Do Cup 30.III.
Park Wodny 12.IV
Kobierzyce Cup 6.IV.
Sari Cup - Żory 13.IV
IX. Puchar Solny 11.V.
Zobacz, gdzie startujemy
Tekst alternatywny
1 medal - Rzeszów
Mistrzostwa Polski PFKS
1 medal - Jastrzębie
5 medali - Zduńska W.
7 medali - Sieradz
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


.
Zawodnicy ASW zdobywają 13 medali w Nowym Tomyślu! 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 11:40

             Zawodnicy ASW zdobywają 13 medali w Nowym Tomyślu!

                                         2. miejsce DRUŻYNOWO :)


Wychowankowie sensei Pawła Paponia, po raz kolejny udowodnili, że miano Drużynowych Mistrzów Opolszczyzny Karate, który wywalczyli w bieżącym roku w Oleśnie w pełni im się należy! W sobotę, 18. Listopada 2017 roku 15-osobowa kadra Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice wystartowała na II. Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Nowego Tomyśla. Karatecy ASW wywalczyli aż 13 medali i Drużynowe Wicemistrzostwo, zostawiając w tyle kluby z takich miast jak Poznań (Andrzej Ochowicz), Zielona Góra (Eliasz Madej) czy Dzierżoniów (Marcin Staściuk).

Zawody, w których wzięło udział 213 karateka z 15 klubów, zorganizował sensei Krzysztof Szeffner. Sędzią Głównym był sensei Paweł Olszewski. Prezes Zarządu ASW był sędzią, natomiast Kierownikiem ASW - Pan Hubert Diak.

Tytuł Najlepszej Juniorki powędrował do Martyny Diak z Januszkowic, natomiast Najlepszym Młodzikiem wybrano Jakuba Mytycha ze Zdzieszowic (oboje należą do Kadry Narodowej Polski Kyokushin).

Zarząd ASW pragnie pogratulować wszystkim Zawodnikom startu, ich Rodzicom ogromnego sukcesu, a także podziękować sensei Iwonie Kielian za pomoc w przygotowaniach kata, Panom: Hubertowi Diak i Grzegorzowi Baran za pomoc w transporcie kadry na Turniej, oraz Panu Mariuszowi Dąbrowskiemu z Januszkowic za udostępnienie auta.

Tym samym Sportowcy z Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice zdobyli już w 2017 roku 90 tytuł ! Warto nadmienić, że przed nimi jeszcze kolejna szansa na medale, podczas Pucharu Polski we Wrocławiu, 9. Grudnia b.r. Zawodnicy ASW w całym 2016 roku zdobyli łącznie 49 medali, a rok wcześniej 36.


Wszystkie medale dla ASW w Nowym Tomyślu:

2. miejsce Drużynowo
Najlepsza Juniorka Turnieju - Diak Martyna
Najlepszy Młodzik Turnieju - Mytych Jakub

1. miejsce - Diak Martyna (kumite juniorki młodsze +50 kg)
1. miejsce - Wyszkowski Dominik (kumite juniorzy młodsi +70 kg)
1. miejsce - Mytych Jakub (kumite młodzicy -50 kg)
1. miejsce - Kalemba Piotr (kumite młodzicy +50 kg)
1. miejsce - Diak Martyna (kata juniorki młodsze)
1. miejsce - Mytych Jakub (kata młodzicy)

2. miejsce - Jezierzańska Kinga (kumite młodziczki +45 kg)
2. miejsce - Tryczyńska Zuzanna (kata juniorki młodsze)

3. miejsce - Harasimczuk Kacper (kumite juniorzy młodsi -70 kg)
3. miejsce - Ciomplik Anna (kumite młodziczki +45 kg)
3. miejsce - Zawada Szymon (kata juniorzy młodsi)
3. miejsce - Krawców Alan (kata młodzicy)
3. miejsce - Baran Daria (kata kadetki)

4. miejsce - Schindzielarz Sebastian (kata dzieci do 9. lat)
(w kategorii Sebastiana startowało 24 zawodników)


     
          
     Czytaj całość...
Martyna Diak i Jakub Mytych Najlepszymi Zawodnikami 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 12:25

                Martyna Diak i Jakub Mytych Najlepszymi Zawodnikami


Członkowie Kadry Narodowej Polski Kyokushin Karate KWF: Martyna Diak z Januszkowic i Jakub Mytych ze Zdzieszowic wystartowali na II. Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Nowego Tomyśla, który odbył się w sobotę, 18. Listopada 2017 roku. Zawodnicy Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice osiągnęli znaczący sukces w zawodach, w których wystartowało 213 zawodników z 15 klubów.

Martyna Diak 3 kyu - zwyciężyła w konkurencji kumite juniorek młodszych +50kg, oraz w kata juniorek młodszych. Otrzymała także tytuł Najlepszej Juniorki Turnieju!

Jakub Mytych 4 kyu - wygrał kategorię kumite młodzików -50kg, oraz kata młodzików. Mytych wrócił do domu z mianem Najlepszego Młodzika Turnieju!


Senpai Krzysztof Mutz - Wójt z pasją... 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 12:05

                                                  "Wójt z pasją..."


   
Na co dzień pracuje jako Wójt Gminy Tarnó Opolski, gdzie oddanie służy mieszkańcom. Co robi po godzinach Krzysztof Mutz?

Jest społecznikiem, karateką, orędownikiem przedsiębiorczości, pasjonatem strzelectwa sportowego. Wspólnie z córką Alicją trenuje Kyokushin Karate w Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice z niemałymi sukcesami. Oboje w poniedziałek, 13. Listopada b.r. zdawali egzamin Karate na wyższe stopnie uczniowskie kyu i junior kyu. Pełen sukces! Pan Wójt w pięknym stylu wywalczył niebieski pas (8 kyu), a jego córka zdała na 10.2 junior kyu. 

Krzysztof Mutz chętnie wspiera różne akcje charytatywne, aktualnie zaangażowany jest prywatnie w pomoc przy planach budowy placu zabaw w Kosorowicach. Mimo wielu obowiązków udaje mu się pogodzić pracę z przyjemnością i Wójt regularnie, ze swoją córką, w każdy wtorek i czwartek, trenują karate na Hali Sportowej w Tarnowie Opolskim. Pięknie jest mieć wspólną pasję razem ze swoimi dziećmi...


Przed Wójtem kolejne wyzwania. Niebawem kolejny Egzamin Karate, a już 17. Lutego 2017 roku Organizacja Mistrzostw Opolszczyzny Karate, podczas których klub w którym trenuje Krzysztof Mutz będzie bronił Drużynowego Mistrzostwa Województwa Kyokushin Karate. Zawody odbędą się w Tarnowie Opolskim.


Zielony pas Magdaleny Papoń 
Dodano: 19-11-2017, godz.: 12:20

               Skarbnik ASW - Magdalena Papoń zdaje egzamin na 4 kyu


   
Prywatnie mama dwojga dzieci. Zawodowo Skarbnik Zarządu ASW. Jak ona to robi? Wystarczy chcieć...

Osiem lat temu na swój pierwszy trening karate przyszła Magdalena Papoń (Wasiak). Wtedy nie wiązała swojej przyszłości z karate, dzisiaj prężnie pracuje i rozwija Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice.

Magdalena, podczas Klubowego Egzaminu Karate, który odbył się 13. Listopada b.r. w Zdzieszowicach, zdawała Egzamin na 4 kyu - zielony pas. Nie było taryfy ulgowej i potrzeba było aż 180 minut. 

Wspólnie z mamą pasję karate rozwijają jej dzieci - Marysia i Miłosz.65 karateka zdało Klubowy Egzamin Karate w ASW :)
Dodano: 14-11-2017, godz.: 08:30

                              Klubowy Egzamin Karate w ASW za nami


W poniedziałek, 13. Listopada b.r. w Zdzieszowicach odbył się ostatni w tym roku Klubowy Egzamin Karate na wyższe stopnie uczniowskie kyu i junior kyu. Przystąpiło do niego 65 karateka, mimo że chętnych było zdecydowanie więcej, nie każdy otrzymał zgodę od swoich sensei na zdawanie. Wszyscy zdali na wyższe pasy. Egzaminatorem był sensei Paweł Papoń 2. Dan. Od tej chwili 3 kyu może nosić senpai Martyna Diak - aktualna Wicemistrzyni Polski Kyokushin, Członkini Kadry Narodowej Polski. 4 kyu (zielone pasy) założą: Hanna Fert, Magdalena Papoń i Jakub Mytych. Wszystkim zdającym serdecznie gratulujemy.

Zamówienia na pasy prosimy składać u sensei Iwony i Pawła do niedzieli, 19-11-2017Uwaga Zawodnicy startujący w Pucharze Polski - Wrocław, 09-12-2017
Dodano: 09-11-2017, godz.: 12:20

   
Piątek, 8. Grudnia 2017 - Weryfikacja:
wyjazd o godz.: 16.00     (Tomi Markt Gogolin, Al. Św. Urbana 4)
powrót w piątek do Gogolina ok. godz.: 20.00     (proszę zabrać telefony)

Sobota, 9. Grudnia 2017 - Puchar Polski:
wyjazd o godz.: 7.20     (Tomi Markt Gogolin, Al. Św. Urbana 4)
powrót także w sobotę do Gogolina     (proszę zabrać telefony)

Kadra ASW w składzie:
Martyna Diak, Jakub Mytych, Hanna Fert, Zuzanna Tryczyńska, Kinga Jezierzańska, Piotr Kalemba, Alan Krawców, Bartosz Pydych.

Wszystkie koszta związane ze startem, dojazdami, ubezpieczeniem, obiadem w sobotę pokrywa Sponsor Klubu - Firma MASA, oraz Akademia ASW. Jednocześnie Firma MASA ufundowała Zawodnikom wejściówki do kina na niedzielę, 10. Grudnia 2017.

Kontakt:
sensei Paweł Papoń, tel.: 667 807 797
     

Zawodnicy ASW wracają z 8 medalami z Jastrzębia Zdroju!
Dodano: 07-11-2017, godz.: 15:50

              Zawodnicy ASW wracają z 8 medalami z Jastrzębia Zdroju!


Dziewiąta edycja Turnieju Kyokushin Karate w Jastrzębiu Zdroju zgromadziła w sobotę, 4. Listopada 2017 roku blisko 400 karateka z 38 klubów z Polski i Czech. Na hali widowiskowo-sportowej Jastrzębskiego Węgla rywalizowali także reprezentanci Województwa Opolskiego, Zawodnicy Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, w składzie: Martyna Diak, Hanna Fert, Jakub Mytych, Alan Krawców, Natalia Krawców, Sebastian Schindzielarz, Bartosz Pydych, oraz po raz pierwszy: Emilia Szladowska i Dawid Kania. Sędzią i Kierownikiem ASW była sensei Iwona Kielian 1. Dan. Wychowankowie Akademii przywieźli aż 8 medali:

złote medale:
MYTYCH JAKUB - kata młodzików
MYTYCH JAKUB - kumite młodzików -50 kg
DIAK MARTYNA - kata juniorek młodszych

srebrne medale:
DIAK MARTYNA - kumite juniorek młodszych +50 kg
BARAN DARIA - kata kadetek

brązowe medale:
KRAWCÓW ALAN - kumite młodzików -50 kg
PYDYCH BARTOSZ - kata młodzików
PYDYCH BARTOSZ - kumite młodzików -50 kg

Jest to kolejny w 2017 roku, ogromny sukces młodych sportowców, trenujących w ASW Tarnów Opolski - Zdzieszowice, przed którymi następne zawody. Już 18. Listopada b.r. w Nowym Tomyślu, oraz 9. Grudnia b.r. Puchar Polski we Wrocławiu. Dziękujemy Panom Grzegorzowi Baran i Mariuszowi Krawcówowi za poświęcony czas i dowóz Zawodników na Turniej.Zapisz się na 72. Zgrupowanie Szkoleniowe ASW + PARK WODNY WROCŁAW :)    
Dodano: 27-10-2017, godz.: 12:10

       Zapisz się na 72. Zgrupowanie ASW + PARK WODNY WROCŁAW :)

                        (kliknij, aby powiększyć)
 

Park Wodny Wrocław, Kino Helios Kędzierzyn Koźle
czyli relacja z 66. Zgrupowania Szkoleniowego ASW
9 - 11. Grudnia 2016Zobacz relację :)

Przygotowania do Klubowego Egzaminu Karate w Zdzieszowicach
Dodano: 24-10-2017, godz.: 11:45

      Zdzieszowice szykują się do Klubowego Egzaminu Karate w ASW
Dwa medale Martyny Diak na Mistrzostwach Polski w Lublinie!
Dodano: 22-10-2017, godz.: 13:28

                                                MARTYNA  DIAK

                                   Wicemistrzyni Polski w kumite
                                Druga Wicemistrzyni Polski w kata


Mamy to! :)
Miesiące indywidualnych treningów Martyny, sztab ludzi i ogromne zaangażowanie przyniosły wspaniałe wyniki w postaci indywidualnego Wicemistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w konkurencji kumite -55kg, oraz brązowego medalu w kata. Wychowanka Prezesa Zarządu Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice może być z siebie dumna. Martyna, podczas Mistrzostw Polski wygrała aż trzy walki przed czasem (ippon). Wyczyn ten nie udał się żadnemu innemu zawodnikowi, także wśród seniorów. Gdyby organizator przewidział klasyfikację "najlepszego zawodnika mistrzostw" - Diak bezapelacyjnie otrzymałaby ten tytuł.
Kata to także popis mieszkanki Januszkowic, która rywalizowała aż z 25 zawodniczkami. Po eliminacjach Martyna zajmowała 4. miejsce, natomiast finałowa tura pozwoliła jej na uplasowanie się na najniższym stopniu podium, wyprzedzając m.in. aktualną Mistrzynię Europy.

Mistrzostwa Polski w Lublinie zorganizował Lubelski Klub Karate Kyokushin, kierowany przez shihan Jacka Czernieca. Sędzią Głównym był shihan Andrzej Drewniak. Wystartowało 246 zawodników z 36 klubów.

Zarząd ASW pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Martyny Diak. Przede wszystkim Sponsorowi Głównemu Klubu - Firmie MASA z Kędzierzyna Koźla          www.firma-masa.pl
Pragniemy także pogratulować Rodzicom Martyny, Państwu Katarzynie i Hubertowi Diak, oraz samej zawodniczce.

Przed Zawodnikami ASW kolejne starty, najbliższy już 4. Listopada w Jastrzębiu Zdrój, 18. Listopada w Nowym Tomyślu, oraz Puchar Polski we Wrocławiu (9. Grudnia b.r.)

    
         
Czytaj całość...
Mamy 5. miejsca na Mistrzostwach Europy Karate! 
Dodano: 25-09-2017, godz.: 09:31

  Martyna Diak i Jakub Mytych zajęli 5. miejsca na Mistrzostwach Europy!


Martyna Diak i Jakub Mytych wywalczyli 5. miejsca w kata!
Zawody przygotowane perfekcyjnie. Oprawa, zakwaterowanie, itd. sprawiły, że sensei Paweł Sujka (Organizator) może być dumny. Wychowankowie ASW - Martyna Diak i Jakub Mytych zajęli 5. miejsca w swoich kategoriach kata. Duży sukces! Oboje przegrali pierwsze walki w kumite z japończykami...

Mistrzostwa zorganizowane przez Polskę odbywały się w Niemczech, wygrali Japończycy. Dziwne ale się stało. Wystartowało 412 zawodników z 24 krajów, nie 650, jak zapowiadał Organizator. Zapewne przez niebotycznie wysokie koszta udziału, przez co wielu zawodników z Polski kwaterowało się w okolicznych hotelach.

Bardzo dziękujemy Sponsorom:
MASA - Kędzierzyn Koźle, Pan Maciej Strzelczyk
MAP Biuro Rachunkowe, Pani Patrycja Bartylla
Gmina Tarnów Opolski, Pan Krzysztof Mutz
AGRU-FRANK Polska sp. z o.o.
Pan Piotr Wasiak
Pani Joanna Papoń
Pani Danuta Papoń
oraz dwóch anonimowych darczyńców

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 100 - 110 z 520


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo